fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Pomóżcie z wyborem cyfrówki ;)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
esp3ranza
fotografia cyfrowa
2006-07-21 15:47:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam
Zamierzam kupić aparat cyfrowy - taki praktycznie do wszystkiego ;) co by porobić nim zdjecia na różnego rodzaju imprezach, portrety, krajobrazy, makro, no i moze czasem sie przyda możliwość kręcenia filmików itp...
Chciałbym taki który robi naprawdę super zdjęcia, lecz na lustrzanke cyfrowa to mnie nie stać ;)
Proszę o pomoc, kogoś kto się nieco zna na aparatach ;), zmagam się z wyborem pomiędzy:
- Canon S3 IS (chyba wiele się nie różni od poprzednika, a jest droższy o pare stówek)
- CANON S2 IS
- Panasonic Lumix FZ7
- Fuji S5600
- Fuji FinePix S 9500
- Kodak EasyShare Z612
- Kodak EasyShare P850
- Kodak EasyShare P880
- NIKON COOLPIX 8700
- SONY H5

Z góry dzięki za pomoc ;-)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-07-21 15:51:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kurde niezla rozpietosc - myslalbym osobiscie nad Canon S3 IS i Fuji FinePix S 9500 z nizej podanych.....
fotografia cyfrowa
norbert
fotografia cyfrowa
2006-07-21 16:07:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja bym bral fujika, ale to subiektywne odczucia ;)
fotografia cyfrowa
tomay
fotografia cyfrowa
2006-07-21 16:10:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fujiki 9500 sie ponoc psuja a serwis maja do d...
ja bym poradzil canon s2 is...
kodaki bym sobie odpuscil...
ale to moje subietywne i prywatne opinie ktore gdzies uslyszalem/wyczytalem :)
fotografia cyfrowa
norbert
fotografia cyfrowa
2006-07-21 16:13:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no chyba zeby coolpixa 8800, to jest dobra maszyna...
fotografia cyfrowa
remik36
fotografia cyfrowa
2006-07-21 17:11:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli chcesz kupić kompakt do "ładnych zdjęć", to czy on będzie kosztował 1000 zł, czy 2000 zł, to nie ma żadnej róznicy,
Kup sobie Fujika 5600 ze stabilizacja obrazu, który kosztuje poniżej 1000 zł i będziesz napewno zadowolony, ma on wszystkie tryby
auto, które wymieniłeś.
A do filmików najlepsza jest kamera :)
fotografia cyfrowa
margaryna
fotografia cyfrowa
2006-07-21 17:58:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uzywam Canona S2 i powiem rewelka.rzeczywiscie roznica do S3 jest na poziomie niuansu.
ma wszystko czego potrzebujesz
Foty rewelka jakosc
filmy kreci jakosci kamery DVD i to w stereo(mozna na necie zciagnąc probki)
szklo ma b.dobre
dokupujesz filtry i takie tam jakie sobie zyczysz po uprzednim zakupie tuleji,raynoxy i inne sam uzywam Raynoxa filtr polaryzacyjny i gar i buczy :)
i najwazniejsze
MA MOBILNY OBROTOWY WYSWIETLACZ LCD - bez ktorego jesli chodzi o makro nie zrobilbym bardzo wielu zdjec
ktos powie ze to gadzet--nic bardziej mylnego
wyobraz sobie owad przyklejony od spodu do liscia a sam lisc na wys. 30 cm nad ziemia albo siedzi na lisciu o wiele wyzszym niz ty,
obracasz monitor i robisz fotki a bez tego-skaczesz po drabine ;)
posiada pelny manual,blokujesz ekspozycje i takie tam co sobie rzyczysz
uzywam go kilka miesiecy i nie chcialbym zamienic na inny chyba ze lustro ale to juz inna basn (kasa panie kasa)
fotografia cyfrowa
margaryna
fotografia cyfrowa
2006-07-21 17:59:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zapomnialem o najwazniejszym
Zoom x12 i do tego rewelacyjnie dzialajaca stabilizacja obrazu,trzeba sie postarac aby wyszlo nie ostro
fotografia cyfrowa
mareku
fotografia cyfrowa
2006-07-21 20:39:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zawez przynajmniej aparaty w danym przedziale cenowym a co za tym idzie - klasa aparatu. bo jak chcesz wydac 2tys na aparat to naprawde lepiej jeszcze dozbierac ok 400zl i kupic lustrzanke, a jesli ok 1tys to tak jak mowia poprzednicy, z typem ode mnie na fuji s5600 (mialem kiedys 5500 i robil rewelka foty).

a z tymi filmami to tez popieram, kamera do tego sluzy. aparat ma robic zdjecia a nie filmy.
fotografia cyfrowa
amroz
fotografia cyfrowa
2006-07-21 22:15:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
są dwa najlepsze aparaty w okolicach 2000zł które sprawdziłem osobiście. canon powershot pro1 i starsza minolta a2(w ostateczności nieco okrojona a200), dostępne jeszcze w sprzedaży jeśli poszukasz. miałem mnustwo aparatów w rękach ale nic chyba nie przebije tej dwójki jeśli chodzi o kompakty. dorównują niejednej lustrzance i przeganiają niejeden kompakt. jeśli w tej chwili musiałbym szukać aparatu kompaktowego to nie kusiłbym się na żadne troszke nowsze modele, niedorastające im do pięt. co do filmów to też rewelka.
fotografia cyfrowa
amroz
fotografia cyfrowa
2006-07-21 22:18:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jeśli z tej listy to sony h5.
fotografia cyfrowa
shaddixx
fotografia cyfrowa
2006-07-21 23:04:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
h5 robi dobre zdjecia ale konstrukcyjnie jest malo solidny. Mialem okazje przetestowac ten aparat wiec jak kogos interesuja moje spostrzerzenia to prosze pytac. Moze byc na priv.
fotografia cyfrowa
remik36
fotografia cyfrowa
2006-07-21 23:13:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
esp3ranza: http://foto.recenzja.pl/recenzje.html
poczytaj i nie pytaj :)
fotografia cyfrowa
esp3ranza
fotografia cyfrowa
2006-07-22 14:28:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wielkie dzięki wszystkim za rady i pomoc ;)
Po przejrzeniu troche neta, cen poszczególnych aparatów( w tym także lustrzanek), i oczywiście tego co Wy tutaj napisaliście ;) doszedłem do wniosku że nie ma co wydawać zbyt dużej kwoty na cyfrówke, bo wiele droższe nie są lustrzanki cyfrowe... myśle że granica 1000-1300zł to bedzie w miarę przyzwoita cena za dobrą jakość zdjęć itp, a jeśli wciąż będę czuł niedosyt to trzeba pomyśleć i uzbierać na lustrzanke.... ;)
Teraz mój wybór zawęził się do Canona S2 i Fuji 5600.... jednak lekką przewagą ma u mnie canon :> :)

Jeszcze raz wszystkim dzięki za wyrażenie swoich opinii i za rady ;)
fotografia cyfrowa
cyfrak
fotografia cyfrowa
2006-08-03 12:38:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam S5600 (na diziaj ponad 1500 zdjęć). Powiem tak. Aparat jak aparat, zdjęcia zrobi takie jak mu powiesz, że ma zrobić. Zapomnij o trybie Auto. Raw (a tutaj raf) obsługiwany jest przez darmowy program (RawS7) dedykowany do firmy Fuji. Stabilizator obrazu to programowe dobranie właściwości naswietlania do warunków. Iso od 64 do 1600, przy czym 400 jest przyzwoite (o szumieniu myślę). Obiektyw rysuje ostro, zoom x 10, duzo manualnych funkcji. Na podglądzie zrobionego zdjęcia widzisz histogram. Obiektyw dedykowany do filtrów o phi 55mm. Z polarem chodzi bardzo ładnie (a polara mam Hama więc nie z najdroższych). Matryca Super CCD (plaster miodu) - udany patetn Fuji. I pamiętaj do wszystkiego to lustro i gaaaaama obiektywów, a do filmów kamera. Ja jestem zadowolony.
fotografia cyfrowa
AndrzejK
fotografia cyfrowa
2006-08-03 13:52:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cyfrak, a nika na jakiej podstawie wybrałeś ?
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-08-03 13:53:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja, jak zawsze, odradzam S2 IS. Kup cokolwiek innego, cokolwiek, byle nie S2 IS.
fotografia cyfrowa
AndrzejK
fotografia cyfrowa
2006-08-03 13:57:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Casio EXILIM EX-P700 i masz wszystko co chcesz + wspaniały jasny (2.8-3.2) obiektyw Canona z 7.8-28mm

fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-08-03 14:05:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Margaryna, przeczytalem to co napisales o S2. Nie obraz sie, ale to brzmi tak, jakbys sie nalykal reklamowej papki. Jedyne co w S2 jest dobre, to obecnie cena. Obecnie, bo tyle ile kosztowal, gdy go kupowalem, wart nie byl. Choc i nad cena bym sie zastanowil, bo Fuji wychodzi wiele taniej, a gorszy nie jest. Wyglada nawet na to, ze lepszy w tym segmencie (matryca).
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2006-08-03 15:08:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja jeszcze tylko powiem, ze FZ-20 (a nie Fz-7) tez ma swoje zalety - zoom 12 i to na calym zakresie ta sama jasnosc obiektywu (2.8!!!), do tego stabilziacja obrazu (OIS - chyba najlepsza z wszystkich systemow, a mam porownanie, bo pracuje na Minolcie z AS) goraca stopka pod lampe (nie trzeba dedykowanych), rasowy wyglad i b. dobre wykonczenie. To po stronie plusow. Po stronie minusow - szumi dosc mocno powyzej 200 ISO. Mialem, bylo milo (do czasu az nie dorwalem lustra... wtedy mi zbrzydl :)).

BTW: WSZYSTKIE ultrazoomy maja TE SAME wady: "beczkuja" odczuwalnie na krotkim koncu, a na maksymalnym zoomie jakosc obrazu jest srednia. Do tego niewielka matryca, wiec stosunkowo spore szumy i srednia jakosc obrazu. To tyczy takze tak reklamowanego tutaj IS 2. Jedynym wyjatkiem jest ktorys Soniak, co ma matryce jak lustrzanka cyfrowa - ale cene tez...:(

Zastanow sie wiec czy taki zoom (12x) jest ci potrzebny i do czego. A jak szukasz DOBREGO kompaktu za rozsadna cene, z przyzwoitym (4x) zoomem i fajnymi parametrami - pomysl o Canonie A610. Za ok. 1000 zl nic lepszego nie kupisz. A wiecej nie wiem czy warto na kompakt wydawac, skoro mozna kupic lustro (Nikon D50) z kitem za ok. 2000 zl...
fotografia cyfrowa
AnnaiJan
fotografia cyfrowa
2006-08-03 15:15:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powiem tak- rozważasz zakup Canona za mniej wiecej 1800 zł. Stąd już rzut suchym beretem do D50 nikona (około 2000) albo minolty d5. Minolty już nie robią ale można ją kupić. System pozostał, pod marką sony. Róznica pomiędzy zdjęciami z kompaktu a lustrzanki jest nie do opisania, zwłasza zakres mozliwości które się przed Tobą otwierają.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-08-03 15:17:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter dobrze gada... tylko musisz sie zastanowic, czy potrzebujesz aparatu z polki D50, do ktorego jednak dolozyc trzeba, jesli chcesz miec wiekszy zakres ogniskowych niz oferuje kit (kitowy zreszta, tak szczerze mowiac). Byc moze wlasnie wspomniany A610 jest niezlym rozwiazaniem, mozesz pomyslec nad Soniakami H1 i H2, te tez zbieraja sporo pochwal od uzytkownikow. Zerknij rowniez na kompakty Olympusa.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-08-03 15:18:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A tak po chwili zastanowienia... nie, nie warto sie ladowac w kompakcik, serio.
fotografia cyfrowa
qalimar
fotografia cyfrowa
2006-08-03 17:53:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tu się zgodzę z BernArtem- nie ma sensu. Cena kompaktu typu S9500 bądź Lumix FZ30 niby jest przystępna, ale niestety kompakt zawsze pozostanie kompaktem. To co jest do wszystkiego zawsze będzie do niczego. Przemyśl Nikona 50 z kitowym obiektywem. Małe szumy, 6Mpix matryca i niewiele wyższa cena.
fotografia cyfrowa
Skipper
fotografia cyfrowa
2006-08-03 18:45:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
- SONY H5
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa