fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Cala prawda o fotografii ?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Zygfrydiusz
fotografia cyfrowa
2006-10-17 18:15:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.pinkbullets.nl/2006/10/beauty/wat_is_schoonheid

Nie to, ze mam cos przeciw fotografii cyfrowej bo sam sie tylko taką poki co zajmuje ( brak dostepu do porzadnego analoga i kasy na klisze ;p ), ale to co jest tutaj pokazane zdecydowanie jest lekka przesada. I teraz nasuwa sie pytanie: kiedy konczy sie fotografia a zaczyna grafika ?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-10-17 18:30:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A mi sie podobala b przed obrobka ;]]]]]
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-10-17 18:32:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tyle ze to jest fotografia reklamowa... a ta sie rózni diametralnie od normalnej fotografii...
poza tym... temat jak woda... miałeś negatyw... miałeś pole do popisu w ciemni... nie wazna technika - wazny efekt koncowy
teraz masz RAW lub inny plik cyfrowy... Photoshop lub inny program do obróbki zdjęć zastępuje ciemnię - nie wazna technika - wazny efekt koncowy...

owszem zgodze sie z jednym... Ci co mają dużą praktykę z analogiem... moga powiedzieć ze wiedzą wiecej o fotografii aniżeli my dzieci cyfry...

to jest oczywiście tylko moje zdanie...

pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-10-17 18:33:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Też to dziś widziałem.

Tak już jest zdaje się od dawna..

Najlepsze z tego filmu - to sentencja na koniec...

Bez komentarza..
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2006-10-18 01:04:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zgadzam sie z Kumą. dobrze godsz Kumie :) wg mnie fotografia reklamowa to calkowicie inna dziedzina fotografii... to tak jak przykladowo prom morski i prom kosmiczne... jedno i drugie to prom ale jest calkowicie inne :)
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-10-18 01:11:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kuma; no właśnie ,ciekaw jestem ilu z was miało do czynienia z analogiem i ilu bawiło się w ciemni?
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-10-18 01:20:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co ma zabawa w ciemni do powiększania modelce ust, łuków briowych, oczu, i wydłużania szyji ???
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-10-18 01:27:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bicki:nie bardzo rozumiem?
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2006-10-18 01:33:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corason... przeczytaj dokladnie watki i zobacz ten film :P :) a chodzi o to ze zabawa w ciemni ma sie NIJAK do obrobki na kompie bo w kuwecie nie powiekszysz ust i nie zrobisz szyjki 40cm wiecej.. :)
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-10-18 01:33:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To może ja nie rozumiem.

WIdziałem ten filmik. Ale ktoś tu tłumaczy że w ciemni się da tak samo.

Byłem w ciemni 2 razy, więc umówmy się że nie mam o niej pojęcia, ale nie wydaje mi się by w ciemni robiło się takie myki jak to co widać na filmie..
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2006-10-18 01:35:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehe pierwszy bylem :P :D
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-10-18 01:36:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aha juz odpowiadam.kiedyś amator zdjęć mógł w ciemni wpłynąć na jakość zdjęcia ,ale w żaden sposób nie mógł wpłynąc na to co się na tym zdjęciu znajduje tzn ; na to o czym mówisz a właściwie piszesz
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2006-10-18 01:40:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
o właśnie wyjales mi to z klawiszy :)
fotografia cyfrowa
T_Pawel
fotografia cyfrowa
2006-10-27 20:17:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corason dlatego są takie działy jak "programy cyfrowe", od Ciebie zależy gdzie umieszczasz zdjęcie i czy usiłujesz wmówić ludziom, że trafił Ci się tak niesamowity moment, że sfotografowałeś na raz piorun i meteoryt... ;) Fotografując cyfrowo można nadal zachować podstawy fotografii, Twoją wypowiedź interpretuję w taki sposób, że każdy, kto nie bawił się w ciemni, nie wie czym jest fotografia i takowej nie tworzy. Bardzo szanuję fotografię analogową, ale wydaje mi się, że niestety część ludzi uważa się za lepszych, większych znawców dla tego, że ma doświadczenie z w/w. Jeśli mieli by rację, to strach pomyśleć co będzie za 100 lat, gdy może 1/100 000 będzie posiadała sprawny aparat analogowy i robiła nim zdjęcia - zdecydowana większość fotografów będzie poprostu do niczego? Świad idzie do przeodu, OldSchool zawsze cieszy się respektem, jest torchę w modzie, ale z czasem poprostu zanika, trzeba się z tym umiec pogodzić.
Żeby nie było - nie twierdzę, że fotografia analogowa wyginie, ale bedzie z pewnością traciła na popularności (zgodnie z pierwszym członem tego słowa - wśród "mas"), stanie się pewnego radzaju awangardą, powoli już zaczyna nią być.

To tylko zdanie człowieka, który ciemnie widział na zdjęciu - czarna pustka i tyle. ;)

W temacie: zgadzam się z Kumą. Szkoda, że ludzie (wliczając mnie) nie są świadomi tego, jak ogromnym korekcjom (jeśli w ogóle można to tak nazwać) poddawani są modele, aktorki itd., wszyscy z grafikami na początku i końcu okręgu, a odbiorcami po środku tworzymy kult piękna nieistniejącego.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa