fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
jak to możłiwe?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2006-12-20 06:38:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak to możliwe ze ta fota ma takie dobre oceny?:
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-88931.php

Czy to oznacza że idziemy w kierunku znanym z innej galerii? A może jak zwykle winni są Żydzi i Masoni?
A najbardziej mnie bawi jak widzę dorabianie komentarza do oceny:

fotografix (7280) 2006-12-13 23:07:58 | ocena = 4
fajnie fakturę liścia w kropelkach widać ... :)

vankert (3215) 2006-12-18 23:22:15 | ocena = 4
inne niż większość tu, bardzo ciekawe...

Dla mnie ta fota to rasowy przykład makro gniota, ale może ja się po prostu nie znam?

fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-12-20 07:14:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oceń je wedle własnego zdania, sumienia czy czegoś tam jeszcze. chyba więcej nie można zrobić ;)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-12-20 08:27:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
-roa wprawdzie ja nigdy nie tłumacze się z ocen jakie tu wystawiam, bo to są oceny nie wartości zdjęcia a oceny 'jak ja zdjęcie widzę' i rzeczywiście na tym zdjęciu najbardziej podoba mi się 'faktura liścia w kroplach wody' i dobry kadr, na tej samej zasadzie oceniłem jedno z twoich zdjęć 'history remains'
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-86652.php też ktoś mógłby pomyśleć że stawiam oceny na wyrost i może tak jest, ale na twoim zdjęciu najbardziej kadr mi się podoba bo jest dopracowany i to on zdecydował o tym że dałem ocenę 4 a nie 2 lub 3. Zresztą te oceny 2, 3, 4 traktuje mniej więcej na tym samym poziomie decyzję którą postawić podejmuje pod wpływem pierwszego wrażenia po otwarciu fotki. Ja nie jestem jednym z tych super specjalistów z tego portalu którzy fotkę otwierają tylko po to żeby na niej jakiś błąd znaleźć i zawsze coś znajdują ( jakbym miał takie podejście też w zasadzie na każdej pełno 'błędów' bym wyszukał ) i swoimi ocenami nie określam czy zdjęcie jest wartościowe dla wszystkich a tylko jak ja je widzę. Szkoda że nie mogę teraz dłużej posiedzieć ale jeżeli chcesz na ten temat podyskutować to ok. godz. 22 będę na pewno .... pozdrawiam fix .........
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-12-20 08:34:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rzeczywiscie sporo tam 4, a zdjecie jest raczej kiepskie. ale - roa, barteq ma racje.
pozdrawiam panow.
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-12-20 08:36:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam się z roa - to typowy, nieudany makrogniot. Taki, jakiego produkuje się po kupieniu pierwszej cyfrówki i wyjściu z nią na trawnik.
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-12-20 08:41:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sluchajcie, ja bym proponowala przeniesc te rozwazania pod zdjecie, dzieki temu autor na pewno je przeczyta... a i wiecej osob moze na nie zwrocic uwage.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-12-20 09:46:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-86652.php - szczerze mowiac, takie zdjecie tez mozna zrobic swiezo zakupiona cyfrowka. Wiele innych zdjec zreszta tez. Najgorzej jak ktos nie ma czego sie czepnac, czepia sie wtedy tramwaja...
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-12-20 10:43:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bern:swego czasu długo zastanawiałem się nad wymienionym przez Ciebie zdjęciem i też nie rozumiem tych ocen,ale tak bywa.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-12-20 10:47:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ano właśnie. Dlatego ja tym bardziej nie rozumiem, że autor zdjęcia w sumie przeciętnego czepia się innego zdjęcia, które dobrze zarobiło.
A może to właśnie powinno być jasne... ? W sumie :)
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-12-20 11:07:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Beniu, gwoli ścisłości - czepia się wysokich ocen i komentarzy :-)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-12-20 11:11:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No, toz ja rozumiem.
Jednak, tak moim zdaniem, ten "makrogniot" jest jednak ciekawszy. Ale to - jak wspomnialem - moim prywatnym zdaniem.
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2006-12-20 11:29:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no to chyba czas najwyższy żeby moderacja wzięła się za moderowanie gniotowatych ocen i gniotowatych kometarzy ;)
ehhh mają ludzie problemy...:(((
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2006-12-20 11:32:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
toż ja to zdjecie ocenilem dawno temu ;)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-12-20 11:51:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystko jest względna na tym świecie.

Przed chwilą trafiłem na zdjęcie, pod którym jeden użytkownik napisał, że mu się nie podoba i daje 2, a drugi napisał, że mu się podoba i dlatego ocenia na 2.

Mi się niektóre elementy podobały, a inne nie, zgadnijcie: jak oceniłem?
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2006-12-20 11:56:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
BernArt: Tramwaja powiadasz? Niechaj wam będzie. Przepraszam uniżenie. Widocznie nie znam się na fotach makro. Gwoli ścisłości nie czepiam się zdjecia jako zdjecia, tylko tego ze zdjęcie obdarzone abberacjami zarówno sferycznymi jak i chromatycznymi, z marnym światłem, mało ciekawym kadrem jest oceniane jako "Bardzo dobra fotografia. Zasłużyłaby na maksymalną ocenę, gdyby nie... " Gdyby nie co? Chyba gdyby było zupełnie innym zdjęciem. Zdjęcie "memory-remains" nie jest zdjęciem z którego byłbym dumny mocno, ale do tego makro gniota to mu bardzo, bardzo daleko. Dziękuję również za odbicie piłeczki, jak rozumiem lepiej jest zamiast wypowiedzieć się na temat zaatakować. Corason, dziwne że dopiero teraz o tym piszesz, olśniło cię nagle czy czekałeś na ten specyficzny moment by mnie "spoliczkować" ;)
A na przyszłość porównujcie oceny zdjęć tej samej tematyki. Nijak się ma makro do architektury...
fotografia cyfrowa
KtoCieKocie
fotografia cyfrowa
2006-12-20 11:57:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mysle,ze takie publiczne napietnowanie zdjecia jest bardzo nie na miejscu...i tak jak mowi mania: nalezaloby pisac to pod zdjeciem a nie obrabiac komus d...
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2006-12-20 11:58:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
komuś? Raczej czemuś :)
fotografia cyfrowa
KtoCieKocie
fotografia cyfrowa
2006-12-20 12:03:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
roa> autor zazwyczaj sie identyfikuje ze swoim zdjeciem i w moim przekonaniu tworzy niejako nierozerwalna calosc
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2006-12-20 12:06:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ktociekocie.... dobrze prawisz ;)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-12-20 12:07:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Roa, zdjecie jest w kategorii Zdjecia Przyrodnicze, a nie makro :)

A tak w ogole to KtoCieKocie dobrze gada, wodki jej dac.

No i na zakonczenie, juz dawno temu zauwazono, stwierdzono, okrzyczano wrecz, ze z ocenami tu bywa roznie. Osobiscie dalem sobie spokoj z walka z wiatrakami. Niech kazdy ocenia tak jak mu sie podoba, to jego osobista sprawa. Dobre zdjecie bedzie dobrym zdjeciem bez wzgledu na ocene.
fotografia cyfrowa
gregsk
fotografia cyfrowa
2006-12-20 12:09:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MZ dyskusje o zdjęciu pod zdjęciem (tak jak mówi mania), ale na forum dyskusje nt. komentarzy pod zdjęciem jak najbardziej
BTW: Podobno o gustach się nie dyskutuje ;)
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-12-20 12:10:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KtoCieKocie - roa rozgrzebał problem, który nei jest problemem wyłącznie autora czy oceniających powyższe zdjęcie. Chodzi mianowicie o to, że o ile uczestniczymy w zabawie, której integralną częścią są oceny i komentarze - niech ich wstawianiu towarzyszy odrobina logiki. W przeciwnym wypadku, zamiast oczekiwać oceny, można rzucić sobie kostką.
I tak wątek ten przejdzie bez echa... ale sobie przynajmniej chłopak/dziewczyna (? roa) poluzował żyłkę ;-)
fotografia cyfrowa
KtoCieKocie
fotografia cyfrowa
2006-12-20 12:10:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
byle dobrze schlodzona;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-20 12:14:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja też właśnie robię zdjęcia świeżo zakupioną cyfrówką, już nienajnowszą dodajmy ;)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-12-20 12:15:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KtoCieKocie, inaczej sie nie da, ciepla wykrzywia ryja ;)

Watek przejdzie bez echa, bo jest wtorny. Problem byl, jest i bedzie. Gdyby tak za kazdym razem walczyc z wiatrakami to juz na nic innego czasu by nie bylo. A jednak trzeba go troche na wystawienie kilku czworek, wszak wdziecznosc rzecz wazna ;D
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa