fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Obiektywni to JESZCZE nie plfoto
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2006-10-24 09:34:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,

Jestem na tym portalu od około miesiąca i szczerze powiedziawszy - podoba mi się tu. Chciałbym jednak (jak pewnie 95% innych userów) by z OB nie zrobiło się drugie plfoto. Choć ostatnio pojawia się coraz więcej prac z przedziału .

A może zrobić na obiektywnych, dla nowych użytkowników, odrębną galerię gdzie będą mogli wrzucać swoje prace i dopiero po jakimś czasie gdy zdobędą odpowiednią liczbą plusików, punkcików - czyli generalnie rzecz biorą zostaną zaakcepnowani (pod kątem poziomu prezentowanych prac) przez obecną tu społeczność - dostaną dostęp do głównej galerii.

Na pewno zapobiegło by to zalewowi prac o niskim poziomie.
Na pewno też wpłynęło by to na brak komentarzy typu "gniot", "badziewie", "-1" przy pracach bardzo początkujących użytkowników i nie zrażało by to ich do pracy nad swym hobby. I w tym właśnie "żłobku" byłoby miejsce na prawdziwą konstruktywną krytykę. By zachęcić starszych userów do pomagania młodszym można takie krytyki punktować np. podwójnie)

Myślę, że choćby próbnie można taką funkcjonalność spróbować wprowadzić.

Co sądzicie o takim pomyśle ? Wiem, że troche przeczy się to z komercją, bo będzie zmniejszona liczba "przypływających" userów (choć czy na pewno?), ale nie dopuściło by to do drastycznego obniżenia poziomu tego portalu na czym mi i innym z pewnością zależy.

Pozdrawiam,
zazy
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-10-24 09:38:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podobny pomysł juz był tu kiedys prezentowany i administracja ma go w "zeszyciku" pewnie.
Z drugiej strony to my tu robimy taki koncert życzeń, że realizacja tych już zaakceptowanych potrwa pewnie jeszcze kilka miesięcy.
Do tego dochodzą plany właściciela portalu odnośnie jego przyszłości - administracja ma pewnie duuuuuużżżżo pracy.
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2006-10-24 11:09:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Własnie nie do końca wiem czy to dobry pomysł, dlatego tu pytam co o tym sądzicie :)

Lolo:

Łatkę i tak już przykleja liczba punktów obok nicka ;)
Nie bardzo wiem co masz na myśli mówiąc -> ' tych "wszystkomających" i tych "małomających" ' ?

Może własnie podział na obozy byłby właściwy by zapobiec zpeelfoceniu. Inaczej w drodze ewolucji te fora dotrą do tego samego punktu.
I proszę mnie nie odbierać jako zagorzałego antypeelfotowca :) Ja tylko mówię że ten portal podoba mi się bardziej :)

Pozdrawiam,
zazy
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-10-24 11:10:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zazy większość z userów zaczynała od zera i to nie tylko jeśli chodzi o punkty ale także jeśli chodzi o poziom prac i znajomość technik obróbki. Po to są takie portale by się uczyc na błędach. 99,9% nigdy nie wyskoczy poza ramy internetowych galerii i nie zajmie się fotografią zawodowo czy profesjonalnie więc po jakiego diabła jakieś sztuczne podziały na mniej i bardziej obytych?
Moja debiutancka fota zdobyła 170 punktów i nie zdążyłam się przekonać, że początkowo oceniać nie można... i może tylko tym się różni debiut kogoś "obtrzaskanego" w innych galeriach od debiut kogoś kto jest na początku drogi fotograficznej.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2006-10-24 11:27:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lolo -> dobrze prawisz. Myślę dokładnie tak samo jak Ty i stąd się wzięła moja propozycja.

Iness -> "podziały na mniej i bardziej obytych" mogły by być wprowadzone po to (jak juz pisałem wyżej) by zapobiec spadkowi jakości portalu (wyżej został użyty pewien neologizm), by wyeliminować - jak to rzekł lolo - wyładowywanie swoich frustracji bez konsekwencji.
I widzisz można ustalić próg na np. 100 punktów i Ty wskoczyła byś "wyżej" już przy pierwszym zdjęciu. A ten kto robi zdjęcia za 2 pkty musiałby ich opublikować 50. I wszyscy nie musielibyśmy ich oglądać - chyba że chcę pomóc mniej doświadczonym użytkownikom, podzielić się z nimi swoimi spostrzeżeniami - wtedy wklik do żłobka i fajno.

Pozdrawiam,
zazy

fotografia cyfrowa
Grzegorz_N
fotografia cyfrowa
2006-10-24 21:20:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Broń Boże! Publikowałem swego czasu na plfoto. Niestety, poziom lizusowstwa i wzajemnego "uwalania" sobie zdjęć za niskie oceny, nie był dla mnie do zaakceptowania. Obawiam się, że PLFOTO jest na najlepszej drodze do takiego stanu - zwróćcie uwagę na minimalną ilość krytyk. A dlaczego? Ludzie boją się pisać krytyki, bo za chwilę masz "0" za swoje najlepsze zdjęcie ...
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2006-10-24 22:58:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Grzegorz... tak naprawde nie chodzi o 0 za krytyke... tylko o to ze ciezko jest napisac KONSTRUKTYWNĄ krytyke.

lolo - co do f2 to jeszcze istnieje a najbardziej podoma mi sie http://f2.art.pl/all/rules.html

:) pomysl z łatką dla poczatkujacych i emerytów :) hmm wydaje sie ciekawe... w sumie to moze okazac sie dobrym elementem motywującym... tylko trzeba by zrobic jakis konkretny motor działania tej maszynki... przykladowo.. poczatkujacy są plusowani przez emerytow i jak przekrocza powiedzmy dany poziom +ów to przechodza do emerytow.. albo do wyzszej kasty.. tak jak z pisaniem postow na forum... ale wtedy serwis bedzie hermetycznie zamknięty.... co to znaczy?? ze oceniac beda tylko starzy userzy i admini a tak naprawde nie mozna ocenic obiektywnie zdjecia bo czasem trafi sie na kolege... czasem ktos kogos nie lubli... albo poprostu ktos nie wchodzi w dziedzine.
tak wiec ja jestem Za a nawet Przeciw... ciezko sie okreslic bo to ma zalety ale nie obchodzi sie bez wad takze .
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2006-10-25 09:46:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Grzegorzu: a komu przeszkadza 0 za najlepsze zdjecie ? czy to w jakikolwiek sposób zmienia jego wartość ?
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-10-25 12:02:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marta, zgadzam się z Tobą w 100%.

Dzięki takiemu podejściu i absolutnemu brakowi reakcji na odwety udało mi się jakoś uniknąć wojen... :-)))
fotografia cyfrowa
knietek
fotografia cyfrowa
2006-10-25 16:21:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli do "starych" miałby się dostać użytkownik po zebranej odpowiedniej ilości punktów, to nie znaczy to, że nie będzie on mógł tej wymaganej ilości uzyskać notami "1". Pomysł moim zdaniem dobry, bynajmniej ja jako "nowy" tak uważam, sądze, że oceniający takie prace patrzyliby troszkę pod innym kontem na te fotografie i tak jak było już wspomniane, próbowaliby pomóc chętnym nowicjuszom wejść na właściwe tory w fotografii. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2006-10-25 16:44:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmmm ja zawsze wychodze na krzykacza.. szczekacza itp itd zawsze ide na pierwszy ogien jak trzeba kogos zbic ;)..

http://www.digart.pl/praca/503813/moja_rzeczywistosc.html

w tym przypadku nijak zalezy mi na wysokosci ocen.. liczyla sie ironia bo mam oceny zarowno max jak i najnizsze :)

OB - nigdy nie dopuscimy do PRZEewoluowania serwisu w fotobloga


MartaW ja tez sie zgadzam :) z Tobą. jak jest dobre zdjecie samo na siebie zarobi a jedna czy 2 oceny nizsze nic nie zmienią.
fotografia cyfrowa
hartman
fotografia cyfrowa
2006-10-25 16:55:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a moim zdaniem to pomysl niezbyt dobry, albo poprostu zly, jesli ktos poczatkuje w fotografii to po to wchodzi na taki portal jak ten, by porownywac swoje prace z pracami lepszych, lepsi ciagna do gory slabszych, z takiego zalozenia wychodze, kazdy ma aparat fot. po to by sie wypowiedziec na jakis temat a wiec swoj rozum juz ma, wiec zdrowe myslenie i dystans to podstawa gdy ktos jedzie po naszych slabych zdeciach niezaszkodzi... ja ogladam zdjecia naprawde ciekawe(np. patrze co podsuwaja administratorzy), a zdjecia swoje wystwiam po to by inni niejako kontrolowali moja droge rozwoju, oczywiscie internet to nie wszystko.. jak ktos chce sie rozwijac ma jeszcze duzo innych mozliwosci, a obiektywni i tak maja czytelnie, fora dyskusyjne...niewiem po co druga galeria
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2006-10-25 17:02:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jasne hartman ale tu chodzi o to ze jest ogolny pęd za ocenami a nie za poprawianiem swojego warsztatu
fotografia cyfrowa
hartman
fotografia cyfrowa
2006-10-25 17:05:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a to juz swiadczy o autorach co moge powidziec jak tylko "krzyz na droge"
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2006-10-25 17:12:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niestety... nie pozostaje nam nic innego jak tylko robic swoje.. i starac sie szybko wylapywac poczatkujacych i im pomagac, krytykowac i nazwijmy to objąć opieką :) ja tez potrzebuje takiej osoby ale ja sie uczem sam na blendah ;) a swoja droga to jutro zobacze czy sie poduczylem czegos bo odbieram skan z fomy w koncu
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2006-10-26 10:22:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale przecież dodanie galerii typu "żłobek" wcale nie zmniejszyłoby ilości porad dawanych początkującym i umieszczającym tam swoje zdjęcia autorom. Moim zdaniem nawet by zwiększyło ich ilość, bo wchodziliby tam userzy właśnie z zamiarem poradzenia stawiającym pierwsze kroki na fotrum + jak napisałem takie porady dla "żłobka" mogłyby być wyżej punktowane.

Jak już mówiłem uważam, że zapobiegłoby to "zpeelfoceniu" obiektywnych. W galerii głównej nie pojawiała by się coraz większa ilość prac typowo "początkujących", próby "przedarcia" się przez gąszcz takich prac nie odbierały by chęci przeglądania galerii. Nie mówię że już tak jest - ale spójrzcie trochę w przyszłość - taka jest tendencja i za miesiąc, dwa czy trzy z pewnością do tego dojdzie.

Pozdrawiam,
zazy
fotografia cyfrowa
guina
fotografia cyfrowa
2006-10-26 13:11:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ojjjj to bardzo zły pomysł,znam galerie artystyczna ktora wprówadziła cos takiego spowodowało to ocenianie prac tylko urzytkowników"ze starzem" a debiutanci byli omijani szerokim łukiem, sporadycznie ktoś tam wchodził i pisał..tutaj było by to samo..
fotografia cyfrowa
Takisobie
fotografia cyfrowa
2006-10-30 19:55:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wystarczy zeby przy miniaturze żół todzioba wyświetlał się jakiś znaczek i tyle. Jak ktos nie będzie miał ochoty narażać się na nie miłe dla oka widoki poprostu ominie takie zdjęcie. To proste rozwiązanie. Nie będzie potrzeba robić osobnych galerii.
fotografia cyfrowa
Marezzo
fotografia cyfrowa
2006-10-30 20:12:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak zwana poczekalnia zeby niezasmiecac portalu, wiem ze tu chodzi o to zeby duzouserow bylo, zeby kasa leciala ale jakis poziom musi byc. Zadnych znaczkow dosyc tych bombek, jedna juz caly czas sie swieci w gornym lewym rogu ;)
fotografia cyfrowa
Grzegorz_N
fotografia cyfrowa
2006-11-02 16:10:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MartaW i JPK - również NIGDY nie toczyłem bojów o punkty. Nie to jest najważniejsze. Uważam jednak, że o poziomie forum świadczy poziom ludzi, którzy na nim publikują. I jeśli spotyka się gości działających w opisany sposób, wzrasta ogólny stopień frustracji. A jeśli tego typu "akty wandalizmu" będą normalką, to zejdziemy do poziomu neandertalczyków.
Ja staram się wyciagać wnioski z krytyk i ocen i nie obrażam się na nie - wręcz odwrotnie - każda niska ocena mobilizuje mnie do przeanalizowania gdzie popełniłem błędy. I chyba taka jest ogólnie filozofia punktowania zdjęć. Jeśli natomiast widzę że osoba, która napisała w tekście krytyki jakiś bełkot i krytyka ta spotkała się z moim minusem, natychmiast BEZ SŁOWA KOMENTARZA wpisuje zero do pierwszego z brzegu mojego zdjęcia, to zatraca się sens tego wszystkiego. I tylko tyle. Może zgłaszać takie przypadki moderatorom, żeby eliminować z naszego grona tych "mścicieli"?
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-11-02 17:37:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A co Ci to zero przeszkadza??? Naprawdę nie możesz go zignorować?

A w kwestii Twojego ostatniego zdania: nie "MOŻE", tylko "NA PEWNO". Jak myślisz, po co są takie małe koszyczki przy każdym wpisie?
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2006-11-05 15:31:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uciekłem z plfoto. To czy będziemy mieć tu taki drugi portal zadecyduje administracja. Na plfoto adminom zależało na rozmiarach. Nie ma już moderowania zdjęć. Zwiększono ilość dodawanych "sztuk". Najwięcej zdjęć, najwięcej kont -> największy portal fotograficzny. Jak w hipermarkecie - dużo i tandetnie. Uważam, że publiczne prezentowanie swoich prac powinno nastąpić po jako takim opanowaniu sztuki fotografowania, a nie przed.
fotografia cyfrowa
jacko
fotografia cyfrowa
2006-11-05 16:36:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeszcze gorsze od slabych zdjec sa idiotyczne komentarze i wojna ocen.
fotografia cyfrowa
Skipper
fotografia cyfrowa
2006-11-05 20:40:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zglaszaj natychmiast modom,
nie daj się sprowokować...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-11-05 22:45:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja nie rozumiem, kolejny pomysł na tworzenie przedszkola...
gdy tymczasem funkcjonował wątek dla początkujących - został przez społeczność zjechany
mamy opcję o niepokazywaniu zdjęć poniżej określonej średniej - można sobie ustawić choćby trzy punkty i co?
Wtedy swoich zdjęć nie widać w galerii?

Śmiechu warte to wszystko.

-M
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa