fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
oceny
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
adamski
fotografia cyfrowa
2006-04-09 16:32:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zaczne od tego, iz uwazam, ze robie slabe zdjecia.
Oceny ktore wystawiacie, sa w wielu przypadkach beznadziejne. Zdjecia slabe dostaja 5, a dobre lub bardzo dobre 3 lub 2. Zaczepilem pare osob, ktore mz pomylily sie z ocena i najczestsza odpowiedzia bylo "..bo mi sie podoba" bardziej subiektywnego podejscia nie mozna sobie wyobrazic.

O co mi chodzi to ogolnie poziom zdjec zamieszczanych jest slaby poza paroma przypadkami, wiekszosc trafia z ocena, ale znaczna wiekszosc musi sie kierowac czyms innym przy wystawianiu ocen. Wystawianie wysokich ocen pod slabymi zdjeciami obniza poziom galerii i zacheca do zamieszczania wszystkiego co popadnie, a tego chyba wszyscy nie chcemy. Jak zdjecia slabe beda prawidlowo oceniane, moze zmusi to ich autorow do zastanowienia sie nastepnym razem przed zamieszczeniem kolejnego gniota.
Chodzi mi glownie o pejzaze.
fotografia cyfrowa
kleofas
fotografia cyfrowa
2006-04-09 16:36:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trudno się z Tobą nie zgodzić. Trzeba mz działać na rzecz utrzymania wartości systemu ocen. Jeżeli dojdzie do takiej dewaluacji, jak na innym, znanym to wszystkim bardzo duzym polskim portalu, to niestety - będzie kicha. A tak naprawdę, wszystko zależy od nas...
fotografia cyfrowa
adamski
fotografia cyfrowa
2006-04-09 16:38:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a myslalem juz, ze to ze mna cos nie tak ;-)
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-09 16:50:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To nie dotyczy tylko pejzaży. Zdjęcia banalnie proste, i kiczowate są bardzo wysoko oceniane, a te nad którymi autor pomyślał i naprawde nie ma do czego sie przyczepić są oceniane tylko przez pare osób - tylko tych co dostrzegą dobrą robote przy fotografowaniu.

ale tu chyba trzeba wziąść pare rzeczy pod uwagę takich jak nie umięjątność oceniania i komętowania, i chyba zawiść ludzką.
fotografia cyfrowa
adamski
fotografia cyfrowa
2006-04-09 16:55:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dodalbym jeszcze, "jak postawie wysoka ocene to przyjdzie do mnie i tez da wysoka ocene" :-)
fotografia cyfrowa
kleofas
fotografia cyfrowa
2006-04-09 16:57:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A więc, motyw, mieszanka wybuchowa może czasami z tego być...
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-04-09 16:57:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jest też jeszcze taki drobiazg, mam wrażenie, że większość osób oglądających tu zdjęcia nie potrafi na nie patrzeć tak, by je odczytać. obrazki są dla nich ładne lub brzydkie, ale nie niosą żadnej treści. a dobre zdjęcie jest równocześnie opowieścią o tym co przedstawia.
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-09 17:02:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
też bym tak chciał żeby za moje 4 i 5 ludziska też mi dawali takie oceny :(
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-09 17:04:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam sie z Wami co wiecej aby dalej nie szukac mam wrazenie, ze moje folio jest mocno przewartosciowane w niektorych przypadkach - zdjecia robie calkiem od niedawna - bo od zeszlego roku zaledwie i chyba nie ma mozliwosci abym juz mial wyrobiony warsztat tak aby otrzymywac przy niektorych zdjeciach tak wysokie oceny - co o tym myslicie - wg mnie np portrety zaprezentowane przeze mnie jako kompletnego laika nie zaslugiwaly na ocene wyzsza jak 1 - ciekaw jestem Waszych opinii
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-09 17:06:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme masz racje wole oglądac twoje Macra :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-09 17:08:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Motyw dzieki - ale moze ja wlasnie juz mam dosc ich i nie chce wiecznie byc szufladkowany tylko w 1 kategorii - a wystawiajac inne chcialbym sie czegos nauczyc - niestety jak widzicie jak wystawiam cos z ludzi czy portretow mam praktycznie zerowe odwiedziny :((( ALe trudno
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-09 17:09:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
BTW - makra tez wg mnie robie przecietne - znam kilka osob z CF, do ktorych sie narazie nie umywam
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-09 17:26:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak sam powiedziałeś Calme robisz zdjęcia od niedawna - wszystko przed tobą :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-09 17:28:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To fakt jest to hobby, ktore mozna uprawiac do poznej starosci :)
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-09 17:33:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jak będziemy już starzy i brzydcy to foty będą ZAJEBISTE :)
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-09 17:33:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tzn. ja będe stary ale nie brzydki ;)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-09 17:35:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Heheh im starszt tym ladniejsze modelki tak ?? :)))
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-09 17:36:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przez grzeczność nie zaprzecze :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-09 17:38:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jaki ty grzeczny dzis :)))
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-09 17:43:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zawsze jestem grzeczny - ale czasami szyderczy :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-04-09 18:08:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme? Robisz zdjęcia od roku? :) To do końca roku nie postawię Ci więcej niż 1 ;D za rok 2 i tak dalej, żeby nie ograniczać rozwoju.
A tak poważniej to najlepsze zdjęcia to i tak te, które dopiero zrobimy ;) inaczej rzuciłbym tą robotę ;)
-M
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-04-09 18:21:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
" najlepsze zdjęcia to i tak te, które dopiero zrobimy "

Dobra motywacja do dalszej pracy ;)
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-04-09 19:21:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
adamski- z ust mi to wyjąłeś: ja też zuważyłem, że oceny coraz bardziej przesuwaja się w prawo, poniżej '4' nikt juz prawie nie ocenia (i, żeby nie było niejasności, dotyczy to jak najbardziej również moich prac). Mało tego, dostrzegłem, że sam, wiedziony owczym pędem, coraz częściej daję wysokie (za wysokie!) oceny...
I racja, że coraz bardziej przypomina to sytuację z 'tamtego' portalu, na którym pojawiają się tylko 'wybitne' zdjęcia.
Mało tego, oceny mz bardzo solidne(2,3) traktowane są jako ujma, żąda się wyjaśnień, obraża, złości. Sam korespondowałem z jednym z 'czołowych" (w sensie ilości punktów) użytkownikiem, który stwierdził, że "2" to przecież "prawie gniot" (sic!)
Opamiętajmy się, zachowajmy 4 i (zwłaszcza) 5 dla prac naprawdę niecodziennych, odkrywczych, idealnych technicznie, słowem - doskonałych.

BTW - swego czasu na 'tamtym' portalu był pomysł, by ograniczyć ilość "wybitnych" stawianych prze jednego usera do bodajże 10 dziennie.
Nie przeszedł...
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2006-04-09 19:44:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jest na to jedna rada - aby oceny były widoczne dopiero po zagłosowaniu, bo sądzę że wiele osób i to nawet takich które wiedzą że zdjęcie jest słabe wystawia wysoką ocenę bo "nie wypada dać słabej kiedy cztery osoby wcześniej dały same 4". Takie jest moje zdanie. Wtedy "obiektywni" stali by się prawdziwie OBIEKTYWNYMI.
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-04-09 19:51:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pomysł stosowany na ś.p. Photography Unlimited i na FotoParku (jak ktoś tu już mówił, ponoc FP słabnie właśnie z tego powodu;-)
Ale ja jestem za.
Podobnie jak za ukrywaniem autora do momentu oceny.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa