fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
koniec FUJI ??
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-09-01 19:11:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W dzisiejszym wydaniu Expressu Ilustrowanego (łódzka gazeta codzienna) pojawił się artykuł "Śmierć kliszy?" a w nim fragment o tym, że "japoński koncern Fuji zamknął ostatnią fabrykę - w Tilburgu - produkującą klisze fotograficzne!". Postanowiłem podzielić tym tekstem z Wami, ponieważ nie mogę znaleźć w sieci żadnych informacji na ten temat (może źle szukam, może coś przeoczyłem ja lub gazeta). Jeżeli coś wiecie, dajcie znać. Gdyby to miała być prawda to chyba trzeba zrobić zapasy ;)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-09-01 19:14:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fuji już rok temu ogłaszała że ma zamiar robić tylko profesjonalne filmy a zrezygnować z amatorskich, więc ta informacja może być prawdziwa.
Trza zerknąć na ich stronę, tam coś powinno być..............
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2006-09-01 19:26:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Smutne... :(
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-09-01 19:34:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na stronie Fuji Polska nic na ten temat nie ma, może więc to informacja przedwczesna .........
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-09-01 19:35:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm... kto mi pożyczy 3 tys. na cyfrę?

-M
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-09-01 19:36:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zaprojektujesz autostradę z Warszawy do Terespola i powinno wystarczyć :)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-09-01 19:42:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fix: no nic nie ma na stronie Fuji ani też innych, dlatego napisałem, że nie mogę znaleźć żadnego info na ten temat. Gdzieś trafiłem tylko na wieść o planach oszczędnościowych Fuji, między innymi o redukcji zatrudnienia. Od początku zastrzegam, że informacja nie jest na 100% pewna chociaż nie sądze by ta gazeta trudziła się na zmyslanie takich historii.

Szkoda, bo jeśli Fuji zniknie to co nam zostanie?
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-09-01 19:46:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Barteq - negatywy amatorskie napewno znikną, nie tylko Fuji, wszystko zależy od tego kiedy. Mam znajomego w Warszawie który jeszcze pracuje na analogowym labie, 2 lata temu wywoływał do 50 filmów dziennie, teraz jak ma 5 to się cieszy. Dlatego firmy nie chcą produkować negatywów bo ich nie sprzedają...........
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-09-01 19:54:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm... ja mysle, ze granica amatorskie/plynne jest dosyc rozlegla i tak czy siak bedzie mozna kupic jakies sensowne negatywy za sensowna cene
poza tym to co fuji wyprodukowalo to jeszcze kilka lat focenia a chyba wiekszosc z nas do tego czasu sie na cyfre przesiadzie. Czarno biale materialy raczej nie maja szans zniknac z rynku ;)

-M
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-09-01 20:11:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fix: rozumiem, rosnąca popularność i dostępność cyfrówek sprawia, że ludzie nie korzystają z analogowych materiałów... ("Japończycy twierdzą, że produkcja filmów stała się nieopłacalna, bo aż 80% ich klientów używa aparatów cyfrowych" czytamy dalej w artykule).

M: czarno białe nie znikną, kolorowe też nie ale znikający powoli kolejni producenci nie wróżą świetlanej przyszłości. mniej producentów może doprowadzić do tego, że filmy będą trudniej dostępne, będzie mniejszy wybór a cena może być wyższa (brak konkurencji).
a co do zapasów to się zgodzę, że jeszcze na trochę wystarczy ;)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-09-01 20:16:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Supermarkety oferują ap. cyfrowe w tak niskich cenach że cała masa ludzi kupuje, to że zdjęcia są z nich do bani to już inna sprawa ......
fotografia cyfrowa
lilliwashere
fotografia cyfrowa
2006-09-02 02:18:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ech, a tak lubiłem superie 200 :(
fotografia cyfrowa
hofman1989
fotografia cyfrowa
2006-09-02 11:18:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to fakt w wakacje wciagu dnia potrafilo przyjsc tylko okolo 10 filmow nieliczac dorobek trche malo zwlaszcza ze to sezon niby, no i ja mam praktyki zakladzie fuji takze dowiem sie moze cos od szefa co z tym fuji ale to dopiero w poniedzialek.Bo z tego co wiem konica nieprodukiuje juz od jakiegos czasu VX zastapila ja CENTURIA ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa