fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Przestrzeń za zdobyte punkty
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-02-06 20:03:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
UWAGA:
W serwisie Obiektywni.pl zależy nam na Waszej aktywności i jakości publikowanych prac. Za każdą opublikowana krytykę otrzymujecie 10kb przestrzeni dyskowej i tak było od początku funkcjonowania serwisu. Natomiast od tego momentu (20:00, poniedziałek, 6 lutego 2006) każdy punkt zdobyty za opublikowane zdjęcie (punkt oceny) dodatkowo przekłada się na 1kb przestrzeni dyskowej. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2006-02-06 20:47:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No i bardzo fajnie ;) Cieszę się z tego rozwiązania. Chociaż za punkty z moich komentarzy moglbym sie podzielic z 5 osobami i dla kazdego by wystarczylo. Ale jak tylko oddadza mi aparat z naprawy to zaczynam wreszcie wstawiac i mam nadzieje ze mi zabraknie, bo inaczej narazie odczuwam brak motywacji do komentarzy ;)
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-02-06 22:14:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
adminjk ~ a istnieje możliwość zwiększenia przestrzeni o dotychczas zdobyte punkty ? [ tj. 1 pkt. - 1 kb ]

czy naliczamy od dziś ?
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-02-06 22:17:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Naliczamy od dziś, od godz. 20:00.
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-02-07 17:05:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Spoko ;) ..
fotografia cyfrowa
kIEP25
fotografia cyfrowa
2006-02-11 21:17:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak prawde mowiac zastanawiam sie nad tym teraz bo:

70 kb za kazda fotke...

ale teraz problem bo: ja mam slabe fotki zzgarniajace malo punktow... powiedzmy ze jak jest 15 to jest dobrze...
czyli 70 + 15 daje nam 85 kb

zebym mugl wystawic fotke ktora zajmuje srednio (u mnie) 170 kb... brakuje mi kolejnych 85kb...
czyli...

musze zrobic kolejnych 43 komentarze ... kub 9 krytyk (krytyk nie wystawiam bo nie czuje sie na tyle doswiadczony i umiejetny) i ktore jeszcze nam groza ujemnymi punktami a jak sa ujemne punkty jesli dobrze zrozumialem to miejsca na dysku nie dostane

ok jak dla mnie bo staram sie do kazdego zdjecia dorzucic komencik... albo przynajmniej zdecydowanej wiekszosci... ale z tego co obserwuje znaczna czesc uzytkownikow moze miec z tym problem...

moze powrucmy do tego ze za kazda fotke dodana zamiast 70 kb bedzie 100 kb albo za kazdy komencik 2 kb.


pozatym zauwyazlem ze w jednym z dzialow (juz teraz nie pamietam w ktorym ale chyba w FAQu jest jeszcze opisany stary system ocenianai -1 do 3:) popierdula ale moze warto porpawic;)
fotografia cyfrowa
Chmarski
fotografia cyfrowa
2006-02-18 18:34:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kIEP25, i tak masz nieźle. Mi wychodzi średnia 7.
Zrozumiałbym to gdyby ktoś mi wystawiał jakąś ocenę ujemną. W większości przypadków jest jednak tak, że ogląd zdjęcie kilkadziesiąt osób, a ocenę wystawi jedna lub dwie. Mam i taką fotę, którą wyświetlono ponad 70 razy i nic. Ani komentarza, ani krytyki ani oceny.

P.S. Twoje zdjęcia nie muszą być słabe, i nie dlatego zbierają małą ilośc punktów. Po prostu dostałeś za mało wysokich ocen w momencie gdy fota jeszcze była "świerza" i nie pojawia się na stronie głownej jako ta, która dostała w sotatnich dniach najwięcej punktów. Ktoś zagląda na stronę główną, zobaczy niezłe zdjęcie, poczyta komentarze i sypnie oceną. W tej chwili najsłabsza fota w górnej części strony głownej ma 99 punktów. Najlepsza 148.
Próbuj. Mi sie już nie chce.
fotografia cyfrowa
kIEP25
fotografia cyfrowa
2006-02-18 20:37:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w poczatak serwisu wyladowaly 2 moje foty w najlepszych:] ale wtedy mialy po 30 punktow i to byl mega hlostyczny sukces:P niestety sa szczatkowe osoby ktore staraja sie wracac do fot ktore zniknely ze strony glownej;(:) choc zauwazam ze od czasu do czasu nawet najstarsze moje foty jeszcze jakis punkcik zgarna;) ale podejrzewam ze jest to kwestja zwiedzanai portfolio;)
fotografia cyfrowa
jasior
fotografia cyfrowa
2006-02-18 23:09:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kiep, nawet taka małolata jak ja smiało pisze "konstruktywne"!!!!! bo i czym one się róznią w 80% od normalnego podpisu typu: bdb?????
fotografia cyfrowa
kIEP25
fotografia cyfrowa
2006-02-19 09:57:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jasior;) kazdy moze nasciemniac cos od serducha ze fajna fota podoba mi sie to... to... i to... ale czy to jest konstruktywna krytyka??:) ja pod pojeciem konstruktywnej krytyki rozumiem ze: to jest fajne bo... i to jest fajne bo... ale tamto mi sie nie podoba i zrobil bym to tak... ewentualnie zstosowal technike...;)

cos co faktycznie pozwoli autorowi zastanowic sie nad danom technika i pomyslem... i za dawnych lat na poczatakch tego serwisu tak wlasnie bylo;) teraz ilosc zdjec jest przytlaczajaca i jak juz pojawi sie konstruktywna krytyka to na ogul albo same pochwaly, albo jakies tekaty ze sie nie podoba ale bez pomyslu na to jak mozna by to poprawic;)
fotografia cyfrowa
jasior
fotografia cyfrowa
2006-02-19 11:43:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i masz rację. Ja chciałam powiedzieć o tym samym, tylko krócej :)
fotografia cyfrowa
TUKAN
fotografia cyfrowa
2006-02-19 11:51:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja, ze zrozumiałych względów, do Jasiora się przyłączę. KIEP, powinno być tak jak piszesz, ale nie jest. jasne ,że nie wszyscy mogą konstruktywnie podpowiedzieć jakie niuanse techniczne pomogłyby fotografii, czy jakieś szczegóły sprzętowe... no ale chyba trzeba czegoś więcej niż na przykład ( przepraszam Autora tej "konstruktywnej" krytyki, bez urazy) :

"Wyglada tak, jak bys Ty chcial, a ona
nie :)
Wyszlo jednak swietnie. Swiatlo, kadr i
wnetrze - na plus, ta druga pani w glebi
po prawo - n"a maly minus."

i konia z rzędem temu, kto uzasadni umieszczenie tych słów w "konstruktywnych krytykach" !!! ;)
fotografia cyfrowa
macher
fotografia cyfrowa
2006-02-19 13:59:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Poczytalem sobie te narzekania na nierzetelne krytyki, a potem wybrałem się przeglądnąć krytyki jak leci, od najnowyszych w dół. I co? wydaje mi się, że to co tu napisaliście jest słuszne w odniesieniu do niezbyt dużego odsetka publikowanych krytyk. W większości są one rzeczowe i pomocne - znacznie bardziej niż komentarze, ale taka juz natura tych drugich. Jest sposób na kiepskie krytyki - minusy. Można zaproponować rozwiązanie, w którym jeżeli dana krytyka zbierze X minusów delikwentowi ją wystawiającemu nie liczą się kb. Pozdr.
fotografia cyfrowa
kIEP25
fotografia cyfrowa
2006-02-19 15:39:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przestrzen za te krytyki niech se biora... mi nie zalezy;) punkciki tez niechs se zostawia... ale ja... ja chce sie czegos nauczyc... nie mam konstruktywnego myslenia... jestem odtwurca... musze cos najpierw zobaczyc zeby pracowac nad osiagnieciem podobnego efektu lub ktos musi mi to podpowiedziec;) dla tego tez nigdy nie bede slawnym fotografem ale moge byc dobrym... wiec musze obserwowac i sluchac bo sam nic nie wymysle;)
fotografia cyfrowa
macher
fotografia cyfrowa
2006-02-19 17:20:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kIEP - myślę, że ten problem nie tylko Tobie przypada w udziale...
A co do słuchania rad innych - nie musisz słuchać wszystkich. Słuchaj tych, których warsztat i prace Ci odpowiadają. Patrz na krytyki i komentarze nie tylko pod własnymi zdjęciami, oglądaj dużo fotografii (z rozmysłem i uwagą, a nie tylko przerzucając kartki) również, a może przede wszystkim, poza tym portalem. Analizuj kadr, światło, kompozycję, przekaz i własny odbiór. A najlepiej zacznij od klasyków.
Potem obserwuj świat. I rób zdjęcia.
Pozdr
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-02-19 23:23:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
macher ~ twoja wypowiedź mnie zmotywowała do dalszej pracy ...

punkty przestały się liczyć - ważne jest to co ja czuje ...

great ;)
cheers ;)
fotografia cyfrowa
Grzegorz_N
fotografia cyfrowa
2006-02-25 15:22:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Drobny głos w dyskusji - żeby zdobyć te 10 kB za komentarz, wystarczy wpisać cokolwiek, żeby zdobyć 10 kB za zdjęcie - trzeba zrobić niezłą fotę. Konstatując - przestrzeń za komentarze może zdobyć każdy a przestrzeń za zdjęcia - nie. Pod rozwagę Admina czy aby na pewno o to chodzi? IMO jakieś 5 kB za 1 punkt bardziej promowało by twórczość fotograficzną a nie słowotwóczość ...
fotografia cyfrowa
Grzegorz_N
fotografia cyfrowa
2006-02-25 15:23:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
... i 5 kB za komentarz oczywiście!
fotografia cyfrowa
asot
fotografia cyfrowa
2006-02-26 00:06:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
absolutnie popieram !

ale nie za 1 pkt/5 kb - to jest za dużo

ja bym preferował 1 pkt/3 kb
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-02-26 07:45:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Grzegorz_N --> Drobna poprawka: 10kb jest przyznawane za krytykę, a nie komentarz. Założeniem tego portalu jest przede wszystkim pomoc uczącym się fotografom, a nie promowanie i tak już wypromowanych (np. na innych portalach) doskonałych zdjęć i doskonałych fotografów. Takie są oczywiście założenia i stosowne narzędzia dajemy użytkownikom. Myślę, że apel należy bardziej skierowany do nich właśnie, a nie do administracji. Piszcie więcej konstruktywnych krytyk, dzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomagajcie innym. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Grzegorz_N
fotografia cyfrowa
2006-02-26 08:36:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
... prepraszam za przejęzyczenie. Zgadzam się z "pomysłem" tego forum na promowanie i pomoc uczącym się. Ale proszę zwrócić uwagę - ich promocja następuje przez ... krytykowanie zdjęć często bardziej doświadczonych kolegów. Czy promocja ta nie powinna polegać na umożliwieniu publikacji zdjęć i zebraniu konstruktywnych krytyk do swoich prac? Obecny system IMO temu nie sprzyja. To w takim razie inny pomysł - za każdy z pierwszych 5 punktów za zdjęcie - po 5 kB, za każdy następny do 10 punktów - po 3 kB, a dalej jak jest, po 1 kB. Taki system zrównał by nieco szansę tych "wypromowanych" oraz "uczących się". Ale promocja w większym stopniu następowała by przez publikację zdjęć a nie przez krytyki. Bo czy na pewno od "uczących się" można oczekiwać krytyki rzeczowej i na wysokim poziomie?

Proszę nie traktować moich postów jako (nomen omen) krytykę obecnego systemu, lecz jedynie jako głos w dyskusji - co zrobić, aby zamysł Redakcji był realizowany jeszcze doskonalej. Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa