fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
komputer do zdjęć
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
nunes
fotografia cyfrowa
2007-01-28 16:01:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam zamiar zmienić komputer, nastawiam się na obróbkę zdjęć, czy ktoś może mi doradzić jakie parametry powinien posiadać i jaki monitor jest najlepszy
z góry dzięki i pozdrowionka
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-28 16:03:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
monitor crt
komputer jak najlepszy, i tak będzie do kitu za dwa lata ;D
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-28 16:45:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Proponuję jakiegoś maczka :)
Do tego Monitor CRT 19" Elzo i będzie grać.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-28 16:49:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zbyt mało sprecyzowałem .
Myślę, że jeśli nie dysponujesz dużymi funduszami odpowiedni będzie MAC MINI CORE DUO 1.86 GHZ do tego minimum 1 GB ramu.
Zainstaluejsz na nim Windowsa, ale i tak po pewnym czasie przekonasz się, że używanie go nie ma większego sensu i zaczniesz używać MAC OS X'a.
Jeśli jesteś w stanie wydać trochę więcej kasy proponuję MAC PRO i minimum 4 GB Ramu, ten sprzęt starczy Ci już na dobrych parę lat.
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-01-28 17:05:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
monitory Eizo i Iyama. Komp koniecznie Pentium (żadne Celerony czy AMD) i koniecznie firmowy. Składaki są nacznie wolniejsze od firmowanych przez Dell'a
IBM, Siemens'a.
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-28 17:08:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że do zdjęć jednak Mac OS będzie lepszym rozwiązaniem.
Nie jest to jedynie moja opinia, a wielu osób, którzy zajmują się fotografią profesjonalnie.
Mity o braku oprogramowania na ten system prosze włożyć między inne bajki.
Windows w tej dziedzinie jest niestety gorzej zaopatrzony.
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-01-28 17:54:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oczywiście, do samej obróbki zdjęć MAC jest najlepszym rozwiązaniem. Pozostaje jednak problem oprogramowania i jego kompatybilności z innymi
programami użytkowymi.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-01-28 17:58:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rex, a jak to wygląda cenowo?
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-28 18:02:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Najtaniej wychodzi Mac Mini Core Duo na intelu, lub Core Solo - ja Swojego Core Solo kupiłem za 1500 w b.db stanie używanego, jednak ma on jeden rdzeń i jest trochę wolniejszy, a różnica w cenie jest niewielka, więc się nie opłaca, no chyba, że zamierzasz później wymienić procesor.
Core Duo można dostać za 1800 zł niewiele używanego i 2000 zł za nówkę.
Jeśli masz możliwość sprowadzenia ze stanów to jest tam sporo taniej.
Do tego klawiatura i mysz - wedle uznania, byle były na USB.
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-28 18:04:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
www.myapple.pl - tam można dać ogłoszenie, to ludzie Ci napiszą, zdaje się że jeden gość teraz ma na sprzedaż, a ceny bywają tańsze niż w allegro.
fotografia cyfrowa
nunes
fotografia cyfrowa
2007-01-28 20:14:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na kompa mog ę przeznaczyć ok 1500 euro, i wolałbym coś pod windowsem
fotografia cyfrowa
nunes
fotografia cyfrowa
2007-01-28 20:15:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
musi być nowy, monitor 20 lub 22 cale
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-28 20:18:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Eizo s1931
polecam
niestety,znienawidzą Cię na obiektywnych
zobaczysz każdą niedoróbę
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-28 20:58:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nunes gwoli wyjaśnienia, nowy mac z intelem natywnie obsługuje Windowsa, tak więc możesz używać tylko Windowsa nie przejmując się drugim systemem, czasy kiedy wybór Mac OS, albo nic na Makach dawno już minęly. Nie będe Cię przekonywał, ale możesz zapoznać się z ofertą apple. www.apple.com zakładka store. Pozdraiwam
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-01-28 22:07:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja dorzucę parę słów od siebie. Nie zgodzę się ze zdaniem jurka, który napisał: "Komp koniecznie Pentium (żadne Celerony czy AMD) i koniecznie firmowy. Składaki są nacznie wolniejsze od firmowanych przez Dell'a".

O wyższości procesorów Pentium nad Celeronami nie trzeba nikogo przekonywać, dość podobnie sprawa ma się z AMD, jednak nie ma sensu dziś kupować Pentium. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie procesor z rodziny Core2Duo. Są to procesory dwurdzeniowe, bardzo podatne na overclocking. Nawet najsłabszy z tej grupy Core2Duo E6300 z zegarem 1,86GHz bez większego problemu chodzi u mnie na 2,8GHz a można więcej ;)
Do tego minimum 1GB RAMu i otrzymujemy bardzo szybki i wydajny zestaw.

Przyznam się, że już zupełnie nie rozumiem twierdzenia, że "składaki" są wolniejsze od firmowych... Jak się wie co kupić, to dużo taniej jest złożyć sobie samemu komputer.
;)
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-28 22:18:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Core2Duo to kontynuacja Pentiuma, ale nie IV tylko III. Pentium III była wydajniejsza jeśli chodzi o stosunek zużycia energii/nagrzewania się do wydajności, dlatego postanowili go kontynuwać w postaci najpierw Centrino, potem Core Duo, potem Core2Duo.
Składaki nie tyle są wolniejsze od firmowych, ale niestety kiedy skladamy kompa, nie zawsze wszystkie elementy chcą ze sobą gadać, a to powoduje gratisowe zwisy i zmulenia.
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-01-28 22:20:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No ale to wystarczy wiedzieć co będzie ze sobą grało ;)

To nie jest takie trudne, ja złożyłem i nie mam żadnych problemów.
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-28 22:23:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wybór elementów jest spory, trzeba się obłazić po sklepach i sporo popytać, jaki zasilacz, jaka karta, jaka muzyka, jaka płyta, jaki ram. No chyba że się siedzi w temacie na bierząco.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-28 22:24:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to teraz wiem, dlaczego mam pIII w lapie a nie celerona ;D
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-28 22:26:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj celeron to porażka :)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-01-28 22:31:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wybór jest duży ale trzeba pamiętać, że pewne wybory są powiązane z kolejnymi. Jeżeli na przykład decydujemy się na konkretny procesor, niech to będzie Core2Duo, to od razu gama płyt głównych nam się zawęża a odrobina lektury w sieci pomoże zorientować się, które marki najlepiej wybrać. Kwestia modelu zależy już od tego co będzie chcieli mieć, czyli czy będziemy podkręcać procesor i pamięci, czy potrzebujemy tuzin wejść USB albo czy kupimy sobie kartę dźwiękową czy też wystarczy nam odpowiedni zintegrowany układ...

W sieci jest wiele testów i benchmarków, do tego fora na których można się wiele dowiedzieć. Wystarczy chcieć ;)
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2007-01-28 23:59:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli masz wydać 600 lub więcej zł na LCD polecam 2 (słownie DWA) monitory crt Eizo (np. F77S lub T67 lub inne niedrogie a znakomite). :) Jak wywalisz sobie paletki narzędziowe na drugi monitor a na pierwszym w pełnym ekranie będziesz obrabiał fotkę, to zobaczysz czym jest komfort pracy. Wady to duże zużycie energii i niewielka ilość dostępnego miejsca na biurku - ale coś za coś. Oczywiście jeśli Twój budżet jest nieograniczony :D to mea zaproponował znakomity monitor i jeśli stać Cię na takie dwa - do dzieła. :) Nie zapomnij o dużej ilości RAM'u (absolutne minimum to 1GB), najlepiej w dualu. Procesor jaki dobierzesz z aktualnie dostępnych - będzie dobry. Ja od lat AMD, ale to już przywiązanie do marki. :) Polecam dwa dyski - wtedy scratch z PS ustawiasz na drugim i śmiga o wiele szybciej. O RAID nie wspomnę. ;) Pozdrawiam!
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-29 00:11:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
TomiU, dwa monitory to ja rozumiem - na jednym ps, na drugim OB ;D
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2007-01-29 00:25:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale chrzanicie :)

a ile masz kasy na tego kompa ?
lub ile chcesz wydać ?
fotografia cyfrowa
nunes
fotografia cyfrowa
2007-01-29 00:25:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ok 1500 euro
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa