fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Przestroga :)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-06-28 09:24:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Słuchajcie, chcę Wam opowiedzieć nudnawą historyjkę z morałem.
Wczoraj po raz drugi dowiedziałem się, że moje zdjęcie tam gdzie jest czarne czarnym nie jest. Dlatego przestrzegam! Baczcie na kalibrację monitora (poprawne ustawienia kontrastu i jasności) ale także na warunki oświetleniowe wokół monitora, na którym pracujecie. Dla przykładu, jeżeli monitor znajduje się w mocno nasłonecznionym pokoju, nawet zasłonięcie żaluzji nie załatwia sprawy - wieczorem efekt będzie i tak inny.

Jakże niemiłe to uczucie, gdy aranżujesz sobie mini-studio, ustawiasz światło, blendę, aparat... robisz kilkadziesiąt zdjęć, z nich zostaje Ci jakieś 40 akceptowalnych... dalej wybierasz około 5-6 najlepszych ujęć a z tych jedno do publikacji... przygotowujesz je i pełen entuzjazmu wrzucasz do galerii a tu pierwszy komentarz mówi Ci, że coś spaprałeś... że coś tam widać, coś czego sam nie widziałeś...

Dlatego uważajcie! Nawet jeśli myślisz, że jest już idealnie, sprawdź jeszcze dokładnie ;)
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
qkamil
fotografia cyfrowa
2006-06-28 09:52:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:D Tak Cię to ruszyło, że aż tutaj przyszedłeś się wyżalić?? Rozbawiłeś mnie:) Następnym razem nie oczekuj tak dużo od swojego zdjęcia, a będziesz spał spokojnie.
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-06-28 09:57:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie przyszedłem się wyżalić tylko przestrzec innych. Nie można dawać dobrych rad?
fotografia cyfrowa
qkamil
fotografia cyfrowa
2006-06-28 09:59:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pod warunkiem, że wszyscy nie traktują Ciebie, jak TY mnie (czyli mają w pupie wszelkie rady i sugestie innych i obruszają się, jak ktoś coś powie złego o zdjęciu) - to możesz udzielać tyle rad, ile wlezie:)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:08:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tylko bez oskarżeń proszę!

Skoro założyłem ten wątek to znaczy, że Twoja sugestia była słuszna i nie mam jej w pupie.
Powiedziałem wczoraj tylko, że nie wszyscy widzą to co Ty i że można na takie rzeczy przymknąć czasem oko - bo to nie jest żaden poważny błąd i różne już rzeczy przechodziły na tym portalu.
Nie obruszam się - piszę grzecznie i z kulturą broniąc spokojnie zdjęcia. Jeżeli masz co do tego wątpliwości przejrzyj sobie na spokojnie komentarze, do języka pisanego trzeba mieć duży dystans.

I jeszcze raz - nie ruszyło mnie, nie wyżalam się... a jedynie chcę przekazać innym by zwracali uwagę na monitory.
:)
fotografia cyfrowa
qkamil
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:14:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A tak na marginesie - skoro uważasz, że Twoje zdjęcia są bezbłędne i jesteś zamkniety na wszystkie sugestie i rady (bo czytam komentarze pod Twoimi zdjęciami i tak to odbieram) to w jakim celu wystawiasz te zdjęcia tutaj? Zrób swoją wystawę, zaproś ludzi, żeby je tylko podziwiali.

Moim zdaniem zdjęcia wystawia się tutaj w takim celu, żeby inni (którzy mają 'świerze spojrzenie') mogli dojrzeć takie rzeczy, których autor nie zauważył. I tutaj nie chodzi o czepialstwo - im wiecej takich usterek się wynajdzie, tym lepiej dla samego autora, nie uważasz?...

Nadal uważam, że mogłeś się bardziej postarać;) Próbowałeś rozjaśnić chociaż to zdjęcie i sprawdzić o czym mówię?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:21:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chuba "świeże spojrzenie" :)))
fotografia cyfrowa
qkamil
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:22:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki Calme - zauważyłem swój błąd, wybaczcie.
fotografia cyfrowa
norbert
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:23:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"hyba świerze spojżenie" :DD
hehehe
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:27:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Chyba" - ale jaja :) sam sie zapetlilem - ten upal - ide do bareczkie ;)
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:28:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chuba? Calme - jakieś makro?
fotografia cyfrowa
norbert
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:29:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
upał, upał :D
a do mnie sie czepial :)))
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:30:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hube chcecie ? :))))
fotografia cyfrowa
tomay
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:34:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba świeżą hubę chcemy ;)
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:44:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fajny sobie kupiłem czytnik kart - z hubem.
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:46:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale robicie offtopica :P
fotografia cyfrowa
tomay
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:48:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lepszy dobry offtop niz wasza prywatna batalia ;)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:53:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Waja Balija
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-06-28 10:56:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"i tak to odbieram" - qkamil nie pomyślałeś, że może źle to odbierasz?

dystansu więcej do języka pisanego!
nadinterpretujesz moje wypowiedzi. nigdzie i nigdy nie powiedziałem, że moje zdjęcia są bezbłędne i nie jestem zamknięty na uwagi.
naprawdę nie mam ochoty na takie dyskusje, w internecie każdy myśli, że jest mądrzejszy i takie rozmowy prowadzą do nikąd.

chcesz żebym rozjaśniał, przecież ani razu nie zaprzeczyłem, że tego błędu nie ma! skoro mówiłem, że jest drobnostką to chyba oczywiste, że nie mówiłbym tak o czymś nieistniejącym.

topic dotyczy ogólnie monitorów i tego jak sobie z nimi radzić i proszę się tego trzymać
fotografia cyfrowa
qkamil
fotografia cyfrowa
2006-06-28 11:02:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
barteq, ja tak z przymróżeniem oka, przecież widze, że masz dystans do siebie:)

A propos monitora, tutaj przykład:

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-34994.php

To, że autorka nie zauważyła na swoim monitorze dwóch obciętych rogów, nie znaczy, że obiektywni tego nie mają widzieć... Zdarza się widać nawet najlepszym - zwłaszcza przy takim słońcu:)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-06-28 11:07:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Blondynę Ozy pamiętam, zdarza się każdemu :)

Już gdzieś pisałem, że u mnie problemem jest duże nasłonecznienie - mam okno na południe, więc to co na monitorze widzę jako czarne za dnia, wieczorem okazuje się być jakieś beżowe...
a gdy do tego dołożyć różnorodność monitorów i poziomu ich kalibracji, ech...

trzeba być czujnym i lepiej się starać ;)
fotografia cyfrowa
qkamil
fotografia cyfrowa
2006-06-28 11:15:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
barteq, problem w tym, że nikt się nas nie pyta tak na dobrą sprawę w jakich warunkach pracujemy, a nawet jakim sprzętem fotografujemy. Nie dostajesz ekstra punktów za to, że masz np gorszy sprzęt, brak studia, mniejsze możliwości. Liczy się niestety tylko efekt końcowy...

A dobrym rozwiązaniem jest podrzucić zdjęcie komuś znajomemu jeszcze przed publikacją, żeby zerknął czy u niego wszystko gra.... oczywiście nie musi się sprawdzić.
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-06-28 11:26:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No właśnie, tu masz rację, warto pokazać komuś przed publikacją.
Sam zresztą już tak zrobiłem ale zmieniłem zdanie i wystawiłem inne.

I racja, że efekt jest najważniejszy. Sposoby, sprzęt, technika nie ma większego znaczenia.
Głupio skopać coś w obróbce bo ta jest akurat najłatwiejszym elementem przygotowania zdjęcia, muszę obrabiać zdjęcia w nocy, hehe ;)
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-06-28 11:35:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Efekt jest najważniejszy...
Powiedz to mojej żonie, która twierdzi, że nic nie robię, nawet jak umyję naczynia. Zmywarką.
fotografia cyfrowa
siz
fotografia cyfrowa
2006-06-28 11:39:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przeczytałem wszystkie wypowiedzi ,szkoda ,że dyskusja ,jakby na to nie patrzeć słuszna, niepotrzebnie się w pewnym momencie zaogniła.. :) Może przyda sie ten link : http://www.pcworld.pl/konfigurator/
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa