fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Canon 350d + Helios 44M-4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-10 17:23:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przez długi czas robiłem zdjecia analogiem którego każdy zna, od kiedy przerzuciłem sie na dslr, Zenit wylądował w lamusie

Teraz kupiłem w Allegro adapter EOS M42 - gorąco polecam tą zabawke i Helios wrócił do łask

jak na portretowe szkiełko jest całkiem przyjemne, tyle że dopiero będe go testował

co sądzicie o obiektwyach M42 w dslr? też je używacie?

czy są problemy z aberacjami chromatycznymi, jakie sa plusy i jakie minusy?

ide w plener troche przetestować stary - nowy obiektyw ;)
fotografia cyfrowa
ekrowa
fotografia cyfrowa
2006-04-10 18:59:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ja nawet prowadze cale forum o tym :) http://forum.stock-photo.pl ]8=)
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-10 20:12:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witam ziomali od Heliosów i innych bajerow M42! bede tam wpadał często, spodobało mi się, zawsze lubiłem full manual :D
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-10 20:13:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Panowie co z manuali taniego moglibyscie mi polecic do makro ???
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-10 22:55:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Reveunon 24mm macro super jakość - absolutny oldskulowy obiektyw macro, ostrzenie z odległości poniżej 20cm nie wiem jak cenowo stoi, ale na pewno nie wiecej niz 250PLN. polecam!


fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-10 23:06:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
*revuenon
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-10 23:07:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzieki za namiary - a jakie daje odwzorowanie ?
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-10 23:53:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
widziałem taki na Allegro, jest za 150PLN :O

http://www.allegro.pl/item95486143_revuenon_4_24_mc_macro_m42_b_ciekawy_obiektyw_.html

wiem, że mój znajomy go używał w analogu, w dslr będzie na 100% dobrze działał, jakbym nie był na kupnie filtrów Cokina to bym go kupił:)
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-11 01:45:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tam w aukcji wszystko jest dokładnie opisane.

osobiście używam też obiektywu tej samej firmy - Revuenon 135mm f/2.8 jutro zapodam sampla :D
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-11 11:30:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzieki za link i za zaangazowanie sie w sprawe - przyznaje, ze jest to bardzo ciekawa alternatywa dla osob z mniej zasobnym portfelem
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-11 13:27:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zaoszczedzić można sporo, a jakościowo wszystko wygląda bardzo dobrze, jest tylko jeden mankament - ręczne nastawianie ostrości w tych obiektywach jest dla ludzi cierpliwych, są bardzo nietolerancyjne, lekkie przesunięcie pierścienia ustawiania ostrości w jakakolwiek strone i jest klapa.

Na szybkie akcje, tam gdzie jest mało czasu odradzam kupowanie tych obiektywów, chyba że ktoś jest naprawdę dobry w te klocki ;)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-11 13:36:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale mysle, ze np do zdjec kwiatow i innych form roslinnych bylby niezastopiony w duecie z statywem ;)
fotografia cyfrowa
tomay
fotografia cyfrowa
2006-04-11 14:00:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
posiadam Tair'a 135/2.8 od f2.8 do f8 jest dobry potem juz cholernie ciemno...
mialem Industara 50/2.8 tez byl przyzwoity jako portret.
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-11 14:59:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Calme do macro jak najbardziej, trzeba pamietac, ze te obiektywy sa obiektywami z górnej półki swoich czasów, no a optyka przecież za bardzo się nie zmienia, więc warto zainwestować. Trzeba tylko uważać żeby się nie przejechać na Allegro i nie kupić porysowanego szkiełka, albo jakiegos ze śmieciami w środku, bo o to nie trudno.

@tomay - przy wyższych parametrach przesłony to prawda że są cholernie ciemne, ale ma to swój plus

ustawiasz przesłonę na f/22 bierzesz statyw, szary filtr powiedzmy ND4, ISO 100, idziesz na miasto robić zdjęcia z naświetlaniem 5 minut :D - to dopiero zabawa ^^
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-11 17:12:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ostrość która np. z kita jest nieosiągalna:

sample Helios 44M-4 + 350d, mała głębia ostrości przy f/2.0

http://www.infiltracja.pl/art/nowe/lab08.jpg

przyznajcie, że szkiełko całkiem przyzwoite ;)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-11 18:49:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zacne to fakt :)
fotografia cyfrowa
lilliwashere
fotografia cyfrowa
2006-04-11 19:09:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Własnie zamówiłem takiego Heliosa do mojej 20 stki. Zobaczymy co z tego wyjdzie (BTW - adapter też).
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-11 19:32:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to gratuluję, naprawde warto. Dobry adapter to podstawa, pamietaj zeby mial blokade automatycznego nastawiania przesłony, bo jak nie ma, to aparat głupieje :P taki mały cypelek. W allegro jest jeden gość co sprzedaje na pewno dobre, jego nick to: ciecio7 jest producentem tych adapterków.

fotografia cyfrowa
ekrowa
fotografia cyfrowa
2006-04-11 19:37:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@krim odnosnie twojego stwierdzenia:

"te obiektywy sa obiektywami z górnej półki swoich czasów, no a optyka przecież za bardzo się nie zmienia"

to sie niezgodze, obiektywy m42 posiadaja znacznie wyzsza gestosc soczewek niz dedykowane obiektywy AF do lustrzanek cyfrowych, przeklada sie na na wieksza dokladnosc obrazu, odwzorowanie, jakosc, kolory, nizsze szumy.

do macro najlepszym obiektywem jest cos miedzy 50 a 85 w zaleznosci od odleglosci fotografowania, dla 50+ pierscienie to od 15cm w dol, dla 85 od 35cm oczywiscie w zaleznosci od ilosci zastosowanych pierscieni lub miecha.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-11 19:39:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ekrowa - czy masz praktyczne doswiadczenie z Nikonami na przejsciowce + cos z tych makro obiektywow, ktore wymieniles lub moze znasz kogos kto ma ?
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-11 19:43:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ekrowa, chodziło o mi o zmiane optyki względem sprzętu do robienia zdjęć
fotografia cyfrowa
ekrowa
fotografia cyfrowa
2006-04-11 19:46:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam bardzo duze praktyczne doswiadczenie z obiektywami nikona AiS, E, m42, m39, m52, six oraz kiev 10 i 19, w roznych kombinacjach z pierscieniami, miechem, redukcjami miedzy systemowymi, pierscieniami odwrotnego mocowania, pierscieniami laczeniowymi oraz rowniez podstawy podlaczen Mamyia 645 do nikon D70, ostatnio zabralem sie za obiektywy powiekszalnikowe.
fotografia cyfrowa
ekrowa
fotografia cyfrowa
2006-04-11 19:49:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oczywiscie probowalem polaczen systemow cosina, pentax, exacta, ale do niczego ciekawego nie doszedlem
fotografia cyfrowa
ekrowa
fotografia cyfrowa
2006-04-11 19:50:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak potrzebujesz jakies info zapraszam na email krowa@stock-photo.pl
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2006-04-11 21:41:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z Moich doswiadczen z M42
1. Helios 44M - fajny obiektyw - ale warto go zastapic Canonowskim 50mm 1:8. Nie jest drogi a AF jednak dziala. Wykonanie Heliosa gwarantuje, ze po 20 latach wyglada tak samo, odpowiednik Canona nie wrozy tak dlugiego czasu uzytkowania.
2. Jupiter 135/3.5mm - moj ulubiony. Odrobina wprawy, tryb AV i wszelkiego rodzaju ptaszki z 10-15 m sa Twoje. Z ostroscia nie jest zle, jezeli ustawisz F na wieksze niz 5.
3. TIAR 300mm - fajny ciezki obiektyw do zdjec statycznych ze statywu. Probowalem robic nim ptaki, ale ze wzgledu na wage i ostrosc ustawiana "od dolu" byl nieprzydatny. Niezastapiony do zachodow slonca i focenia ksiezyca.

Probowalem kilku innych obiektywow z tym mocowaniem jednak nie znalazlem nic ciekawego.

Podsumowujac, warto miec tą redukcje w torbie foto, przynajmniej do czasu jak zapelnisz ją stałkami o lepszych parametrach.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa