fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Wysoka ocena za gniot krzywdzi nieświadomego fotografa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
remik36
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:36:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiem że oceny to sprawa drugorzędna (nieistotna) i większość to rozumie,
ale niestety jest część która tego nie rozumie.
Wysokie oceny stawiane (z sympatii, znajomości itp.) za zdjęcia słabe, nakręcają wystawiającego do publikowania
jeszcze gorszych gniotów, co jest krzywdzące dla niego.
Osoba taka jest nieświadoma swoich błedów, nie jest w stanie udoskonalić swojego warsztatu, jest zachwycona
czwóreczkami. Pakuje wtedy wszystko jak leci bo każda fotka będzie sukcesem.

Takich przykładów na obiektywnych jest naprawdę mnogo i nie chciałbym tutaj wymieniać nicków, chciałbym tylko aby
osoby znające się na fotografii nie krzywdzili takich "czwórkowiczów".

pozdrawiam

fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:38:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wątki mnożą się jak kiepskie zdjęcia...
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:40:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sam padłem ofiarą takiego postępowania (zapraszam do mojego pf, późniejsze makra łapały czwórki bez powodu ani opisu) Ale nie skrzywdziło mnie to, po prostu podchodzę do tego z dystansem i filtruję wypowiedzi, nie zwracając większej uwagi na ocenki. Wkurza mnie tylko jak nikt nic nie pisze. Jeśli ktoś popada w samozachwyt to już niestety jego sprawa:(
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:40:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
M -> świadczy to o skali zjawiska (źle) i o świadomości użytkowników (dobrze)
fotografia cyfrowa
remik36
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:41:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M : Takie wątki warto powtarzać :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:42:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
slawomirek - i co z tego?
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:42:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kto chce i tak potrafi założyć sobie filtr, kto nie potrafi, cóż.. albo musi do tego dorosnąć, albo i tak do niczego nie dojdzie. Przeważnie takie osoby tylko denerwują się i ubliżają ;)
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:42:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie jest jeszcze tak tragicznie jak na plfoto gdzie piszą: "-Ładne i zapraszam do siebie"...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:42:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
remik, po co?
fotografia cyfrowa
Damien
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:43:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W sumie jestem tu swiezy - (ogladalem co prawda jako niezarejestrowany ponad 2 tygodnie OB) ale dzis utwierdzam sie w tym, ze user remik ma racje - pozwolilem sobie dzis dac nieco komentarzy na OB. W wiekszosci nie ukrywam negatywnych - ale jednak szczerych mz przynajmniej - patrzac moim okiem.
Co sie okazuje zostalem z miejsca wysmiany, wyszyszydzony - niejaki Jacek_k przyslal mi PW z wyzwiskami i adnotacjami w kierunku pozal sie boze mojej rodziny - a jednoczesnie postawil na przekor wysokie noty tam gdzie ja nie stawialem nic (sic) a tylko pozwolilem sobie negatywnie skomentowac - dziecinada - dodatkowo zaatakowano mnie za brak zdjec w folio - widze, ze niestety nie mozna tu chyba bez zaszczucia miec swojego zdania - a poczulem to zaledwie bedac tu zarejestrowanym kilka godzin - co sie z Wami dzieje ludzie - nawet w swieta musicie byc tak zenujaco zalosni jak male dzieci w piaskownicy ????
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:45:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Damien, wq takim wypadku zgłoś to do administracji, kiedyś była sytuacja, że ktoś komuś groził i ubliżał i go usunęli, takich zachowań nie można tolerować
fotografia cyfrowa
Damien
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:46:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiesz mysle, ze nie tedy droga - po prostu ignoruje takie oznaki chamstwa i tyle
fotografia cyfrowa
remik36
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:46:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M : Może do kogoś to dotrze
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:48:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli potrafisz to ok. Ja nie potrafię tolerować obelg w kierunku mojej rodziny, w moim kierunku jeszcze tak.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:50:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
M -> Uciekłem z plfoto, nie chcę uciec z obiektywnych. Cieszy mnie, że problem jest dostrzegalny (jeszcze). Na plfoto (czepiam się) większość userów popadła już w ślepy wir wazeliny i samouwielbienia. Obiektywni są na dobrej drodze, ale jeszcze nie są. Warto to pielęgnować.
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:52:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sławomirek, wydaje mi się, że na plfoto zrobił się syf przez zbyt dużą liczbę użytkowników i paradoksalnie największy taki portal stał się najmniej ambitnym.
Zrobił się zament i tyle.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:53:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rex -> Bingo! Przypomnij sobie jak było na OB przed zwiększeniem liczby dodawanych zdjęć. To ten sam schemat.
fotografia cyfrowa
Damien
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:54:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja mam takie troche inne - jak tu u Was jest z tymi pnkt bo tak sledzilem dzis oceny i punktacje na tej stronie z autorami - widze, ze np ktos mam mniej za zdjecia ale jest wyzej w rankingu bo np ma wiecej z krytyki ??? To nie jest jakos rozbijane ? Np, ze najwiecej krytykuje tylko to sie sumuje - np user Liceon czy Magus maja b duzo pnkt za krytyki a za zdjecia mniej niz np za nimi ludzie ??? Czy po prostu takie sa zasady pnkt, ze krytyka liczy sie do calosci ?
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:57:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moim zdaniem najlepszą metodą kontrolowania poziomu nowo publikowanych zdjęć jest utrzymanie zależności między punktacją za ostatnio opublikowane zdjęcia użytkownika oraz konstruktywną krytykę, a wolnym miejscem na nowe zdjęcia.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:58:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Damien -> Całkowita liczba punktów jest sumą za zdjęcia i krytyki
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2006-12-26 20:59:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sławomirek, z tego wynika, że nic się nie upielęgnuje bo OB stają się coraz bardziej popularni. A przedtem z tego co pamiętam można było dodawać jedno na 24, teraz mogę 4 na tydzień, czyli limit zmniejszony. Klapa z tymi płatnymi kontami, gdzie można wystawiać 10(!) na tydzień, no, ale nie ma co winić administracji, w końcu też chcą dorobić> Kiedyś było po prostu mniej userów.
Damien, krytyki to nieodłączna częśc portalu, zaraz obok publikacji zdjęć był to od początku kluczowy element tego portalu, jednocześnie wyróżniający go od większości. krytyka liczy się do całości, dzięki czemu ma zachęcać ludzi do krytykowania, a minusy i plusy są po to, aby człowiek zastanowił się przed napisaniem krytyki.
fotografia cyfrowa
Damien
fotografia cyfrowa
2006-12-26 21:02:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziekuje za odpowiedzi - a co dawania plusow czy minusow za takie krytyki - czy to jest jakos ograniczane czasowo czy ilosciowo - czy mozna dawac ile sie chce np ?
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2006-12-26 21:04:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Każda osoba może dodać plusa, lub minusa tylko jeden raz do jednej krytki. Nie ma ograniczenia czasu. Niestety "-" nie odejmuje punktów z ogólnej punktacji, ale plus dodaje.
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2006-12-26 21:04:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Każda osoba może dodać plusa, lub minusa tylko jeden raz do jednej krytki. Nie ma ograniczenia czasu. Niestety "-" nie odejmuje punktów z ogólnej punktacji, ale plus dodaje.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2006-12-26 21:06:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem jak to się stało, może nie śledzę wiadomości administracyjnych na bierząco, ale zaraz przed Świętami mój bufor na nowe zdjęcia powiekszył się o kilkaset MB. Nie wiem dlaczego? Pewnie coś przegapiłem. Oświećcie mnie.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa