fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
"Obiektywność"
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-25 18:14:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niedawno na innym portalu dostałem komentarz godny przemyślenia

"nie oceniam bo juz nie lubie...malo w tym obiektywnosci
wole slowo"

dużo w tym prawdy, co o tym sądzicie?
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-04-25 18:17:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Coś w tym jest.

Ale np. ja muszę czymś karmić swoją próżność.

I po to sa te oceny.

Smutne - ale prawdziwe.
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-25 18:35:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no niestety, ludzie obracają się wokół liczb, które tak naprawde wszystko wyznaczają, jedno 0 więcej w odopiednim miejscu i z nikogo stajesz się kimś.

tak już jest na tym świecie

no ale jakby tych licz nie było to może byłoby bardziej obiektywnie? - w koncu to jest utopia :/
fotografia cyfrowa
briken_miken
fotografia cyfrowa
2006-04-28 16:32:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo dorośli lubią liczby jak mawiał Mały Książę ;-)

Ja raz miałem żal co do komentarzy i oceny i napisałem, że nazwa portalu obiektywni.pl do czegoś zobowiązuje. Odpowiedziano mi, że w nazwie chodzi raczej o obiektyw... ;-)
fotografia cyfrowa
noel
fotografia cyfrowa
2006-04-28 16:43:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
krim, na Digarcie jest fajnie rozwiązane ocenienie.
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-04-28 16:53:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@briken_miken cos w tym jest, ciekawa sentencja (Exupery zawsze pisze madre rzeczy)
z tym obiektywem to niezly motyw heheh :D

@noel musze to sprawdzic
fotografia cyfrowa
Gocha
fotografia cyfrowa
2006-05-01 20:35:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
obiektywni...ale też...subiektywni... Jedno nie istnieje bez drugiego,smutne...prawda?
fotografia cyfrowa
ol0lo
fotografia cyfrowa
2006-05-01 22:29:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na digarcie? buhahah . Bardzo śmieszne.
Na digarcie polega to na tym iż można mieć dobra oceny w dwojaki sposób. Po pierwsze w sposób " naturalny", gdy praca jest naprawdę dobra i może się podobać. Wtedy to dostaje się mnustwo komętaży typu: "fajne", " ładne", " spoko" itp itd. Nic nieznaczących
Oraz w sposób drugi na zasadzie jak kuba bogu tak bóg kubie. Jeśli dobrze ocenia się prace innych , nieważne jakiej jakości i jakiego poziomu, samemu dostaje się dobre oceny. Taka mała mafia wszechobecna.
A to tylko dlatego iż jeśli nie uzbiera się odpowiedniej ilości procentów praca leci sobie do nikąd. a trzeba się jakoś utrzymać.
W kosekwencji osoby które mogą sobie pozwolić na prawdziwe komętowanie muszą mieć niezłe zaplecze
amen
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-05-01 22:40:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
olOlo: po pierwsze czegoś takiego, jak "komętaży" to jak żyję jeszcze nie widziałem ... (szok)
po drugie, dałem tam ostatnio kilka zdjęć i mimo, że były to pierwsze moje zdjęcia tam, bez komentarzy własnych, od razu dostałem coś z 36 kom. i 94% satysfakcji, więc albo Ty wyolbrzymiasz problem, albo ja tam jestem za krótko
fotografia cyfrowa
spinout
fotografia cyfrowa
2006-05-01 22:44:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
olOlo - obserwuję Digart już od pewnego czasu i niestety muszę potwierdzić Twoją opinię. Natomiast czy na innych stronach, z Obiektywnymi włącznie, jest inaczej... tego jeszcze nie wiem. Za krótko tu jestem. Wydaje mi się, że to niestety norma. Stąd m.in. moje radykalne poglądy co do systemu oceniania. ( http://www.obiektywni.pl/forum/watek-437.php ). Pozdrawiam - M.G.
fotografia cyfrowa
spinout
fotografia cyfrowa
2006-05-01 22:55:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
RAF - widać jesteś w pierwszej grupie z 2 - o których olOlo pisał....
fotografia cyfrowa
ol0lo
fotografia cyfrowa
2006-05-02 09:25:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mam wystawionych ok 10 zdjęć i w sumie może 11pk za wszystkie. Więc mogę sobie wyolbrzymiać;)
Nie moja wina że jestem polakiem:P To się nazywa czysty przymus
fotografia cyfrowa
ol0lo
fotografia cyfrowa
2006-05-02 09:28:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Goha niema "obiektywności" jest tylko subiektywność. A obiktywność jest subiektywnością danej społeczności. Np starożytni grecu uwielbiali kolor niebieski. Za to żyjący niedaleko naród Żydowski cenił czerwień, jednocześnie nie posiadając dla błękitu nazwy.
fotografia cyfrowa
esjan
fotografia cyfrowa
2006-05-02 15:06:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
krim- wydaje mi się że gostek poprostu sie nudzi i zupełnie nie wie co zrobić z "czasem wolnym".
Dziwie się że zabiera głos. Nie przejmuj sie takim typem.
Moim zdaniem to jest jakieś niedodziamanie osobowości.
Bo albo człowiek ma jakieś ambicje twórcze a co za tym idzie potrafi ocenić drugiego według jakichś swoich kryteriów,
albo marnotrawi czas i pisze takie bzdury . Albo poprostu ma zły dzień , w takim razie nie powinien wynurzać się
z takim nastrojem na forum. Poprostu szkodzi innym a chyba nie o to chodzi aby zatruwać życie innym?
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
nygus
fotografia cyfrowa
2006-05-08 12:25:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z digartu wczoraj zrezygnowalem, smieszy mnie usuwanie prac wedlug czyjegos widzimisie na temat "zawartosci walorow artystycznych". i kilkanascie komantarzy typu fajne moze łechce autora, ale na dluzsza mete strata czasu
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-08 12:27:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nygus - mogłeś mi konto oddać ;P
A tak poważnie digart jest specyficzny... kiedyś też sie wkurzyłem, później wróciłem z założeniami robienia zdjęć pod publikę... po kilku takich fotografiach bierze wszystko ;)
-M
fotografia cyfrowa
kate_rinka
fotografia cyfrowa
2006-05-08 12:40:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nygus no to witaj w klubie... Ja również dałam sobie spokój z DA po tym jak kilka sekund po opublikowaniu zdjęcia dostałam wiadomość,że digart został usunięty ponieważ zdjęcie nie spełnia wymogów technicznych...Zatkało mnie normalnie...No i usunęłam prace poprzednie...Płakać pewnie też nie będą,a dla mnie jedynym plusem było to,że dzięki reklamie zamieszonej u nich trafiłam na Obiektywnych.
fotografia cyfrowa
dazz
fotografia cyfrowa
2006-05-08 13:32:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobre rozwiązanie jest na FotoTok - nie wiemy czyją pracę oceniamy. Niestety po trzech ocenach autor zostaje ujawniony - IMO jeszcze za szybko.
fotografia cyfrowa
tasso
fotografia cyfrowa
2006-05-08 14:48:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam wrażenie, ze przelewamy z pustego w próżne - po raz kolejny, na przestrzeni tygodnia, wałkując jeden i ten sam temat. :/
Podtrzymuję własne zdanie - na tym serwisie jest naprawdę w porządku i nie potrzeba żadnych zmian. Wyprowadziłam się ze wszystkich innych a już na pewno zrezygnowałam z oceniania i pisania komentarzy, bo właśnie na tych innych portalach panuje zasada - nie oceniasz innym, nikt tobie nie oceni.
Obiektywni są specyficzni, ale w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu. A oceny, nawet jeśli nie dla połechtania własnego ego - jak pisał Bicki ;] - to dla wzmocnienia oceny słownej bardzo się przydają. Jest różnica pomiędzy komentarzem: "Ładne. podoba mi się" + brak oceny a "Ładne, podoba mi się" poparte oceną, zawierającą się w przedziale między 2 a 5. Wówczas wiemy, na czym stoimy - naprawdę. Taki brak ocenieniania widoczny jest na przykład na foto.moonie - owszem, widnieją pod moimi zdjęciami pozytywne komentarze, ale brak ocen nie jest w stanie uzmysłowić mi, na ile one są dobre. Bo pomiędzy dobre a DOBRE jest duża różnica - wytsarczy popatrzeć na komentarze, dajmy na to u mnie i u Lonely_Wolfa. Pomiędzy nami jest przepaść bez dna i nigdy nawet pięt mu lizać godną nie będę. Dlatego warto pozostawić system ocen. I nie ukrywać Użytkowników, bo nazbyt rzadko zdarza się, aby ktos tutaj wystawiał sobie nawzajem dobre oceny w ramach rewanżu. Dlatego ten portal jest inny niż wszystkie, które do tej pory poznałam.
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-05-08 14:59:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tasso - ele pojechalas z tymi pietami...
nie zartuj
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-05-08 15:24:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dla mnie OPH jest jedna z lepszych fotogalerii.
ilosc zdjec jakie mozna dodac w danym czasie jest mocno ograniczona, wiec zmusza to do duzej selekcji i przemyslenia wyboru.
a to chyba dobrze.
ilosc komentarzy jest przewaznie dosc wysoka, ten portal "zyje".

DA - ciezko powiedziec, prace naplywaja tam masowo i trudno wylapac te lepsze. oceny stawiaja zawyzone (przewaznie). panuje tam straszna anonimowosc (moze to dobrze).

na obiektywnych tez raczej trudno mowic o obiektywnosci, ale nie bede tego po raz kolejny poruszal...
fotografia cyfrowa
czarna_mamba
fotografia cyfrowa
2006-05-08 15:36:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie chcę dyskutować o innych portalach tutaj, bo to może trochę nieładnie, ale mam poważne wątpliwość co do obiektywności OPH - jak i w ogóle co do obiektywności jakiegokolwiek portalu. Portale, galerie i fora tworzą ludzie, a więc tak naprawde dyskusja sprowadza się do obiektywizmu jako takiego. A to juz było wałkowane ze sto razy...
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-05-08 15:43:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pokaz mi wiec cos, czego ludzie nie tworza... wystawy? tez ludzie. przeciez wiadomo, ze tak jest, wiec po co tlumaczyc rzeczy oczywiste...

a porownywac chyba wolno wszystko i wszedzie, nie wiem czemu ma to byc "nieladnie"...

"Dla mnie OPH jest jedna z lepszych fotogalerii." - przeciez nie napisalem, ze jest idealna, ale wydaje mi sie jedna z lepszych polskich galerii.
fotografia cyfrowa
tasso
fotografia cyfrowa
2006-05-08 16:58:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lonely - tak mi sie jakoś wyrwało... ;DD
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa