fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Sigma 28-105 f/2.8-4 ASF IF - jakie opinie?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
anton
fotografia cyfrowa
2006-10-13 20:42:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czesc

Mam wlasnie ten obiektyw, jestem tylko ciekaw, bo moze ktos uzywal lub uzywa tego szkielka, spostrzezen na jego temat.

Z wczesniejszych opinii i poszukiwania o nim informacji wywnioskowalem ze jest to dobre szkielko, jednak mialem nadzieje na to iz przy przyslonie f/4 i dlugich ogniskowych jak 70-105 bedzi eladnie ostrzyl tymczasme tak nie jest alebo ja cos zle robie, jest mydelko(niestety) im wyzsza wartos tym lepiej a przy f/8 dopiero wyglada tak jak powinno wygladac ostre zdjecie tam gdzie ma byc ostre, czyli tam gdzie ja tego chce.

Moze taka charakterystyka jest tego obiektywu bo wiem ze przy Sigmie 70-300 min. przyslona gdzie dobrze ostrzy to f/8 choc i przy niz szych daje rade i chyba lepiej niz ten 28-105.

Jednak powtarzam, moze to ja zle cos robie, moze nie potrafie nim sie obsluzyc jeszcze.

Ciekaw jestem waszych opini na temat tegi szkla.

Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
anton
fotografia cyfrowa
2006-10-17 07:25:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chcialem bardzo podziekowac za pomoc :)
fotografia cyfrowa
stolo
fotografia cyfrowa
2006-10-17 08:24:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witaj :)

Posiadam Sigmę zarówno 28-105 jak i 70-300. Jeżeli chodzi o ten pierwszy to faktycznie nie jest to najlepszy zakup. Oprócz mydła ma on tendencje do winietowania a i dystorsje są zawuważalne. Ja kupiłem ostatnio Tamrona 17-50 f/2.8 i ostrzy idealnie (żyleta). Natomiast Sigma 70-300 APO jest świetna (ostrość) w zakresie ~80-230, powyżej tego powstaje lekkie mydełko ale nic strasznego :)). Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
anton
fotografia cyfrowa
2006-10-17 09:38:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie zauwazylem winietowania, choc to akurat lubie :)

Zal mi tylko tego mydla przy f/4 i 70-105(daje sie jednak ladnie wyostrzyc), wyzej jest juz lepiej, a przy f/8 ostrzy lepiej niz Kit - to moej spostrzezenia po przeprowadzonym sprawdzianie portretowym :)

70-300 to dobry obiektyw, przyznaje.
fotografia cyfrowa
stolo
fotografia cyfrowa
2006-10-17 10:08:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
do portretów to ja akurat używam canonowskiego obiektywu 50 f/1.8 :))
fotografia cyfrowa
anton
fotografia cyfrowa
2006-10-18 07:22:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no tak Stolo - niby ten 1.8 wyglada niepozornie i badziewnie a tak pieknie rysuje, ja mialem kupic do moeje KM D5D minolte 50 f/1.7 ale jeszcze sie nie zdecydowalem :)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-10-18 09:27:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie ma jak Zuiko 50mm f 2 (eqvi 100mm) żyleta i super jakość na pełnej dziurze :)
fotografia cyfrowa
stolo
fotografia cyfrowa
2006-10-18 10:16:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a nie bierzesz pod uwagę Tamrona 17-50 f/2.8 - robiłem nim ostatnio (nowy zakup) zdjęcia portretowe i muszę powiedzieć, że mile mnie zaskoczył (przy pełnej dziurze). Sprawdza się też Tamron 28-70 f/2.8 ale tutaj już trzeba trafić na egzemplarz.

Magus - w zasadzie powinienaeś napisać tylko "Zuiko" i wszystko od razu stałoby się jasne :)))))))))) pochwal się jeszcze ile to cudo kosztuje? :)
fotografia cyfrowa
anton
fotografia cyfrowa
2006-10-21 10:13:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No wlasnei Noel - pochwal sie ;))

Stolo - nei biore i nie bralem poniewaz chcialem miec gorna granice minimalna 100mm :) i nie chcialem stalki bo wiadomo ze stalki maja moc ostrzenia jak zaden tam zoom :)
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-10-21 10:44:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tamrona 28-75/2.8 moge polecic. Jestem z niego zadowolony. Jedyne z czym mam problemy to bardzo mala GO przy 75 (112) mm i f2.8. Ostrosc jest tylko czesto nie tam gdzie bym tego chcial :) Mozesz miec podobna sytuacje przy dluzszych ogniskowych dla tej sigmy.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa