fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Rozszerzenie skali ocen
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-02-03 00:47:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a to sie narobilo, juz sie przyzwyczailem do tej skali od -1 do +3, a tu nagle jak grom z jasnego nieba.........
fotografia cyfrowa
ajdukiewicz
fotografia cyfrowa
2006-02-03 08:40:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja też się przyzwyczaiłem. czekam na informację w FAQ jak należy rozmieć oceny 4 i 5 - póki co oceniam wg starej skali bo tam rozumiem moje oceny.
fotografia cyfrowa
ajdukiewicz
fotografia cyfrowa
2006-02-03 08:41:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ps. "wystawienie oceny od -1 do 5 wymaga napisania 10 słów komentarza" ... blokada nie działa (http://www.obiektywni.pl/galeria/zdjecie.php?id=2769) jeszcze
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-02-03 09:29:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bez sensowna jest teraz zmiana skali ocen w zwyż!!!! Co ze zdjęcami, które są juz ocenione?? Trzeba wstawiac jeszcze raz? Porażka, zupełnie chybiony pomysł, trzeba się szybko z niego wycofać. lepiej wprowadzić posrednie stopnie 1; 1,5; 2, 2,5; 3 - bo tak to jest .... szkoda gadac, gruby błąd.
Jeśli redakcja tego nie zmieni to chociaz niech postara się jakimś ogólnym przelicznikiem przemnożyć posiadane średnie i punkty. Bo tak to jest strasznie niesprawiedliwie i bez sensu.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-02-03 09:34:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skala od -1 do -3 była wystarczająca. Nie można tak robić, że nagle zwiększa sie maksymalna oceny, pośrednie stopnie okey, ale nie maksy. To stawia wszystkich dotychczasowych userów w pozycji bardzo niekorzystnej, czuję się jakby ktoś zrobił ze mnie barana.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-02-03 09:52:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ADMINIE wypowiedz się!! Cofnij tą zmianę nim ludze zbyt dużo ocen wystawią. "Nie zmienia się zasad w trakcie gry"
fotografia cyfrowa
Mr.R
fotografia cyfrowa
2006-02-03 09:53:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moim zdaniem dodanie 4 i 5 jest bez sensu. zgadzam sie z opinia ze jest to bardzo krzywdzace do zdjec wystawionych przed zmianami. moze zostac uzasadnienie dla -1 i +3 a 4 i 5 wywalic bo calkowicie zakloca to dotychczasowy porzadek.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-02-03 09:55:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tez jestem na nie dla nowej skali
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-02-03 09:59:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
porzadki mozna zmieniac, skala 5 stopiowa byla bardzo uboga jednak, w innych galeriach minimum to 10 stopni a bywa ze jest od 0 do 10 co 0.1

natomiast zeby rankingi zachowaly sens mozna by przeliczyc srednia wg formuly N = 1.5 * S + 0.5 (S - stara ocena), jesli ktos ma lepszy pomysl na formule to bardzo prosze
mysle, ze administracyjnie warto by to zrobic w momencie przejscia na nowy system
fotografia cyfrowa
Robertus
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:01:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zagadzam sie ze trzeba cos zrobic ze poprzednio ocenionymi w starej skali zdjeciami bo teraz duza czesc slabszych w nowej skali zepchnie je gdzies na dno serwisu. mi sie osobiscie zmiana skali nie podoba.
fotografia cyfrowa
ajdukiewicz
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:02:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przy poprzedniej zmianie systemu nie było "przewalutowania" kto załapał się na -3 np od kilku oszołomów to tak mu pozostało... a -3 i -1 to nie to samo. szkoda średniej oceny zdjęcia. są one przez to bardzo zaniżone.
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:05:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witajcie,

Widzę, że zmiana została przyjęta dość gwałtownie. Wszystko jest możliwe do przywrócenia. Zgodnie z waszymi sugestiami, jakie znalazły się w wątku http://www.obiektywni.pl/forum/watek.php?id=78 rozszerzyliśmy skalę ocen:

Proszę o jak najwiekszą liczbę użytkowników o wypowiedź, im więcej się was wypowie, tym wartościowsze będą podjęte decyzje.
Sugerujemy trzy rozwiązania:

1. Wprowadzamy skalę od -1 do +5 i nie przeliczamy żadnych ocen
2. Wprowadzamy skalę -1 do +5 i przeliczamy dotychczasowe +3 na +5 i +2 na +4.
3. Wprowadzamy skalę -1, 0, +1, +1.5, +2, +2.5, +3, a dotychczasowe +4 i +5 zamieniamy na +2,5 i +3.

Nowe zasady ocen znajdują się w FAQ/oceny i krytyki
Czekamy na wasze opinie, piszcie w tym wątku.

Przem/Obiektywni.pl
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:05:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Macie rację NIE DLA NOWEJ SKALI jesli chcą admini miec więcej stopni to niech zrobią pośrednie tak jak pisałem, albo nawet tak -1, -0,5, 0, 0,5, 1, 1,5, 2, 2,5, 3 - było by 9 stopni i wystarczy.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:06:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ROZIWĄZANIE NUMER 3
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:11:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rozwiazanie nr 3
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:13:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i jeszcze apel do userow, nie korzystajmy poki co z nowej skali (4 i 5 pkt) zeby nie dokladac adminom roboty.....
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:17:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z całym szacunkiem, ale pisanie "jeśli chcą admini" jest trochę nie w porządku, bo jest to sugerowanie, że nos dla tabakiery powstał. Zmiany, jakie zastaliście dzisiaj w serwisie są wynikiem dyskusji prowadzonej na forum oraz sugestii, jakie od Was cały czas dostajemy. Pilni obserwatorzy zmian, jakie tu zachodzą doskonale wiedzą, że dokładnie wsłuchujemy się w Wasze sugestie i staramy się wdrażać rozwiązania najlepiej służące rozwojowi serwisu.
fotografia cyfrowa
ajdukiewicz
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:20:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
też byłbym za rozwiązaniem nr 3 (zapoznałem się z nowa skalą i jej wytłumaczeniem - uważam, że są one wymyślone na siłę i nieco się pokrywają z tym co było tyle tylko że można złapać więcej pkt)
fotografia cyfrowa
leszekel
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:26:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli nie ma propozycji Admina, aby pozostało jak dotychczas, to jestem za rozwiązaniem nr 3.
Oj, jak ja nie lubię częstych zmian :).
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:28:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dodanie polowek tak, ale 4 i 5 IMO nic konkretnego do serwisu nie wnosza.....
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:30:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dla mnie najjasniejsza jest skala od 1 do 10
z tego co proponujecie to rozwiazanie 2gie

fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:34:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm, lonely a nie sadzisz ze polowki prawie w rownym stopniu powiekszaja rozpietosc skali, a nie trzeba sie przestawiac psychicznie na czalkiem nowa skale? aha mozna byloby dodac 0.5
fotografia cyfrowa
ajdukiewicz
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:35:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
postulowalbym jeszcze o przeliczenie ocen z pierwszego systemu na drugi i dopiero z tego drugiego na system trzeci, ktory pozostanie/powstanie po obecnej burzy mózgów. tak zeby wszytsko bylo na jedno kopyto - wszystko byloby jasne i zrozumiale.
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:38:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie mam watpliwosci, zgoda, wazna jest przede wszystkim ilosc stopni

ale jak mam miec od -1 do 3 z polowkamami to juz wole od 0 do 10, dla mnie to jest najbardziej przejzysta skala

a to ze paru userow sie przyzwyczailo, hmmm, nic na to nie poradze

tak czy inaczej, Adini, przeliczajcie oceny liniowo
jsli -1 daje -1, 3 daje 5 do 2 nie powinno dawac 4, zerknijcie na wzor ktory podalem wczesniej
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2006-02-03 10:40:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no tak, jesli byl juz wczesniej przeskok to rzeczywiscie wypadaloby przeliczyc

a moze drastycznie, skasowac wszystko i zaczac od nowa? serwis jest tak mlody i zdjec jest tak malo, ze w sumie niewiele to zmienia,
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa