fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Co myslicie o tym zestawie - dylematy przed zakupem Nikona
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-04 16:51:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Okolo jesieni mam zamiar przerzucic sie w koncu na lustro - bo moj Fuji zaczyna mnie powolutku ograniczac w niektorych aspektach - na dzien dzisiejszy przegladajac juz od paru miesiecy fora, recenzje, i opinie userow powoli zaczynam sie przekonywac do Nikona D50
I teraz mam pytanko bo ulozylem sobie takie nazwijmy to zestaw startowy: :) - Prosilbym posiadaczy Nikona i ludzi bardziej oblatanych w temacie o jakis komentarz ewentualnie wskazowki co do tej konfiguracji :))
===========
Zestaw początkowy:
Nikon D50 body
Nikon AF-S DX 18-70mm F3.5-4.5G
Nikon AF 70-300MM F4.5-5.6G
===========
W pozniejszym okresie mam zamiar dokupic:
Nikkor AF-D 50mm F1.8
i lampe SB-600

Zastanawialem sie poczatkowo nad zakupem na start Nikona D70s i Nikon AF-S DX 18-70mm F3.5-4.5G ale mam mieszane uczucia bo w zasadzie za gotowke jaka musialbym wydac na ten zestaw - mam za to Nikona D50 z dwoma obiektywami amatorskimi ale za to z pokryciem dosc ladnego zakresu ogniskowych
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-03-04 17:10:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
calkiem niezly zestawik, mysle ze bedziesz zadowolony, nie ma co ladowac ekstra kasy w d70s, jedyna uwaga to zamiast tego nikora 70-300 G, wolalbym Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG, nie duzo drozszy, a IMO ostrzejszy i ciut szybszy AF
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-04 17:27:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vodek dzieki za info biore sie za czytanie recenzji o tej Sigmie :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-04 18:09:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ciekawe jak to cudo by sie sprawowalo Tamron SP AF70-300mm f/4-5,6 LD Macro 1:2
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-03-04 18:42:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tego tamrona nigdy nie podpinalem, ale kumpel ma 28-300 tamrona, nie specjalny....., BTW sigma tez ma macro 1:2 w zakresie ogniskowych 200-300 :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-04 18:54:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No nic przekopuje pomalu na Cyberfoto - dzial z obiektywami i dzial Nikona - lektury na tydzien ale jest dajny topic wlasnie o tele 70-300 - w zasadzie go przejrzalem
fotografia cyfrowa
Adam_Kulesza
fotografia cyfrowa
2006-03-04 22:53:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme nie kupuj tych obiektywów Nikon AF-S DX 18-70mm F3.5-4.5G Nikon AF 70-300MM F4.5-5.6G
mialem obydwa i sa to kaszaniaste szkla
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-04 23:14:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Adam - jestem calkowicie ograniczony finansowo - czytalem juz na temat tych szkiel mase naprawde mase postow userow z Cyberfoto - od dlugiego czasu - mysle, ze po przeskoczeniu z kompaktu na te szkla mimo wszystko poczuje roznice - nie mowie, ze maja mi sluzyc do "u.... śmierci" - ale na poczatek nie widze nic sensowniejszego w tej cenie - 18-70 i tak wydaje mi sie chyba bardziej rozsadnym wyborem niz 18-55 kit standardowo dolaczany do D50 - nie mam az tak wielkich wymagan i raczej z fotografii "zyc" nie bede :)
Jednakze bardzo prosze abys napisal cos wiecej na ich temat - a w zasadzie jak najwiecej - no i wskazal w takim razie alternatywe - ale w miare podobna finansowo - cena tych dwoch szkiel podliczajac na dzien dzisiejszy to okolo 1800 zl okolo - (nie licze tu 50/1.8) czy w takiej cenie lepiej wg Ciebie brac lepszy ale np tylko 1 obiektyw - prosze napisz mi najwiecej jak mozesz bo opinie userow tego systemu sa dla mnie na wage zlota !!!!
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-03-04 23:38:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zobacz na www.nikon.org.pl Tam na forum znajdziesz całą kopalnię wiedzy o Nikkorach, Sigmach - wszystko o Nikonie.
A wybór moim zdaniem na początek bardzo dobry, szczególnie 18-70.
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-03-05 00:10:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tylko najpierw przeszukaj forum, inaczej Cię pożrą żywcem :))))
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-05 10:48:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Może jednak Minolta, która oferuje szkła za niższą cenę niż Nikon?" - myslalem nad tym ale po ostatnich ruchach i nie do konca jasno sprecyzowanej zapowiedzi co dalej z serwisem itp - przeszla mi ochota.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-03-05 11:36:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja wszedlem w ten system (nikon) i nie zaluje jakos...., chociaz przyznam ze zastanawialem sie tez nad canonem, ale po przejrzeniu tysiaca testow i obejrzenia tysiecy obrazkow zdecydowalem sie na N., :)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-05 11:56:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja zastanawiałem się nad Nikonem, miałem 3 lustra Canona i wybrałem ... Olympusa i jestem skrajnie zadowolonym propagatowrem systemu 4/3, a jako, że właśnie zaprezentowano cyfrowa lustrzankę Panasonika z obiektywem Leica, który mogę podpiąc do mojego Olympusa, Leica zapowiedziała swoją lustrzankę 4/3 a sigma kolejne 5 szkieł - jestem pełen optymizmu!!
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-03-05 12:06:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
olympus fajny, tez sie mi podoba, pod warunkiem unikania bardzo wysokich ISO i szkla pieronsko drogie......
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-05 14:19:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo masz rację, że doradza się częściej to co się ma. Choć ja doradzałbym "Haskiego" 39 megapixeli, tylko kto mnie posłucha ;-D
fotografia cyfrowa
Adam_Kulesza
fotografia cyfrowa
2006-03-05 15:26:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
calme chetnie podziele sie z toba swoimi opiniami na temat nikona i innych tanszych rozwiazan stuknij na gg 9679473.
Ja po roku uzywania tego zestawu doszedlem do wniosku zmiany obiektywow i sprzedalem je na allegro za 1250 pln i klepalem sie ze szczescia po pietach ze wzialem takie pieniadze. Teraz uzywam tylko starych manualnych obiektywow i wreszcie jestem szczesliwy :))))
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-05 22:26:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Adam jak bede mial troszeczke czasu wiecej to sie zglosze :) ale napisz moze rowniez tu - nastepnym razem jak ktos bedzie mial podobne dylematy na pewno skorzysta
fotografia cyfrowa
skulinski
fotografia cyfrowa
2006-03-06 00:26:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme.. widze ze interesuje ci bardzo podobny zestaw do mojego. Jestem przed etapem SB 600 :) Czyli d50 + 18-70 +70-300G + 50 /1.8 :)
Sporawy ten watek i przyznam ze nie przebrnalem. Pytaj o co tylko chcesz. Postaram sie pomoc. Mialem tez do czyneinia z malym kitem jakby co. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-06 00:32:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzieki za szybki odzew - Tzn wlasnie mam wachania ale chyba jednak na malego kita sie nie zdecyduje - powiedz mi jak jest z robieniem krajobrazwo z tym 18-70 bo o 70-300 przeczytalem w zasadzie wszystko co mozna na Cyberfoto i forum Nikona - mam tez pytanko jak np sprawdzaja sie zdjecia dzieci w ruchu - co do lampy i stalki bedzie dopiero w pozniejszym rzucie :) Nie wiem tez w zasadzie dlaczego Adam tak narzekal na te dwa szkla
Jeszcze jedno czy bawiles sie moze z pierscieniami i Heliosem z D50 - nie wiem czy przegladales watek JohnnyB na Cyberfoto - ale efekty naprawde niezle mial :)
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
skulinski
fotografia cyfrowa
2006-03-06 01:50:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
OK.
Po kolei. Mysle ze kit i krajobraz to bardzo dobre rozwiazenie. Jedynym minusem .. w porownaniu z malym kitem ejst podobno wieksza beczka przy 18 mm. Mysle jednak ze w tym przedziale cenowym to bardzo dobre szklo. Szczegolnie jesli zalezy ci na szerokim kacie. Dzisiaj nie zamienilbym sie z powrotem na 18-55.
Heliosem wiecej portretow zrobilem niz makro. Byly tez zresztana CF :) . Dzis znajomy poprosil mnie o sfotografowanie figurki do gier na makiecie (nie wiem jak sie ten sport nazywa). Figurka ok 3,5 cm wysokosci. Zalozylem Porsta 135mm/2,8 i najwiekszy pierscien. Taki efekt http://img403.imageshack.us/img403/4804/16lg1.jpg

Ogolnie mysle ze bedziesz bardzo zadowolony z zestawu. Zastanawialbym sie tylko nad 70-300. To dosc rozlegly temat. Mozesz dorzucic i wziac sigme z macro. Niewiem na ile to macro sie sprawdza. Ja wzialem nikkorka bo byl tani a macro nie potrzebuje. i jakos mam wieksze przekonanie do szkiel N.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-06 15:25:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skulinski - czyli podsumowujac krotko i na temat - jesli juz brac w zestawie poczatkowym to zdecydowanie z 18-70
fotografia cyfrowa
skulinski
fotografia cyfrowa
2006-03-06 19:26:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zdecydowanie. wystarczy wziac oba do reki zeby wiedziec ktory wybrac :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-07 15:39:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Magus pisal tu o minimalnym ISO 200 - w zasadzie wiedzialem o tym od poczatku ale pytanie do Ciebie Skulinski - prosto i na temat - jak Ci sie z tym "zyje" ??? :))
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-03-07 18:14:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mi nie przeszkada, a tez sie balem, a teraz to rzadko schodze ponizej iso 400 :) no chyba ze modelki w studio z mocnymi lampami to iso 100 sie przydaje, ale przyroda i reporterka i tak na wyzszych iso i jezeli bardzo szybkie szkla ci nie groza to niema sie co bac....
fotografia cyfrowa
skulinski
fotografia cyfrowa
2006-03-07 20:08:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A to jakis problem? ;) ;) ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa