fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Komentujcie, do cholery!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:00:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Patrze na jakas fotke, klikam, ogladam, komentuje co widze. Potem patrze: 37 wyswietlen. jeden komentarz. Moj. Zdjecie tak na 2, wiec ani nie mozna pasc na kolana, ani wylac zolci, na autora. Ale ogolnie rzecz biorac udane, sympatyczne, warte zeby COKOLWIEK autorowi przekazac. Nie wiem jak wy - ja traktuje ogladanie cudzych fotek jako zakup biletu na wystawe, a waluta sa me komentarze. Nie twierdze, ze komentuje zawsze i wszystko - czasem po prostu nie bardzo jest co napisac albo czlowiek nie ma pomyslu itd. No bywa. Ale STARAM sie. Bo uwazam, ze tyle sie autorowi fotki ode mnie nalezy. A wy, ludziska, co? napisac ocene, czy kliknac na +/- przy krytyce (cudzej rzecz jasna) to glupi skrypt by potrafil. A wy czesto NAWET tego nie czynicie.

Nie zycze wam zle ale jak to samo inni beda robic w waszych PF, to wtedy dobrego samopoczucia zycze. Bo prywatnie uwazam, ze najgorsze co moze autora fotki spotkac, to obojetnosc.

Jesli tak rzeczywiscie nie kreca was fotografie (cudze) to co do cholery tu robicie, leniwce?

Ruszyc d..., ruszyc glowami, dajcie cos od siebie, a nie tylko bierzcie.

Sorki za inwektywy, tych co nie tylko wrzucaja swoje fotki ale i regularnie oceniaja fotki innych przepraszam - ale to i tak nie o was. No ale czasem szlag czlowieka moze trafic, jak sie widzie te pola narcyzow, ktorzy sa ponad to, by podzielic sie swymi refleksjami z motlochem. (No chyba, ze po prostu maja pusto we lbie i zwyczajnie nie maja sie czym dzielic?).

No... juz mi lepiej. Troszke. :)
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:03:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
może problem jest w tym
że już parę osób widziało gdzieś indziej fotki kotów?
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:04:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiesz, gole d... , wystudiowane pozy modelek czy powiedzu gorskie krajobrazy tez juz gdzies indziej kazdy pewnie widzial. Wiec co, nie komentujmy, bo "wszystko juz bylo"?
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:07:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gole d... to całkiem inne sprawa

;)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:10:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja tak patrze, patrze i widze, ze nie tylko mnie dzisiaj jakis k.rw strzela :)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:11:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przyznam się szczerze, że też tego nie rozumiem. Jak już otwieram miniaturę to coś piszę, bardzo żadko stawiam tylko ocenę. Nie kumam po co otwierać i zamykać. Dwa słowa to nie jest duży wysiłek.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:14:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No wlasnie, no wlasnie. To mnie boli. Nie musi byc esej, ale te 2-3 slowka to kazdy chyba z siebie czasem wycisnac potrafi? Widze tu jakies wygodnictwo "no dobraaaa, obejrzalem/am... napisalbym cos ale mi sie nieeee chceeeee... zreszta musze wrocic do swego PF i zobaczyc jak bardzo mnie dzis chwalaaaaa". ja wiem jedno - jak chcesz cos dostac od innych, to daj cos od siebie. (nie trywialoizujmy jednak tego do "ty mnie, ja tobie, fly by TWA".
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:17:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter, mam jakies zaleglosci u Ciebie...
Podeslij mi liste swoich zdjec, ktorych jeszcze Ci nie ocenilem. Potem ja podesle Ci liste moich...

;D
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:19:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W oogle to bym odgronie wrecz wprowadzil zasade, ze za kazdy 1000 pkt obligatoryjnie 1 komentarz w miesiacu, pod grozba odebrania tego tysiaczka :).
[Joke, rzecz jasna ale czasem mam takie rewolucyjne mysli, ze gilotyna by zwatpila :)]
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:19:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie trywializujmy też w drugą stronę. Trudno policzyć ile fotek można zobaczyć przez 3 lata- kilkanaście tysięcy, kilkaset tysięcy, kilka milionów. Więc widziałam tysiące kwiatków, tysiące kotków, miliony morskich fal, miliony zachodo-wschodów słońca. Czasem już nie wiesz co napisać by nie było równie oklepane co widok sfotografowany przez kogoś. Ja wybrałam na to drogę selekcji pozytywnej (otwieram najciekawsze miniatury) i drogę selekcji negatywnej (otwieram największe sztampy). Czyli tak jak wspomniałeś - złoty środek zostawiam bez komentarza :)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:19:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...ale jak wspomnisz cos o przeostrzaniu to masz obilgatoryjnie 10x(-1) :)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:22:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
iness - totez ja nie mowie zeby komentowac kazda fotke w galerii. Tez nie otwieram kazdej, miniaturka MUSI mnie przyciagnac. I po otwarciu tez nie zawsze stawiam komentarz/ocene. Ale jesli dana fotka COKOLWIEK we mnie budzi wartego uwiecznienia pod nia, to sie staram to przelac.
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:26:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobrze przyjąc zasadę komentuje lub oceniam to co otwieram z nielicznymi wyjątkami ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:39:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"wyswietlen. jeden komentarz." - jaki z tego wniosek?

Że autor 36 razy odświeżał stronę by zobaczyć czy ma nowe komentarze.

Lifter, może po prostu ktoś nie ma czasu na komentowanie?
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:40:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O! Albo chociaz ze to brak komentarza od ogladającego jest wyjatkiem, a nie normą...
fotografia cyfrowa
obcy
fotografia cyfrowa
2007-02-09 11:54:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm.. po co odswiezać skoro mozna wszystkie komenty obejrzec w zakladce otrzymane komentarze? ja przyznaje ze komentuje tylko to co faktycznie mocno na mnie wpływa, polecając fotkę równocześnie. Poza tym mnie zależy na wytykaniu błędów w moich fotkach których będę unikał w przyszłości. A 25 razy słowo "fajne" nie koniecznie mnie rajcuje.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-02-09 12:00:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M - moze i tak byc choc IMO raczej watpie, zeby az 37 ram wchodzil na wlasna fotke z poziomu galerii.
A jesli ktos nie ma czasu na komentowanie, to nie ma tez czasu na focenie, wystawianie swych fotek i czytanie opinii na ich temat. No niestety, nie ma lekko. Jak juz mowilem zeby brac trzeba tez dawac, inaczej sie jest czyms na ksztalt kleszcza, czy innej pijawki.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-09 12:03:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter, to taki halfjoke był ;)
A z czasem to jest tak, że są rzeczy ważne i ważniejsze... jeżeli mam coś ograniczać, to ograniczę surfowanie po galerii - wolę to zrobić rzadziej, ale napisać coś sensownego i od czasu do czasu ponadrabiać w ekspresowym tempie. Wystawienie zdjęcia zajmuje mniej czasu a fotografuję przy okazji. Poza tym do dwóch ostatnich jestem bardziej poganiany niż do komentowania, więc motywacja dodatkowa jest.
obcy - mi akurat nie na technicznych komentarzach zależy, ale na komentarzach jak najbardziej.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-02-09 12:05:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak juz mowilem - kazdy we wlasnym sumieniu wie najlepiej czy do niego pije, czy nie - apeluje po prostu o nieco wieksze zaangazowanie we wspolna przeciez zabawe. Bo jak kazdy ogrnaiczy sie do wrzucenia fotki i 1 komentarza na miesiac, to nudno tu cholernie bedzie.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-09 12:09:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter, ja rozumiem i popieram apel, tak tylko troszkę sobie kontruję co by trochę inny punkt widzenia przedstawić ;D
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-02-09 12:10:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie mam nic przeciwko :)
fotografia cyfrowa
KtoCieKocie
fotografia cyfrowa
2007-02-09 13:00:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja se otwieram co chce i koimentuje co chce, i se wstawiam tylko ocenki jak se chce i se jestem szczesliwa:)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-02-09 13:10:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja nie pracuje, a tylko portfele ludziom z kieszeni w tloku wycigam i zyje jak panisko :/

Wiem, ze zartujesz ale dzis jakos tak jestem sierioznie nastawiony i w ogole...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-09 13:13:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter, napisz artykuł do czytelni ;)
fotografia cyfrowa
KtoCieKocie
fotografia cyfrowa
2007-02-09 13:16:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
;)
najlepiej zagryzc to czekolada;)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa