fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Prośba do administraorów - Kłopoty z kodowaniem tekstu
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Tips_Senior
fotografia cyfrowa
2006-06-30 10:04:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam taki problem, ciekawe czy tylko ja?
Krytyki piszę z reguły w Word'zie, potem kopiuję i wklejam w okienko "napisz krytykę". Oczywiście nie uzywam funkcji formatowania, ale możliwości edytorskie Word'a bardzo mi pomagają. Po wklejeniu na Obiektywni.pl robi się problem. W zakładce "Galeria", pod zdjęciem które krytykuję wiele znaków (np. - "" +) wyświetla się w postaci kodów, co bardzo utrudnia odbiór tekstu. Zwłaszcza dotyczy to cudzysłowu. Co ciekawsze w zakładce "Moje konto" gdy otworzę swoje krytyki tekst jest wyświetlany poprawnie. Proszę więc administratorów o wskazówki jak przygotowywać teksty do publikacji. Oczywiście, z mojejgo punktu widzenia, najlepiej by było, gdyby na całym portalu działało takie samo kodowanie jak w zakładce "Moje konto".
Pozdrawiam serecznie użytkowników i administratorów serwisu.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-30 10:09:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tips - najprostsze rozwiązanie to pisanie w notatniku.
-M
fotografia cyfrowa
Tips_Senior
fotografia cyfrowa
2006-06-30 10:46:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Taaa... Ale on nie podpowiada ortografii i intrpunkcji, a co ważniejsze ma tylko pojedyńczą pamięć podręczną.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-30 11:18:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmm... no dobra... ja piszę od razu na stronie... po prostu.

-M
fotografia cyfrowa
Tips_Senior
fotografia cyfrowa
2006-06-30 12:59:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pisanie na stronie ma tę wadę, że nie widzę jednocześnie zdjęcia i tekstu. Muszę dużo rolować, co rozprasza i wydłuża pracę. Ustawiam sobie krytykowane zdjęcie w górnej części ekranu, do pamięci Word'a wstawiam ewentualne przydatne cytaty i otwieram go jako wąskie, poziome okno poniżej zdjęcia. Wtedy jest pełen komfort działania. Poza tym, zwróć uwagę, że na zakładce "Moje konto" kodowanie działa znakomicie, na forum też. Nie jestem programistą, ale chyba to nie problem, aby tak samo działało przy publikacji krytyk w zakładce "Galeria".
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-30 13:01:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No jasne, zawsze to lepiej jak jest... lepiej ;D
-M
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-06-30 13:46:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ludzie, ale wy macie problemy :-)

zamiast pisac w wordzie, proponuje poswiecic dwa wieczory na studiowanie slownika ortograficznego i poprawnej polszczyzny ;-))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-30 13:48:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lol, a ja nie chciałem tego "pisać głośno"
-M
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-06-30 13:54:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
haha, cykorek ;-))
fotografia cyfrowa
Tips_Senior
fotografia cyfrowa
2006-06-30 14:26:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie iceman. Nie chodzi o ortografię. Maturę z polskiego zdałem 27 lat temu na 4. Chodzi o swobodę pracy, możliwość zapisywania tekstu w wersji roboczej (w Word'zie jest taki automat) i automatykę korkcji literówek. O właśnie - wyszło mi "korkcji" a miało być oczywiście "korekcji". Z ortografią ma to niewiele wspólnego, a w odbiorze bardzo przeszkadza. Co nie zmienia faktu, że studiowanie słownika ortograficznego też wszystkim polecam.
Nie chcę być złośliwy, ale w Twoim krótkim poscie o studiowaniu ortografii naliczyłem 7 literówek i drobnych uchybień, chyba z założenia nie używasz polskich liter.

Pozdrawiam serdecznie.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-06-30 14:31:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lol... raczej pozwalam niektórym na domyślanie się pewnych spraw ;P
Tips: z jednej strony masz rację, z drugiej myślę, ze wiele osób nie czyta literami, tylko całymi wyrazami, albo zdaniami - w takim momencie literówki raczej są niedostrzegalne.

-M
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-06-30 14:37:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tips - Tak czytam, czytam i szukam tych literowek... A Tobie chodzilo o polskie znaki... :-)
wybacz, nie uwazam, zeby moj post byl przez to mniej zrozumialy od Twojego. Zgadzam sie z -M.

Inna sprawa, ze z tym slownikiem nie pisalem konkretnie do Ciebie, lecz ogolnie. Ot, taki apel ;-)

Ps. To bylo zlosliwe ;-)

fotografia cyfrowa
Tips_Senior
fotografia cyfrowa
2006-06-30 14:45:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do apelu się przyłączam!!!!

A co do polskich znaków... Na forum mojej dawnej klasy kolega z Kanady poprosił abym napisał "O moich kolkach". Myślę sobie - Cholera, co to ma być? Chorobę mam opisywać! Po wyjaśnieniu okazało się, że miał na myśli "O moich kółkach", bo był ciekawy, jakim jeżdzę samochodem, ale w Kanadzie jego komputer w ogóle nie ma polskich znaków. Myslę, że jednak są one przydatne.

Pozdrawiam serdecznie.

PS. Za złośliwości przepraszam.
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-06-30 15:36:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tip_Senior wskazał jeszcze inną niedogodność mz- jak piszę dłuższą ocenę lub krytykę to nie widzę zdjęcia i na okrągło roluję ekran, upierdliwe to trochę...
Administracjo - można coś z tym zrobić? Tylko nie sugerujcie drugiego monitora ;) Może okienko na ocenę powinno być tuż pod zdjęciem?
fotografia cyfrowa
albeit
fotografia cyfrowa
2006-06-30 18:52:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W sumie to (oczywiście) wina Microsoftu. Word produkuje znaki ze strony kodowej nieakceptowanej przez przeglądarkę. Co gorsza, robi to bez wiedzy użytkownika, na przykład zamieniając automatycznie (w tle) znaki cudzysłowu prostego na polskie znaki cudzysłowu (tzw. drukarskie - dolny i górny). Takie przynajmniej jest ustawienie domyślne Worda.

Automatyczne podmienianie w Wordzie znaków specjalnych można wyłączyć - trzeba z menu Narzędzia wybrać polecenie Autokorekta, a następnie na kartach Autokorekta, Autofomatowanie podczas pisania i Autoformatowanie USUNĄĆ ZAZNACZENIE WSZYSTKICH pól wyboru. Znaki nie będą więcej podmieniane, więc tekst wklejany z Worda będzie też prawidłowo wyświetlany w przeglądarce.

pzdr
fotografia cyfrowa
Tips_Senior
fotografia cyfrowa
2006-06-30 22:39:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki Albeit!
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa