fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Dla wszystkich znajacych sie na OBIEKTYWACH POMOCY !
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
svis
fotografia cyfrowa
2006-09-14 08:14:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
CZessc , stalem sie posiadaczem NIkona D50 ( samo Body). Wiem ze to pytanie bylo zadawane 1000 do potegi n na ty forum, ale mam metlik w glowie. Musze dokonac zakupu obiektywu, i tutaj pojawil sie problem z wyborem!!! Interesuje mnie cena max 1000zl, a fotografie jakie chcialbym nim wykonywac, sport, troszke makra, widoczki itp. Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze nie ma 1 obiektywu stand do mich wymagan i albo trzeba isc na kompromis, albo miec ich kilka. Co jednak mi polecicie do tej kwoty??

Zastanawialem sie nad Sigma 70-300 APO DG MAKRO ( chyba nie porkecilem:), co myslicie? Wiem iz istnieje jeszcze jakis Tamron w podobnej cenie i osiagach...

Z ta sigma jest tak zechyba jest ok ale raczej jako obiektyw uzupelniajacy, a np stand wziac NIkora 18-70? CO myslicie..


P.S. NIkora ma moj znajomy, jest ok ale brak mi w nim , mozliwosc marko, zblizenia !
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2006-09-14 09:44:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
stary do tego co chcesz robić nie wystarczy ci jeden obiektyw:( na początek pomyśl o standardowym zoomie albo Nikkor DX 18-70 lub Tamron SP 18-50 ze stałą dziurą 2.8 ok. 1500zł) - poczytaj o nim w www.fotopolis.pl Jak juz bedziesz miał standard i spłacisz raty to zacznij szukać dalej
fotografia cyfrowa
shaddixx
fotografia cyfrowa
2006-09-14 11:58:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
teraz wszedł nikkor 18-135. Wydzasz wiecej kasy ale nie bedziesz musiał kupowac tylu obiektywów. Szeroki zakres na p[oczatek ci wystarczy. wg cennika nikona 1700 zł.
fotografia cyfrowa
rex rex
fotografia cyfrowa
2006-09-21 20:09:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
im większa rozpiętość ogniskowych to do wszystkiego i do niczego ale moim zdaniem sigma 28-135 3.5-5.6 koszt około 500 zł oraz nikor 70-300 koszt ok..400zł i nie jest żle pozd
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2006-09-21 20:22:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sigma 70-300 którą podałeś napewno nie nada się do widoczków tak jak mówisz. Z makro też będzie kiepsko. Mimo że jest to obiektyw do makro (ostrzy z min. 59cm) to jednak można je robić przy zakresie ogniskowych 200-300, a przy 300mm (gdzie otrzymujemy max. odwzorowanie 1:2) utrzymanie bez poruszenia przy czasach nawet rzędu 1/100-1/150 jest dość trudne. Dlatego do tego obiektywu musialbys dodatkowo dokupić jakąś soczewkę makro, co wiąże się z kolejnym wydatkiem ok. 180 zł. I tu granica Twoich 1000 zł się zamyka. A do widoczków i tak będziesz musiał dokupić coś szerszego. A może kit wystarczy na początek? Potem dozbierasz na coś ciekawszego... Bo podana wcześniej sigma 28-135 jest MZ ciut za wąska. Chyba że kupisz coś uniwersalnego jak sigma 18-125 do tego jakąś soczeweczkę i na początek do większości zadań wystarczy. Potem najwyżej z czasem jakieś porządniejsze tele.
fotografia cyfrowa
abcd
fotografia cyfrowa
2006-09-21 21:22:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
70-300 :(

fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa