fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
PROBLEM ZE ŚWIATŁEM ... proszę o rady !
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
adam_twardy
fotografia cyfrowa
2006-02-08 00:36:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witam. mam 350D kupiłem na allegro parasolkę lampa statyw itp itd za 200zł taki zestawik...
gdy wartośc światła jest wieksza niż 250 czyli 350 w moim przypadku to na zdjęciu pojawia sie cień... to oznacza ze mało jest światła na 350??
robiłem testy... zwiekszałem przyslonę zmieniałem ISO, wiem jak to sie ma do siebie... czy przy takim świetle ISO 100 to za dużo?? przy 400 jest lepiej... ja ustwawiam to wszystko na M osobno światło osobno przysłona... lampa podłaczona jest kablem do aparatu. czy można w jakiś inny dobry sposób to poustawiać?? aha i jeszcze jedno... lampa ma wbudowana fotocele... zrobiłem test okazało sie ze że gdy robie zdj. z lampa wbudowana w apracie a druga przez fotocele... robiłem zdjęcie tamtej drugiej to okazało sie ze wogóle nie trafia w moment. tzn gdy zrobiłem zdj jej to ona nie świeci. czy to oznacza ze fotocela jest do dupy czy poprostu lampa za 70 zł jest szajsem i tam to poprostu działa czy mam wadliwy egzemplaż??
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2006-02-08 12:54:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witaj!

Chłopie, ale namieszałeś :D

> gdy wartośc światła jest wieksza niż 250 czyli 350 w moim przypadku to na zdjęciu pojawia sie cień... to oznacza ze mało jest światła na 350??

Kompletnie nie rozumiem tego :). Powieś gdzies fotki wykonane tym zestawem, żeby można się było odnieść. Opisz jakie masz ustawienia aparatu i lampy.

> robiłem testy... zwiekszałem przyslonę zmieniałem ISO, wiem jak to sie ma do siebie... czy przy takim świetle ISO 100 to za dużo??

Za dużo do czego w czym? :)

> przy 400 jest lepiej... ja ustwawiam to wszystko na M osobno światło osobno przysłona... lampa podłaczona jest kablem do aparatu. czy można w jakiś inny dobry sposób to poustawiać??

Z całą pewnością dojdziemy o co Ci chodzi. :)

> aha i jeszcze jedno... lampa ma wbudowana fotocele... zrobiłem test okazało sie ze że gdy robie zdj. z lampa wbudowana w apracie a druga przez fotocele... robiłem zdjęcie tamtej drugiej to okazało sie ze wogóle nie trafia w moment.

Wyłącz przedbłysk w lampie wbudowanej. Nie wiem jaki masz aparat, nie wiem też jaka to lampa. Niektóre lampy studyjne mają funkcję wyłączająca reagowanie na przedbłysk z lampy z aparatu. Może Twoja też takową posiada?

Pozdrawiam.

T
fotografia cyfrowa
adam_twardy
fotografia cyfrowa
2006-02-08 15:00:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
żeczywiście że może i troche namieszałem i może być to niezrozumiałe

350 wartośc swiatła, przysłona 3,5, ISO 100 na 3/4 zdjęcia kolory bardzo dobre a od dołu prawie czarny pasek, 500 światło juz prawie całe zdjęcie jest czarne... to oznacza ze lampa o ułamek sekundy za późno sie włancza?? połaczona jest kablem z aparatem przez kostke ok 3m. czy poprostu jest zasłaba na wartośc swiatła większa niż 250? energia błysku: 68Ws

nie mam przedbłysku właczonego w lampie w 350D jest to wyłaczone. gdy robie zdjęcie tej lampie, to wyrażnie na zdjeciu ona sie nie swieci czyli lekko jest opóźniona. oznacza ze mam zepsuta fotocele czy co??
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2006-02-08 15:20:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No i wszystko jasne! :)

Posłuchaj. Problem to czas synchronizacji aparatu z lampą błyskową. Jaki masz czas ustawiony? Wyczytałem, że 350D synchronizuje do 1/200s. Jeśli dajesz krótszy - pojawią się pasy i inne kocomoły. :D

fotografia cyfrowa
adam_twardy
fotografia cyfrowa
2006-02-08 15:27:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardzo możliwe ze tak jest... jak zmienic ten czas... ide patrzec w aparacie
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2006-02-08 15:30:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ustaw sobie po prostu czas migawki na 1/200 s, a resztą (mocą lampy, przesłoną, ISO) sobie dowolnie, kreatywnie reguluj...
fotografia cyfrowa
adam_twardy
fotografia cyfrowa
2006-02-08 15:47:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chodzi o to ze mocą lampy nie da sie regulowac... znalazłem coś tam w opcjach ten czas ale jest tylko auto i 1:1/200 tylko na AV mode. coś bedę kombinowac...
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2006-02-08 15:53:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na manualu fotografuj. Tam moze sobie czas dowolnie ustawic.
fotografia cyfrowa
adam_twardy
fotografia cyfrowa
2006-02-08 16:19:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wiem ze na manualu... patrzyłem tam w preferencje ustrawien w aparacie... coś tam jest ale i tak powyżej 250 jest pasek, na różych manualnych ustaweniach! dziwne bo jak nie podłacze lampy a wartośc światła jest 320 i i robie zdjęcie na dworze to nie ma paska. przecież lampa tylko wzmacnia światło. ktoś kto ma 350D może wiecej bedzie wiedział na ten temat
fotografia cyfrowa
adam_twardy
fotografia cyfrowa
2006-02-09 11:22:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
JUZ WSZYSTKO WIEM... NIC NIE MUSICIE PISAC
fotografia cyfrowa
kIEP25
fotografia cyfrowa
2006-02-09 21:17:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to teraz powiedz nam bo my nie wiem a chetnie sie dowiem... wiem z wlasnego doswiadzczenia choc moge sie mylic ze prosta konstrukcja ze strony www.fotocela.prv.pl wyzwala moja lampe zewnetrzna i doswiedla obiekt nawet przy 1/2000!! sprawdzone... w najprostszy sposob... zrobilem zdjecie lampy zewnetrnznej przy tym czasie i iwdac ewidentny blysk:]
fotografia cyfrowa
adam_twardy
fotografia cyfrowa
2006-02-09 23:09:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
daje linki do zdjęc

http://www.dami.pl/~seami/img_9926%20kopia.jpg
http://www.dami.pl/~seami/img_9927%20kopia.jpg
http://www.dami.pl/~seami/img_9928%20kopia.jpg
http://www.dami.pl/~seami/img_9929%20kopia.jpg
http://www.dami.pl/~seami/img_9930%20kopia.jpg

przy tym ostatnim pomyliłem ma byc 800 a nie 8000.
proszę o pomoc! czy można coś z tym zrobic??

oświetlenie mam takie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=85183429
fotografia cyfrowa
adam_twardy
fotografia cyfrowa
2006-02-09 23:11:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kiep25 tez bym tak mógł gdybym ją wyzwalał przez fotocele.... chyba !! ona jest wyzwalana przez kabel. Wiekszosc aparatow z migawka szczelinowa tak dziala, krotsze czasy synchronizacji chyba dostepne sa tylko w aparatach z migawka elektroniczna choc w tych highendowych to sa i 1/500
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-02-10 00:46:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
proponuje zmiane systemu, N D70 ma synchro z lampa 1/500s ;-)
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
adam_twardy
fotografia cyfrowa
2006-02-10 09:41:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tia... co ty obiektyw bym musiał też zmieniac... gdy lampe bede wyzwalał przez fotocele nie bedzie tego problemu... 1/250 wystarczy na portrety... wiecej światło może byc jakies takie sztucznawe,
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa