fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Błędne komentarze
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Ponury
fotografia cyfrowa
2006-10-30 11:41:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chciałem poruszyć taką sprawę. Dlaczego wystawiając zdjęcie w kategorii "fotografia przyrodnicza" większość komentarzy tyczyła się kategorii "makro" ??? Nawet w krytyce ?! Czy takie komentarze wogóle mają sens, skoro dotyczą innej formy wyrazu ?! Pouczony doświadczeniem i pilnego przeglądania forum zablokowałem ocenianie. Sądziłem i chyba słusznie, że zdjęcie zostanie opacznie ocenione i wyrzucone do śmieci . Jak ktoś, przegladający katalog z moimi zdjęciami, może ocenić poziom i postępy jakie poczyniłem korzystając z rad "Obiektywnych" kiedy wszystko wyrzucają świeżakom do śmieci? Ciekawy jestem Waszych zdań. Pozdrawiam!
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-10-30 11:58:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie dlatego, że więcej tu fotografów, niż botaników, ornitologów i innych przyrodoznawców. :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-30 12:00:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
o zlloty się obudził ;)
-m
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-10-30 13:38:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zlloty nie śpi, jeno okiem łypie ;)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-10-30 13:38:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ponury, kategoria zdjęcia jest rzeczą umowną i podział ten w większości galerii jest utworzony raczej dla ułatwienia wyszukiwania prac, niż ukierunkowania podejścia przy ocenianiu. Jedynym odstępstwem od tej zasady jest kategoria "Programy graficzne" - czysto subiektywnie oczywiście - bo oddziela one nie tyle zawartość estetyczną i merytoryczną ile sam sposób powstania ostatecznej wersji obrazu.

Na dodatek jedna z definicji makrofotografii - a jest ich wiele - przyjmuje kryterium porównania wielkości obiektu na zdjęciu i w naturze, patrząc na Twoje zdjecie z tego punktu widzenia nie sposób odmówić racji tym, którzy podeszli do tego jak do klasycznego makro. To samo zresztą dotyczy aktu i portretu, wiele prac z powodzeniem kwalifikuje się do obu tych kategorii, warto natomiast pamiętać, że przesunięcie z jednej do drugiej w żaden sposób nie powoduje, że zdjęcie robi się lepsze, bądź gorsze.

To samo zresztą dotyczy ocen i komentarzy, ich wpływ na wartość zdjęcia jest po prostu żaden... :-)
fotografia cyfrowa
Ponury
fotografia cyfrowa
2006-10-30 21:09:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Noo! jpk ! Pięknie napisane i osiągnąłeś cel: zabolało. Jednak patrząc na Twoje zdjęcia chyle czoło i przyjmuję po męsku :-) Masz absolutną rację i dzięki za naukę! Pozdrawiam "Pierwszego Obiektywnego" jakiego spotkałem...
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-10-30 23:16:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O, miło mi bardzo, że tak to odebrałeś!

A jak się będę do Łodzi wybierał, to dam znać, myślę, że powinienem Ci jednak jakieś piwo postawić... :-)))
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa