fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Canon A510 & Raynox msn 505
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Ninetynine
fotografia cyfrowa
2006-08-13 11:48:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam pytanie, zawracam sie do was ponieważ znacie sie na tym i ufam, że coś mi poradzicie. Otóż chodzi o to, że obecnie posiadam Canona A510 ale chciałabym go ulepszyć i mam zamiar kupic do niego konwerter marko zastanawiałam sie nad raynoxem msn 505czy to dobry wybór czy może ktos poleca coś innego ??? (i jesczze jedneo czym sie różni konwerter dcr od msn???) Z góry dziekuje
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-13 12:06:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam. Jestem posiadaczem Canona A510 i Raynoxa MSN-200 [ MSN-202 ] i szczerze ci go polecam. Myślę że jest to najlepszy kompromis pomiędzy zbyt słabym DCR-250, a zbyt mocnym MSN-500 [ MSN-505 ].

Mówiąc czy coś jest zbyt słabe, a mocne mam na myśli wielkość przybliżenia. Mocując do tulejki MSN-200 za pomocą Snap-On'a uzyskasz na szerokim kącie przybliżenie umożliwiające zmieszczenie w kadrze np. osy, pszczoły, bądź dużego pająka - z MSN-500 będzie to niestety niemożliwe do wykonania.

Wraz z wzrastającą ogniskową - uzyskujemy większe przybliżenie - i tu myśle że na 4x będziesz w pełni zachwycona otrzymywanym powiększeniem - jest naprawde spore i umożliwia umieszczenie w kadrze np. głowę osy czy ważki.

Chętnie służe kolejnymi radami, a korzystając z okazji - zapraszam do mojego portfolio gdzie znajdziesz bardzo dużo zdjęć robionych A510 + MSN-200

Pozdrawiam ;)
fotografia cyfrowa
Ninetynine
fotografia cyfrowa
2006-08-13 12:12:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Asot dziękuje ci bardzo za rade, i biore ja do serca mam jeszcze prosbe do Ciebie nie można tego konwertera http://www.allegro.pl/item119389927_konwerter_makro_raynox_msn_202_fvat_3_lata_gw_.html zamontować bezpośrdenio na nasz apart nie??? możesz mi dokładnie napisać albo wkleić linka jaka tulejke musze miec bardzo prosze :) i dzieki za szybką i precyzyjna odpowiedz :) zaparaszam na moją strone www.fotosik.webpark.pl
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-08-15 16:43:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pierwsza była szybka, z drugą gorzej ;)

Przepraszam ;)

Konwerter musi być zamontowany na tulejce ... montowanej na naszym aparacie ;)

Link: http://allegro.pl/item119317749_nowa_tulejka_canon_a510_a520_a540_52mm_.html

Zauważyłem też, że są w sprzedaży tulejki o średnicy mocowania 58 mm - jak ci taka bardziej odpowiada to również nie ma problemu - SnapOn działa na 52 mm wzwyż ;)

Także tulejka, raynox i ... pozostaje jeszcze sprawa oświetlenia - czyli dyfuzor ;)

Jak zrobisz zakupy służe pomocą przy kolejnych zagadnieniach ;)

Pozdrawiam ...
fotografia cyfrowa
margaryna
fotografia cyfrowa
2006-08-15 16:59:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I tu sie zgadzam bez porządnie wykonanego (wlasnej roboty) dyfuzora nie ma mowy o dobrym makro
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa