fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Pilna Pomoc
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
gibi_1982
fotografia cyfrowa
2007-08-27 11:41:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam! 22 Wrzesnia bede fotografem na slubie mojej kolezanki i chial bym prosic o kilka rad i porad. Mianowicie czego sie wystrzegac, w jaki sposob powinny byc robionew takie zdjecia.... Bardzo prosze o pomoc zalezy mi na tym by bylo wszystko zrobione bardzo pieknie i przedewszystkim dobrze.... jesli to mozliwe prosze kogos o kontakt na gg 4823470 . Bede bardzo wdzieczny! Z gory dziekuje
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2007-08-27 11:49:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak szczerze mówiąc - to nie ma gotowego przepisu, tym bardziej że to bardzo trudny temat i wymaga sporego doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu.
fotografia cyfrowa
gibi_1982
fotografia cyfrowa
2007-08-27 11:53:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ok ale cokolwiek podpowiedziec mozna :)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-08-27 12:23:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jasne za drobny 1000 pln :) można nawet dużo podpowiedzieć :)
A z 2000 pln to mogę nawet za Ciebie zrobić :)
fotografia cyfrowa
gibi_1982
fotografia cyfrowa
2007-08-27 12:26:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
heheh jak zwykle uzyskac pomoc od uzytkownikow tego portalu graniczy z cudem. Ale naszczescie nie wszyscy to D.... :p
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2007-08-27 12:30:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmmm, to nie mój rejon ;)
Ale wydaje mi się że bardzo ważnym elementem jest to - aby mieć możliwie jak najjaśniejszy obiektyw i aparat, który daje dobrą jakość zdjęć przy wysokich czułościach - aby unikać stosowania lampy, dobre opanowanie balansu bieli w swoim sprzęcie też napewno nie zaszkodzi ;)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-08-27 12:38:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale czego Ty oczekujesz?
a) nie piszesz jakim sprzetem dysponujesz!
b) nie piszesz nawet czy chodzi o analoga czy cyfrę!
c) nie piszesz co z oświetleniem

bo jak chcesz wziąć kompakt do kościoła i w związku z powyższym chcesz usłyszeć jak się robi dobre zdjęcia na ślubie to... rozbawiłeś mnie właśnie :)
Jedyną radą na to może być - baw się dobrze, a zdjęcia na chybił trafił albo wyjdą albo nie.

Podobnie jeśli dysponujesz tylko wbudowaną lampą w lustrzance - baw się dobrze może kilka ładnych uda Ci się strzelić.

Odnośnie kadrów.
1) to Ty wiesz (chyba?) czego oczekują młodzi - sepii, koloru, b&w, zbliżeń, sytuacyjnych?
2) to chyba Ty wiesz GDZIE będzie ten ślub, jakie są tam wnętrza, co warto utrwalić...

Więc de facto... CZEGO oczekujesz zadając pytanie o kilka porad?
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-08-27 12:41:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness - to samo miałem napisać ale.... mi się nie chciało ;)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-08-27 12:43:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a mnie to
"heheh jak zwykle uzyskac pomoc od uzytkownikow tego portalu graniczy z cudem"
zmobilizowało
;-)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-08-27 12:49:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czytelnia ma parę tekstów do zaoferowania, poza tym warto przeglądać strony prezentacyjne innych fotografów.
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2007-08-27 13:40:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pooglądaj sobie strony fotografów ślubnych. Najlepiej z młodymi. Dowiedz się co im się podoba a co nie. A potem ćwicz.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-08-27 14:01:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
życzę powodzenia... byle bys nie zrobił młodym zdjeć ze slubu jak tej dziewczynce z komunii....

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-158762.php

bo napewno będą zachwyceni...
fotografia cyfrowa
onager
fotografia cyfrowa
2007-08-27 14:06:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak masz spoko sprzęt, nie nadużywasz alkoholu, to wszystko będzie ok.
fotografia cyfrowa
gibi_1982
fotografia cyfrowa
2007-08-27 19:58:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
heheh widzicie porady jakies sa :) A wiec dysponuje sprzetem Panasonic FZ50 lampe zamiezam dokupic. Co do oswietlenia w kosciele dosc ciemno.... Natomiast w plenerku bedzie chyba lepiej... jest to las a raczej przy lesie bardzo ladny zajazd... Co do porad to bardziej mi chodz\i czego sie wystrzegac, stronki odwiedzam i przegladam i te najciekawsze staram sie zapamietac... bede musial kilka plagiatoe zrobic no ale i tak bywa, mam tez kilka wlasnych pomyslow. Jest to spory kawalek chleba do zjedzenia i myslalem ze moze ktos robil juz zdjecia i moze mi podpowiedziec kilka rzeczy z wlasnego doswiadczenia np jakie on bledy popelnil itp... Ale i tak dzieki wielkie za odpowiedz heheh jakie by one nie byly. Jestescie wielcy :)
fotografia cyfrowa
onager
fotografia cyfrowa
2007-08-27 20:34:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
posłuchaj uważnie;
lampę musisz koniecznie kupić, pamiętaj o zapasowym akumulatorku oraz kartach pamięci. Nie bój sie strzelać"seriami", zawsze coś wybierzesz. Wystrzegaj sie zdjęć pozowanych, to naprawdę ważne.
Co do błędów, to pamiętaj, że nie popełnia błędów, kto nic nie robi/ chcociaż...../.
Życzę powodzenia- potrenuj z lampą- z jej ustawieniami/ idż do kościoła i postrzelaj/
fotografia cyfrowa
gibi_1982
fotografia cyfrowa
2007-08-27 20:39:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ok dzieki wilkie :) Bede mial to na uwadze :)
fotografia cyfrowa
onager
fotografia cyfrowa
2007-08-27 21:29:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dedykowana lampa do fz50- to koszt ok 600zł. Kup dobre baterie i miej w pogotowiu zapasowe. W kościele patrz uważnie na parę młodych- z wrażenia, bardzo sie pocą, szczególnie Pan Młody-delikatnie pokazuj mu żeby sie wycierał, bo na zdjęciach będzie wyglądał niewesoło. Używaj zoomu, nie bój się. Aha, pamietaj o prawidłowym ustawianiu bw, to bardzo ważne- jak się zapomnisz, to kicha.
Masz czas, trenuj, ternuj!
fotografia cyfrowa
onager
fotografia cyfrowa
2007-08-27 21:30:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak już będzie po wszystkim, pochwal sie na forum jakimś zdjątkiem, he, he
fotografia cyfrowa
pepin
fotografia cyfrowa
2007-08-27 22:26:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witaj,
polecam ciekawy artykuł na ten temat Chip Foto-Video Digital nr 4/2007 (o ile gdzieś go wyczaisz)
fotografia cyfrowa
gibi_1982
fotografia cyfrowa
2007-08-27 22:57:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Onager wyjasnij mi to "bw"
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-08-27 23:13:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chodziło zapewne o "WB" - White Balance czyli Balans bieli ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-08-27 23:13:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chodziło pewnie o balans bieli
fotografia cyfrowa
onager
fotografia cyfrowa
2007-08-28 08:32:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sorry, oczywiście winno byc bw- balans bieli.
Pamiętaj, że 50 jest dosyć rozbudowaną maszynką i trzeba poświęcić troche czasu na jej poznanie
Uważaj z ISO- zostaw na 100, bo na wyższych ustawieniach bedzie wiecej szumieć.
I na koniec-fotograf na weselu musi pamietać, że nie on jest najważniejsza osobą i, że zdjęcia
niepozowane są o wiele ładniejsze od pozowanych- więc strzelaj!
fotografia cyfrowa
onager
fotografia cyfrowa
2007-08-28 08:33:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i znowu bw zamiast WB, eh
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-08-28 09:05:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Onager, kilka uwag bo jak czytam co piszesz to się normalnie boję, że ktoś uzna, ze tak właśnie TRZEBA robić:
1. "Wystrzegaj sie zdjęć pozowanych" -ciekawe jak skonstruujesz plener?
2. "Używaj zoomu" - a w jakim celu większość najlepszych (czytaj najdroższych) fotografów z tego zakresu używa tylko stałek.
3. "Pan Młody-delikatnie pokazuj mu żeby sie wycierał" - lepiej niech się przypudruje jak się biedak tak poci.
4. "Uważaj z ISO- zostaw na 100, bo na wyższych ustawieniach będzie więcej szumieć." - no i co z tego, ze będzie szumieć, ISO 100 plus lampa błyskowa to nie jest koniecznie dobry pomysł, to zależy od warunków, jeśli focisz z błyskiem w kościele im wyższe dasz iso tym więcej światła zastanego złapiesz, tym lepszy klimat będą miały zdjęcia i tym mnie para młoda będzie wyglądała na "wklejoną"
5. Jeśli do dyspozycji masz RAW zapomnij o jpegu i WB - RAW pozwala ustawić WB w postprocesie i jako 16 bitowiec pozwala ładnie wyciągnąć cienie i światła w przypadku niewłaściwej ekspozycji, z JPEG tego nie zrobisz.
6. Jako generalna uwaga - wielu doskonałych fotografów nie błyska w ogóle, szczególnie w kościele.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa