fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Kopiowanie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
hensoft
fotografia cyfrowa
2006-05-10 15:02:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zauważyłem dziwne praktyki pewnego usera (na razie nie wymienię nazwy) i chciałbym się dowiedzieć co na ten temat sądzicie? Otóż kopiuje on nie swoje zdjecie z naszej galerii, poprawia w programie graficznym a następnie publikuje na innej stronie www podając w krytyce link... Wydaje mi się, że nie jest to uczciwe.
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-05-10 15:06:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hm, może nie tyle nieuczciwe, co trochę dziwne, jak dla mnie.
z autorem zdjęcia można zawsze ustalić na privie, że mu się prześle wersję zdjęcia obrobioną według swojego pomysłu. Ja nie byłabym zadowolonoa gdyby ktoś gdzieś wieszał sobie moje zdjęcia (nawet przerobione) bez mojej zgody czy też zgody moich modelek.
fotografia cyfrowa
noel
fotografia cyfrowa
2006-05-10 15:08:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy ja wiem? W ten sposób w zdjeciu zawiera opis kryryki, choć brakuje dokłanie wskazania co i jak powino być zrobione. Mnie to lotto.
fotografia cyfrowa
hensoft
fotografia cyfrowa
2006-05-10 15:13:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No właśnie, jednemu "lotto" innemu może się nie spodobać, w końcu to czyjaś własność którą należy uszanować, czyż nie? :-)
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-05-10 15:22:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie ma gadania. Jeśli autor nie wyraził zgody to nie ma o czym mówić. Absolutnie niedozwolone. MIałem nie raz takie akcje. Zacząłem wstawiać na DEVIANTART i któregoś razu ktoś napisał, ze ładna praca ale nie jest moja. Wkurzyłem się i prawie siłą wyciągnąłem link. Wchodzę, patzre, a tu ktoś na amerykańskim porstali w najlepsze wiesza moje prace. Większość zmodyfikowanych ale z wyraźnymi elementami identyfikującymi je jako moje. Napisałem do admina dałem linki do oryginałów. 10 minut i konto zniknęło. Typ bezczelnie jeszcze pisał, zę tworzy je tylko w programach 3D,a jest to ciekawe bo ja nie używam w ogóle takowych.
fotografia cyfrowa
noel
fotografia cyfrowa
2006-05-10 15:23:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dopóki nie robi czegoś niezgodnego z prawem, a nie robi, to rybka. Można uwazać to za nieeleganckie jak rownież za świetny pomysł. Krm moze sie wypowiesz w temacie?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-10 17:31:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To akurat nie jest zgodne z prawem.
-M
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-10 19:22:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie widze tutaj zadnej nieprawidlowosci, czasami robie tak w krytykach, lecz sluzy to jedynie celom dydaktycznym. Zeby zobrazowac w czym tkwi problem.

strona nie jest publiczna tylko prywatna, a zdjecia po jakims czasie usuwam.

rozni ludzie moga roznie to odbierac, ale skoro to nawet czesci moze przeszkadzac to bede takie uwagi zwiazane z edycja zapodawal na priv, lub tez pytal predzej autora o zgode. Z kradzieza to nie ma nic wspolnego, służy tylko dokładniejszemu rozwinięciu krytyki, bo w słowach wszystkiego nie można wyrazić (czyt. opisać).

widze ze robi sie z tego afera rywina, wiec

tych którym to nie odpowiadało publicznie przepraszam, i jeszcze raz potwierdzam to ze ma to sluzyc celom dydaktycznym

pozdrawiam / krim
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-10 19:38:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oki krim, żeby nie było niejasności. Wydaje mi się, że z punktu widzenia prawa to jest kradzież właśności inetelktualnej.
Jeżeli chodzi o moje zdjęcia to mi to nie przeszkadza, pod warunkiem, że przerobione zdjęcie za długo sobie nie powisi (no i nie będzie ogólnodostępne w jakiejś galerii).
Wydaje mi się, że dobrze jest wcześniej się spytać, a jeżeli ktoś się nie spyta nas to też nie robić z tego rabanu, tylko powiedzieć, że np. się nie zgadzamy.
Ot tyle... samo życie ;)
-M
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-10 19:50:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przyjąłem to do wiadomości i więcej nie trzeba rozwijać tego wątku, będę się stosował do tego co napisałem wyżej w moim postulacie.

może to też być dla innych przykład żeby nie robili tak jak ja, bo patrzac na to z innej perspektywy, wiem że może to razić

z uszanowaniem dla wszystkich userów / krim
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-05-10 20:02:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmmm, niepotrzebna dyskusja moim zdaniem

jesteśmy tu po to żeby sie uczyć fotografii czy myśleć o paragrafikach?

nikt tu nie wrzuca fot do innych galerii czy na własne strony, po prostu umieszcza się w jakichkolwiek "magazynach" na foty

też mi się zdażyło kilka razy np pod:
http://www.obiektywni.com.pl/galeria/fotografia-21130.php
jako ilustracje krytyki

fota umieszczona na imageshack, trafić do niej można tylko po linku podanym przeze mnie pod fotą, nie ma innej możliwości


przypadek Kareza to zupełnie inna sprawa

jeśli autor z jakichkolwiek przyczyn nie będzie sobie życzył to usunę

jeśli ktoś w takim przypadku nazwie mnie złodziejem własności intelektualnej - sam wystawi ocenę swojemu intelektowi



fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-10 20:03:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lonley - heh prawo wymaga interpretacji :)
Jeżeli chodzi o potrzbę dyskusji to myślę, że w ramach rozrywki można sobie popitolić o czymś innym niż fotografia ;)
-M
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-05-10 20:07:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przedstawiłem moją intepretację która jest bardzo prosta:
jeśli niczego nie ukradłem to nie jestem złodziejem, niezależnie od tego kto prawo ustala i jaie ono jest
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-10 20:19:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wolf wyraził się jasno w tej kwestii, więc proponuję uznać temat za zakończony, wszystko zostało już dopowiedziane

@-M popitolić można gdzie indziej ;)))

EOT
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-05-10 20:20:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na odmianie ;)
-M
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa