fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czas życia zdjęcia - dobre niech żyją chwilę dłużej !
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
rob208
fotografia cyfrowa
2006-06-19 10:32:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy można w jakiś sposób rozwiązać sprawę czasu życia zdjęcia ?
Wystawione zdjęcie pojawia się na pierwszej stronie na około 10 minut, potem istnieje kolejne 2-4godziny na pierwszej stronie "wszystkich" i.... ginie na kolejnych jeśli nie jest się w jakimś towarzystwie wzajemnej adoracji bo tu sprawa wygląda nieco inaczej ;).

Moja propozycja jest taka by na pierwszej stronie zamiast 8 zdjęć w VOX populi (zdjęcia o największej liczbie punktów) istniały 4 zdjęcia z dwóch ostatnich dni oraz 4 zdjęcia z 6 ostatnich godzin ! Da to szansę na zaistnienie dobrymi zdjęciami osobom nie mającym :) dodatkowego wsparcia w postaci przyjaciół recenzujących sobie na wzajem często te same odgrzewane kotlety.
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-06-19 13:56:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Problem jest zauważalny. Moim zdaniem jest tak, że jak się wrzuca fotki rano, kiedy mało osób siedzi, to nie ma się szans na dużą liczbę punktów. Pod wieczór, w godzinach szczytu (22.00 -24.00) zdjęcie jest już na 3-4 stronie. Tam już mało kto zagląda. Tak było z jednym z moich ostatnich zdjęć. Ale 6 godzin to nie pomoże raczej. 12 może by pomogło. Myślę, że to jest jakieś rozwiązanie.
Jest też tak, że do topa wędrują czasem zdjęcia mające np. 60 -70 pkt. Wiadomo, że nie schodzą z niego poniżej 100 zazwyczaj, kasując konkurencję zdjęć, które w topie nie są. Bo takie noty mają raczej tylko zdjęcia z pierwszej strony.
Niby to oto chodzi, ale nie wiem, czy to dobre zjawisko.
Jak obserwowałem w niedzielę fotki do czwartej strony w tył, moja była jedną z najwyżej punktowanych, ale nie otrzymała szansy bycia pokazaną większej ilości użytkowników, bo duuużo wstecz i trochę po, prawdopodobnie w lepszym czasie oglądalności, pojawiło się parę hitów. To 12 godzin to jest niegłupi pomysł moim zdaniem. 4 foty z z 48 i 4 z 12 godzin (ewentualnie 24).
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
rob208
fotografia cyfrowa
2006-06-19 14:17:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Specjalnie wskazałem te 6 godzin nie więcej bo widać było by zdjęcia, które szybko zbierają punkty od wielu użytkowników - co może sugerować, że niezłe :).
6 godzin daje małą bezwładność a co za tym idzie większę rotację, co pozwoli zaistnieć większej ilości już wstępnie wskazanych jako dobre zdjęć.
Te naprawdę dobre przejdą tak czy tak to tej kategorii 48h :)
fotografia cyfrowa
Robertus
fotografia cyfrowa
2006-06-19 14:17:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
+ limit 1 foto na 48 godzin i bedzie git.
fotografia cyfrowa
rob208
fotografia cyfrowa
2006-06-19 14:19:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgodzę się z Robertusem jedno na 48h to dobry pomysł !
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-19 14:20:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja potrafię liczyć do 24.. więc bede odliczał co dwa dni.
-M
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-06-19 14:46:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jedno na 48h to w tej chwili KONIECZNOŚĆ, administracja winna szybko wprowadzic taką zmianę by przymknąc potok gniotów i spowodować zwiększenie zainteresowania dobrymi zdjęciami.
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2006-06-19 14:54:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
myślę też że to dobry pomysł, za dużo się przewija przy tej ilości użytkowników..
A najlepiej gdyby był taki limit, jak kiedyś -M napisał, że np 3 zdjęcia w tygodniu do wykorzystania i np w Poniedziałek resetuje się limit.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-19 15:10:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Magus... sztuczne wydłużanie czasu moim zdaniem niespecjalnie ma wpływ na jakość zdjęć, może dwa, trzy dziennie gnioty mniej się pojawią... Jednak możliwość wrzucenia codziennie zdjęcia obliguje do zajrzenia na obiektywnych, czego nie mogę powiedzieć o innych serwisach.
A jeżeli już ograniczać to w taki sposób jak wspominałem, co teraz przywołał Rex... ograniczniki w postaci kilku zdjęć w tygodniu, w ten sposób można upłynnić wrzucanie serii, umieszczać kilka zdjęć obok siebie, ale równocześnie w przypadku nieobecności nie ma się wrażenia, że coś przepada. Nie ma takiego przymusu, presji wrzucania kolejnego zdjęcia, bo odbywa się to bardziej płynnie.
-M
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-06-19 15:14:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
-M to jest dobre wyjście również taka alternatywa.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-06-19 15:49:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes - co trzeba zrobić by byc twoim ulubionym ??
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-19 17:21:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes - obiektywni są małym serwisem z już uruchomioną dosyć ostrą zdaje się moderacją, chyba nic nie stoi na przeszkodzie by zaryzykować serie zdarzających się gniotków na rzecz większej swobody kreowania własnego portfolio. Gniot, gniotowi nie równy i nie wyeliminujemy ich całkowicie przed wrzuceniem do portfolio, bo bysmy musieli wyeliminować gniotorobów, a to już podpada pod paragraf ;)
Dyskusje o pierwszej stronie moim zdaniem też przesadzone - choćby dlatego, że można sobie ustawić różną ilość zdjęć. Komu się nie chce zajrzeć i tak nie zajrzy, a zmniejszając możliwość wystawiania zdjęć, na pewno będzie mniej powrotów - tym samym mniej oceniających... jak to pogodzić z 24 godzinnym topem? Chyba niewykonalne, skoro już teraz chyba mało kto wystawia zdjęcia codziennie i codziennie sprawdza swoich ulubinonych autorów o nowych zdjęciahc nie wspominając.
-M
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-19 17:41:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlatego wrzucałem już serie jako jeden plik, w sumie może i racja, - tak lepiej
-M
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-19 17:41:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co nie zmienia faktu, że i tak obstaję przy limicie w stylu 5 zdjęć na 7 dni
-M
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-06-19 17:42:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No no no no limits no no thats no limits hhahahahahah [nuta] ;]]]]
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-06-19 18:51:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja robie tak, specjalizuje sie w pejzazach i przełaczam sobie widok na pejzaze i mam wszystkie zdjęcia chyba z 3 dni, to chyba najlepsze rozwiązanie
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-06-19 20:01:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przegladanie wg katalogow tematycznych jest swietnym rozwiazaniem glownie tak przegladam galerie od dawna
fotografia cyfrowa
everyman
fotografia cyfrowa
2006-06-19 20:37:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przeglądam przeważnie do trzech stron wstecz... chyba, że mnie dłużej nie było... komentuje niewiele - zazwyczaj to, co mi wpadnie w oko lub to do czego mam jakieś konkretne uwagi

ale prawdą jest, że mało kto zagląda wstecz - moja dzisiejsza fotka bardzo szybko przeleciała :(
jeśli fotki miałyby być wrzucane rzadziej to lepiej by było gdyby było to raz: NA 48h, niż CO 48h
fotografia cyfrowa
everyman
fotografia cyfrowa
2006-06-19 20:38:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PS tematycznie to też dobry pomysł :)
tylko chyba więcej czasu schodzi :P
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-06-19 22:44:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no tak, ograniczenie czestotliwosci wrzucania zdjec jest dobrym pomyslem.

zastanawiam sie, czy nie byloby dobrze, aby user mogl wrzucic zdjecie i mial godzine na usuniecie fotki bez straty limitu. czasami po prostu uwagi userow sa konkretne i warte przemyslenia. niektorzy moga przez to poprawic zdjecie.
oczywiscie takie rozwiazanie moze byc wprowadzone tylko przy pewnych zalozeniach:
a) punkty za zdjecie po usunieciu zdjecia sa kasowane.
b) limit nie wiekszy niz 3 foty na 7 dni. (czy jednakowy dla wszystkich, czy rozny w zaleznosci od "doswiadczenia" usera pozostawiam do dyskusji).

moim zdaniem glosy o tym, ze zdjecie jest pomijane, bo za szybko wchodza nowe foty sa przesadzone.
jesli zdjecie jest dobre, to w wiekszosci przypadkow "obroni sie", zostanie zauwazone i przewaznie rowniez ocenione.
choc nie ukrywam, ze uzytkownicy z wiekszym stazem maja z gorki ;-) ale czy to zle? chyba nie. przeciez kazdy pracuje na to swoimi zdjeciami i jesli autor X czy Y ma tyle i tyle punktow to tylko i wylacznie jego zasluga. nie ma co zazdroscic, trzeba foty robic i zdobywac uznanie, jesli komus tak bardzo na tym zalezy ;-)


fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-06-19 22:49:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale sięgając do trzech stron wstecz doby się raaczej nie nadrobi. I to jest problem. Myślę, że limit 1x/48h może ograniczyć liczbę oglądających, ale na pewno zwiększy możliwość dotarcia zdjęć do widza. Nie wpłynie chyba jednak na pozycje w topie, bo dobre zdjęcia będą zawsze dobre, chyba, że mniejsza ilość gniotów będzie miała jakiś wpływ na ogólną punktację.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-06-19 22:52:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
48 bedzie w sam raz
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-19 22:56:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co zmieni?
Kto nie chce dotrzeć nie dotrze... ograniczając ciężko zmotywować... To tak jakby kogoś karać zmuszając do większej aktywnosci.
-M
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-06-19 22:57:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dajmy sprawdzic sie takiemu rozwiazaniu - zobaczymy jak to bedzie
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-19 23:19:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme, nie dziękuję ;) poza tym jeszcze nie zostało wdrożone, jak zostanie, przynajmniej obiektywni nie beda mi zajmowali tyle czasu ;) Walka z uzależnieniem ;d
-M
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa