fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
JESTEM NOWY i ................
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-07-12 14:31:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo: święte słowa. P:)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-07-12 14:34:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja nie uwazam, ze "nie powinnismy" choc naturalnie forma "powinniscie" mi sie nie podoba. Ale - MOZNA. Mozemy. Np. obcykalem pewien patent przy obrobce portretow (i tak pewnie opisany w 1001 poradnikach, tylko o tym nie wiem). Znajomy przyszedl, spodobal mu sie efekt, poprosil zebym mu wytlumaczyl "co i jak". No i zdjela mnie przez chwilke pokusa "a nie powiem, i dzieki temu moje portrety beda 'lepsiejsze' od jego". Na szczescie tylko przez chwilke. Pokazalem co i jak, choc kombinowanie jak to osiagnac zajelo mi pare ladnych dni i sporo prob. Gosci dostal "na talerzu". I jest szczesliwy, przyniosl swoja fotke zrobiona "na moj sposob" by sie pochwalic i przyznam, ze byla bardzo aldna, bo on te moja technike dopracowal, jako ze do tego to juz wyczucie trzeba miec. I dzieki temu ja tez na tym skorzystalem, bo po pierwsze ten efekt jest jeszcze ladniejszy, a po drugie teraz jest dla ,mnie oczywiste, ze jak obaj zrobimy fotki tej samej pani i obrobimy je w ten sam sposob, to jesli moja bedzie lepsza, to TYLKO dlatego, ze zrobilem lepsza fotke, a nie znam sie bardziej na obsludze PS.

Do czego zmierzam - kazdy ma czasem chec podzielenia sie swym doswiadczeniem, wrazeniami, patentami. Zatem robmy to - nie dlatego, ze trzeba, ze musze, ze powinienem/es. Ale dlatego, ze chcesz. Ze mozesz, ze potrafisz. I ze nie masz obawa, ze jak inni poznaja twe tricki, to cie zdeklasuja albo beda rownie dobrzy i pogorszy sie nam samopoczucie z tego powodu.

Prawda?
fotografia cyfrowa
Lem
fotografia cyfrowa
2007-07-12 14:46:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witam. chcę przeprosic za słowo użyte w moim poście "powinniście", nie o to mi jednak chodziło (emocje wzięły górę); może to będzie lepsze: jestem tu, bo chcę, pomogę innym - tym zielonym, bo oni chcą sie ode mnie nauczyć, wystawiaja swoje zdjęcia, bo maja nadzieje usłyszec od WAS obiektywna prawdę na temat swoich wypocin - lepszych lub gorszych.
sorry za złe wyrażenie, tylko czy to jest w tym najbardziej istotne?
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2007-07-12 15:07:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Lem: jeżeli dobrze przyjrzysz się wpisom pod zdjęciami 'nowych', zwłaszcza tymi słabszymi, to zapewne zwrócisz uwagę, że obok niewiele mówiących 'słabe, ocena = 0' zjawiają się i konstruktywne krytyki, analizujące zaprezentowany obraz i wskazujące drogę poprawienia go, bądź chociaż uniknięcia podobnych błędów w przyszłych fotkach. Nawet na głównej stronie portalu mamy pozycję 'Polecana krytyka', gdzie zarówno administracja, jak i userzy wyróżniają te co bradziej twórcze wypowiedzi.

Ponadto i w zwykłych komentach pod zdjęciami znaleźć można szereg cennych uwag, często kierowanych nawet do bardziej doświadczonych kolegów, dlatego moim zdaniem należy oglądać maksymalną możliwą liczbę zdjęć i wnikliwie czytać wszelkie komentarze i krytyki do nich, szczególnie w kategoriach, którymi jesteś zainteresowany.

Zyczę wielu miłych chwil na Ob. (w końcu po to tu jesteśmy :))) i pozdrawiam - UT.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-12 15:22:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A moim zdaniem nie powinienneś (o masz, znowu to brzydkie słowo) za bardzo kierować się wytycznymi innych. Brać pod uwagę, owszem. Ale niekoniecznie stosować. Zatraciłbyś własny indywidualizm. A ten sam musisz u siebie znaleźć i wypracować. Styl, dziedzinę, kierunek. Tak, tak. Ciężka to praca.
Pojedyńcze słowa typu: żenada, gniot, śmieć lub też: super, rewelacja, piękne też są istotne. Bez zagłębiania się w szczegóły odbioru jednostki wiesz czy w ogólnym, masowym odbiorze Twoja praca się podoba, czy nie. Jeżeli tak, to masz spokój i radość. Jeżeli nie, to masz ciekawy dylemat do rozwiązania. Co się może nie podobać. Przy tym drugim fakcie ważnym jest chęć zagłębienia się w psychikę człowieka, a nawet społeczeństwa. Co lubi, czy kieruje się modą, trendem, czy też gusta zawsze są nieodmienne.
Analiza.
fotografia cyfrowa
babajaga
fotografia cyfrowa
2007-07-12 23:15:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jakie to typowe . Wszędzie się z tym spotykamy. Krytyka no to hop do pf krytykującego i dowalenie mu , że on dopiero ma dno. Tak się zastanawiam czy nie jest to jakaś normalna reakcja , ale może jest tu psycholog?
fotografia cyfrowa
TMS
fotografia cyfrowa
2007-07-12 23:48:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
myślę że Vojtas i jpk napisali wystarczająco dosadnie wszystko co w tym temacie należy powiedzieć, wielkie dzięki!!!
Tym samym proponuję moderować każde kolejne, podobne tematycznie wątki rozczarowanych żądnych wiedzy nowych użytkowników.
Oszczędzi to nerwów zarówno im jak i pozostałym userom. Pozdrawiam wszystkich :)
fotografia cyfrowa
nor102
fotografia cyfrowa
2007-10-11 20:06:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zadziwiające doprawdy,aż strach się nie bać co będzie ze mną,gdy opublikuję swoje nie wszystkie CUD! fotki:/// A przecież dokładnie pisze w regulaminie by nie poniżać etc innych........Ale moi drodzy takie portale są po to by komuś pomóc,doradzić,a nie tylko krytykować,bowiem każdy z Was stawiał swoje pierwsze kroki w fotografowaniu i to nie do końca Wam to wychodzi idealnie,uważam,że samokrytyka nikomu nie zaszkodzi. PS:Nie wszystkich też stać na extra fotoaparaty,ja dużo zdjęć robię z aparatu w telefonie.OK rozgadałam się zbytnio.Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
Necromanser
fotografia cyfrowa
2007-10-11 21:01:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dynia, no nie ma lekko, ale też nie ma sobie co dobierac do głowy. ludziska są różne, jeden z życzliwosci ci napisze co jest nie tak, inny pojedzie po zdjęciu ile wlezie.. różne są ludziska... boli .. wiem, znam z autopsji, ale powiem ci jedno, jeśli zwerzesz zwieracze, znaczy gdy zaciśniesz zeby;) i jeśli masz w sobie naprawdę dość upodobania w fotografii to takie komentarze na dobre ci wyjdą. wierz mi że lepiej dostawac chamskie lecz prawdziwe komentarze, niż nieszczere a słodkie. kłamstwo jest zabójcze w tej profesji. oglądaj dużo prac innych autorów, podglądaj jak inni "to robią" :) czytaj wszystkie mozliwe porady a za jakiś czas zrozumiesz że wcale tak źle ci ludzie nie życzyli..pozdrawiam serdecznie
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2007-10-11 21:54:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj ludzie, ludzie - żółcią śmierdzi po całym forum normalnie ;O
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-11 21:58:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
schranzee - taka pora roku;)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa