fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
UT - "Urbex Team" - Fotografia postindustrialna - Eksploracje przemysłowe - opuszczone fabryki
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-15 22:06:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam wszystkich! / Urbex Team

jestem założycielem grupy infiltracja.pl, jako grupa zajmujemy się robieniem zdjęć w opuszczonych fabrykach a także od niedawna w fabrykach czynnych.

jeździmy po całej Polsce i robimy zdjęcia w takich niebezpiecznych miejscach, dlaczego?

- z jednej strony jestesmy zainteresowani historią naszej ziemi, historią naszego narodu - opuszczone fabryki to miejsca w których wielu zwykłych ludzi przepracowało całe życie - miejsca które tę historię tworzą - miejsca które wiele o sobie mówią

- nie chcemy żeby takie obiekty popadły w niepamięć dlatego zajmujemy się fotografowaniem takich obiektów - w przyszłości jako grupa fotografów mamy w planach otworzyć własną wystawę fotografii w Krakowie.


ta tematyka może dla wielu być "ciężkostrawna" zdjęcia przez wielu ludzi są często odbierane jako ponure i brzydkie

często na nich panuje mrok i grobowy klimat, zdjęcia mogą być trudne w odbiorze, lecz przekazują podprogowo prawdę o życiu, prawdę o przemijaniu

bo wszystko w życiu miało swój początek i koniec - to właśnie "koniec" jest tematem intrygującym - dramatycznym

tą dramaturgię ukazujemy we własnych zdjęciach - często są to zdjęcia zostawionych przedmiotów - opuszczonych pomieszczeń, spalonych, zdewastowanych miejsc które popadły w niepamięć



przechodząc do konkretów


zauważyłem że jest kilka osób które walczą o ten temat - takich jak Robertus, który prezentuje świetne prace

lecz są oni odosobnieni,

wiem że takich ludzi jest więcej, lecz często nie publikują swoich prac bo te ponure prace nie mają "wzięcia" i są rzadko komentowane przez pozostałych użytkowników, sam tego doświadczyłem


dlatego zapraszam wszystkich zajmujących się fotografią postindustrialna (zdjecia opuszczonych fabryk, fabryk, opuszczonych miejsc) do przyłączenia się do nas
i rozmowy na forum

naszym celem jest odnalezienie ludzi którzy mają podobne zainteresowania i zrzeszenie ich w grupę - bo w grupie zawsze raźniej:)


- zachęcam do podawania sobie namiarów na różne ciekawe lokalizacje, dzielenie się relacjami z wypraw


pozdrawiam
krim / gg:441765
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-05-15 22:14:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Znam stronkę o tym www.opuszczone.pl bodajże, wielokrotnie zaglądałem. Dużo ciekawych info. Zrobiłem masę fot w opuszczonej fabryce żarówek na Karolkowej w Wawie. Do URSUSA nie zdąrzyłem. Wiekszość juz zburzyli :-)
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-15 22:19:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak bedziesz zapodawal zdjecia z tych fabryk to daj znac

btw tam w Karolkowej ciekawie było?
fotografia cyfrowa
Robertus
fotografia cyfrowa
2006-05-15 22:20:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no to zapraszamy do pisania.

z mojej strony adres : www.robart.prv.pl - tam sporo moich postindustrialnych wędrówek. GG/ 6553750

fotografia cyfrowa
kolosm
fotografia cyfrowa
2006-05-15 22:36:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Świetny pomysł!
A wiec i ja do Was dołącze, dopiero początki z mojej strony ale po to się człowiek całe życie uczy .... by głupim umrzeć:)
Zapraszam na moją skromną stronke: http://kolosm.byethost2.com/ tam też kilka industriali. gg: 1150208
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-15 22:39:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witaj w teamie kolosm! jak bedziesz zapodawal zdjecia to daj znac!

pozdrawiam / krim
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-05-16 00:12:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciekawie było. Owszem. Aczkolwiek cześć budynku juz poszła do remontu. Resztę mieli burzyć. Klimat zdecydowanie poatomowy wewnątrz. http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-22942.php - z moją ingerencją ( oczywiście :-D)
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-16 08:34:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niezłe tamto wyszlo, te wielkie przestrzenie robia wrazenie, wszedzie pustka, ani żywej duszy dookoła

ciekawe perspektywiczne ujecia mozna ustrzelic w takich miejscach, wiadomo najwazniejszy jest klimat
fotografia cyfrowa
teodork
fotografia cyfrowa
2006-05-16 11:51:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam, trafilem do tego watku dzieki zaproszeniu Krima. Rzadko zajmuje sie industrialem. W Bielsku wlasnie wyburzaja nam Finex- zrujnowana fabryke znajdujaca sie w centrum miasta. Niedaleko mamy Kozubnik, ktory planuje odwiedzic z aparatem.
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-16 14:52:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witaj Teodor! jak bedziesz cos wiecej mial to zapodawaj, chetnie zobaczymy. Teraz jest plaga z tym wyburzaniem, jedno jest pewne - trzeba szybko działać bo w końcu wszystko nam wyburzą.

btw lepiej mi sie podoba pomysl z zagospodarowaniem obiektów postindustrialnych niz ich burzenie

pozdrawiam / krim
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-16 15:17:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Krim - nie wiem czy info takie Wam sie przyda ale jesli jezdzicie po takich obiektach - to polecam w Lublinie opuszczona Odlewnie - trzeba by sie tylko dogadac z obecnym wlascicielem/syndykiem - obiekt jest olbrzymi i na pewno cos ciekawego byscie znalezli

fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-05-16 15:40:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sprytnie KRIM - montujesz swoje TWA ;-D lol.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-16 15:49:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ROTFL ;]]]]
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-16 15:58:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Magus ;) to nie TWA tylko UT ;)))

@Calme dzieki za info, przyda sie na pewno, bo myslelismy juz o tych rejonach
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-16 16:02:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak byscie sie wybierali daj znac :))
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-16 16:12:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ok. Nie ma problemu, jak bede wiecej wiedzial to dam znac.

W takich miejsach zawsze cos ciekawego sie ustrzeli,

można strzelać od plenerów po makro - dla każdego coś dobrego ;)

najwazniejszy jest klimat i dobra zabawa
fotografia cyfrowa
pshem7
fotografia cyfrowa
2006-05-16 17:54:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fajna inicjatywa. Przylanczam się :)
gg.6968850
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-16 19:49:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witamy kolejnego członka brygady UT :) czekamy tylko na zdjecia! pozdrawiam / krim
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-05-16 20:48:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w tej dziedzinie jeszcze nie robilem, ale staram sie poszerzac swoje horyzonty, wiec czemu nie? ;-)

pewnie to juz "obcykane", ale mnie osobiscie bardzo interesuja stare, ceglane, okraglaki - budynki EXPO w Warszawie (ul. Pradzynskiego).
wczesnie rano i po poludniu swiatlo tworzy tam niesamowity klimat wpadajac przez potluczone szyby... piekne.

chyba moge sie zapisac na liste ;-)
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-16 21:01:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie ma problemu Ice, Ty zawsze mile widziany :)) ciekawe ujecia tez mile widziane, pomysl masz ciekawy - to juz polowa sukcesu, teraz tylko dobre wykonanie i bedzie gud

pozdrawiam / krim
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-05-16 21:12:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak miło :-)

jacyś chętni na grupowe focenie? :-)
fotografia cyfrowa
Miszkos
fotografia cyfrowa
2006-05-16 21:17:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja również chodzę ze swoją ekipa po opuszczonych budynkach :} I również robię zdjęcja,niestety większośc wypraw robimy w nocy przez co nie mogę robić zdjęc artystycznych,ale czasem jakieś wyjdzie i te lepsze umieszczam na obiektywni.pl zapraszam do swojego portfolio a zainteresowanych naszym hobby na stronę: http://www.miszkos.easyisp.pl/gks/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=45
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-05-16 22:10:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Industrialowcy wszystkich krajów łączcie się :-)
Swego czasu łaziłem po różnych syfiastych miejscach z toruńską grupą STALKER (zanim się rozpadła).
Jeśli chodzi o moje okolice - miejsca nadające się na tego typu wypady to toruński Polchem (niestety - gonią), włocławska Celuloza (nie gonią) i bydgoska opuszczona gorzelnia. Ostatnio (jakiś miesiąc temu) łaziliśmy tez po opuszczonym touńskim szpitalu.

Wydaje mi się, że problem niskiej popularności tego typu fotografii wynika z faktu, iż jej miłośnicy "jarają" się zdjęciami z opuszczonych fabryk ze względu na fakt, że wykonano je własnie tam. Tymczasem to za mało. Dobrym przykładm sa tu trzy ostatnie zdjęcia krima (mam nadziej, że jako inicjator wybaczysz mi posługiwanie się twoim folio :-)) - "droga do nieba" i "broken dreams" to wg mnie genialne foty, natomiast "ucieczka donikąd" jest już mocno naciągna. Ale problem ten pojawia się przy każdym typie fotografii - zachód może być nastrojony i klimatyczny albo nudny i banalny.

fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-05-16 23:40:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
miło poznać nowych ludzi w temacie!

@Miszkos widze ze niezle dajecie czadu, chodza po takich miejscach noca, wyobrazam sobie klimat, sam tez czasami bywalem w tych miejscach po zachodzie lub noca wiec wiem jak to jest. Osobiscie robie tez zdjecia nocne w opuszczonych fabrykach, niedlugo zapodam jakies ;)

@mariush w Toruniu byłem tez w kilku miejscach z brygada, m.in. w Starym Mlynie i Tormięsie.

trafne i szczere spostrzezenia odnosnie moich zdjec i ogolnie zdjec w tej tematyce

tak naprawde najbardziej wszystko przezywa ten kto te zdjecia wykonuje, ten co oglada nie czuje tak samo tego klimatu.
- jak sie samemu jest w takim miejscu to przezywa sie niesamowite emocje ktore ciezko przekazac za pomoca zdjecia

jesli chodzi o moje zdjecia to zdaje sobie z tego sprawe co napisales, jest to gorzka i szczera prawda
tak jest w kazdym temacie w fotografii, nie jest latwo ustrzelic cos dobrego, szczegolnie tutaj w tej tematyce


to co ja zauwazylem - to to ze zdjecia ładne maja duże wzięcie - zachwyca nas piękna modelka, w ktorej nieraz zakochujemy sie platonicznie, co sprawia ze chetniej oceniamy zdjecie, zachwyca nas piekny widok, malowniczy pejzaz, zachwycaja nas piekne nienaganne kształty oraz miłe kolory

- w industrialach tak naprawde nie ma niczego co jest piekne - nie ma punktu zaczepnego

to zdjecia wyprane ze wszystkiego co ładne, wyprane z kolorów, trudne w odbiorze, bardzo ciezkostrawne

lecz wg mnie to zdjecia ktore nie pieknem maja zachwycać lecz duszą i historią, swoją wewnętrzną istotą przemijania



znalezc piekno w brzydocie to sztuka - to piekno to prostota - czysta forma pozbawiona

ja tworze industriale bo mam dosc kolorowego swiata supermarketow dosc pieknosci ktore moga byc zludne

wole doszukiwac sie glebii i prawdy o zyciu w formie bardziej zaawansowanej - formie wypranej z brudu złudności i zakłamania

pozdrawiam / krim
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-05-17 08:56:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
krim, wydaje mi się (trochę na marginesie rozmowy) że tematy fotografowane przez każdego z nas - obiektywnych - ukształtowane sa rónież przez jego zainteresowania, miejsce gdzie przybywa, czasem zawód. Są tu miłośnicy przyrody (zdjęcia te generlanie nie wywołują na mnie większych emocji), którzy "rajcują" się zdjęciem rzadkiego zwierzaka czy owada. Miłośnicy górskich wędrówek (jak ja :-)) - pejzażują. Industrialowcy wreszcie lubią posmakować falloutowskiego klimatu Vault 15 czy Necropolis - i przy okazji wykorzystać fakt, że miejsca te są puste i przygnębiające w fotografii. Ale fotografowanie ich jest równie trudne jak każdego innego tematu. A fakt że ładne dziewczyny czy zachody są popularniejsze? To normalne, jakiś socjolog pewnie miałby tu sporo do powiedzenia :-)
Poza tym - industrial też bywa "mieszalny" z kiczem zachodu słońca ;-)))) http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-19060.php

krim - ma do ciebie pytanko - jak dostaliście się do Starego Młyna? Nie ma tam żadnych strażników, szlabanów, etc.? Zawsze wydawało mi się, że coś tam się dzieje w środku...
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa