fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
filtr UV, poloryzacyjny
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2006-10-30 18:30:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam

mam problem: kompletnie nie znam sie na filtrach, a potrzebuje takowy kupic, bo juz niedlugo NIkkor 18-70 bedzie u mnei w posiadaniu.

Chce kupic filtr UV oraz jakis polaryzacyjny... jako ze nie mam o tym kompletnie zdania, prosze o pomoc w wyborze.
Chodzi mi oczywiscie o konkretne firmy i modele, ktore reprezentuja najlepszy stosunke jakosci do ceny....

czytal juz gdzies tam o jakis filtrach B-W, ale cena 300 zl to zdecydowanie za duzo..

znam z nazwy firmy: Hoya, Marumi, lecz kompletnie nie wiem co soba reprezentuja...

prosze o porade....
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-10-30 18:36:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://forum.olympusclub.pl/forum29/wybor-filtra-vt7111.htm

tu masz wszystko rozłożone na czynniki pierwsze.
fotografia cyfrowa
Marezzo
fotografia cyfrowa
2006-10-30 18:55:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na twoim miejscu kupil bym tylko dobrego polara najlepiej B&W kolowego. Im wiecej szkla sprzodu tym gorsza jakosc. Niekupuj tanich filtrow bo tez na jakosci stracisz. Niestety w fotografi za darmo nic niema, ale lepiej wydac raz i sie cieszyc. Ja tez mialem UV przez prawie rok i stwierdzam ze nie jest to potrzebne
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-30 19:15:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marumi - doskonały stosunek jakości do ceny
nie rezygnuj z uv - mam je na każdym obiektywie, niby niepotrzebne (ba niektóre zagwintowane na amen), nosiłem je przez kilka lat, aż tutaj pewnego dnia obiektyw wylądował na ziemii. Co się stało?
Wykręciłęm potłuczony filtr ;)
-M
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-10-30 19:16:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gdyby nie UV to musiałbym zmienić obiektyw ;)

Łatwiej zmienić UV niż obiektyw, przede wszystkim taniej.

Jasna sprawa, że kupuje się najlepszy filtr na jaki kupującego stać.
Bez ograniczenia kasy to Heliopan :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-30 19:17:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marumi to świetny stosunek jakości do ceny
nie rezygnuj z uv - mam je na każdym obiektywie, niby nieprzydatne przez kilka lat focenia aż tutaj pewnego dnia obiektyw się na glebie znalazł...
Co teraz?
Wykręciłem potłuczony filtr i hajda...
... przedniej soczewki bym nie wykręcił

-M
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-30 19:17:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj da razy poszło a błąd wyskoczył ;)
-M
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2006-10-30 19:28:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki za info

filtr uv juz chyba wybralem:
Marumi WPC UV


ale nad polarem to nadal nie wiem
polecany jest tez marumi:
Marumi CPL WPC
ale ten to jzu wydatek rzedu 270 zl
nie ma nic tanszego????
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-10-30 19:29:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mnie raz dekielek w torbie się "zsunął" a do torby do tej przegródki wrzuciłem klucze. Jak ja się cieszyłem że uv miałem załozony ;)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-10-30 19:30:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tańszego o tej klasie to nie ma. Tyle Cię wyjdzie bo jest dośc duży 67 mm :) Więcej szkła, większa cena.
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2006-10-30 19:34:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a moze cos troche mniejszej klasy czy nie warto?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-30 19:36:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
keda to już lepiej marumi nie kupuj WPC tylko zwyczajny
fotografia cyfrowa
Marezzo
fotografia cyfrowa
2006-10-30 20:00:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Magus aparat i klucze w jednej torbie, to tak jakbys go na autostradzie polozyl :)
fotografia cyfrowa
Marezzo
fotografia cyfrowa
2006-10-30 20:07:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jezeli nieumiesz sie z sprzetem obchodzic to kup, ale ja bym go scigal podczas robienia fotek. Kup na allegor najlepiej po swietach wtedy ludzie sa splukani napewno dostaniesz taniej. Ja tak zaoszczedzilem 300 zloty ;) Mi kiedys ze statywem spadl na szklo obiektywu. Niemialem UV, dekielek tylko pekl w jednym miesjcu, bogu dzieki, omal co mi serce wtedy niestanelo Od tego czasu zamiast UV mam specjalna gruba torbe na aparat, zamykany na zamek i zatczask, a jak odkladam aparat to klade go na obiektywie korpusem do gory.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-30 20:20:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marezzo, jak focisz w studio to możesz się ze sprzętem obchodzić, ja focę w piaskownicach...

-M
fotografia cyfrowa
Marezzo
fotografia cyfrowa
2006-10-30 20:26:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w piaskownicy nic ci niepomoze. Chyba jakies worki trzeba wymyslec ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-30 20:31:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no właśnie
Widzisz a ja fotografowałem w czasie budowy igloo, zamków z piasku, po kolana w morskiej wodzie, w czasie jazdy kuligiem, w deszczu pod ślizgawką w piaskownicy, siedząc w drzwiach klatki schodowej, na karuzeli i huśtawce, leżąc na ziemi w dziecinnym pokoju, mając dwójkę dzieci na plecach, czasami do tego dochodzi zabawa z aparatem przewieszonym przez ramię a nierzadko jakieś twarfe przedmioty lecą w stronę obiektywu...

-M
fotografia cyfrowa
Marezzo
fotografia cyfrowa
2006-10-30 20:34:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ROzumiem warto wtedy miec jakas ochrone. TO co innego, ale ty sam musisz tez sie zabezbiecz skoro cos w ciebie non stop leci ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-30 20:36:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marezzo, ja profilaktycznie mam zapasową 50 mm w szafce ;)
-M
fotografia cyfrowa
Marezzo
fotografia cyfrowa
2006-10-30 20:43:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie dziwie sie, Ja jednak wole spokojniejsze warunki
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-30 20:47:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ha, ha ;)
-M
fotografia cyfrowa
Aradia
fotografia cyfrowa
2006-10-30 21:21:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesli moge poradzic to nie kupuj filtra firmy hama... b e z n a d z i e j a ;)
fotografia cyfrowa
T_Pawel
fotografia cyfrowa
2006-10-30 22:31:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Naczytałem się o polarkach swego czasu. Szukałem możliwie taniego rozwiązania, jednak na tyle dobrego, żeby nie kupować dwa razy (ostatecznie nie kupiłem ani razu :P ). Stanęło na filtrze polaryzacyjnym firmy Marumi, Ty mówisz o cenie filtra poniżej 300zł, cena ta jest zależna od kilku rzeczy, np. ilości warstw antyrefleksyjnych (teraz już nie pamiętam czy napewno tak się nazywały), grubości, średnicy, ale przede wszystkim od tego czy filtr jest kołowy, czy liniowy. Filtry kołowe stosuje się w lustrzankach z wewnętrznym układem pomiaru, gdyż przy liniowych podobno może być problem z automatycznym ostrzeniem. Warto zwrócić uwage na to, że filtr polaryzacyjny przyciemnia, wymusza mniejszą przesłonę, wydłużenie czasu naświetlania lub zmianę ISO, tak więc raczej w większości wypadków nie będzie się go używało np. do fotografii sportowej (to moje przemyślenie). Więc nawet, gdyby miały być problemy z trybami automatycznymi, można używać manualnych. Zmierzam do tego, że można kupić za nieco wyższą cenę niż byle jaki CPL np. firmy HAMA, liniowy Marumi, który z pewnością będzie lepszej jakości. Liczy się przedewszystkim jakość szkła, słaby filtr może abberować, powodować biki, teoretycznie gorsze szkło Marumi (np. mniej powłok antyrefleksyjnych) w praktyce pewnie będzie się sprawowało lepiej niż liniowe słabych firm. Niestety żeby prezkonać się jak Twój aparat będzie działał z filtrem liniowym, musiałbyś taki do niego założyć, gdyż w każdej zestawie może być inny efekt. Warto poczytać, poszukać informacji na ten temat, bo można zaoszczędzić nie małe pieniądze.

Tutaj podaję link do założonego przeze mnie niegdyś tematu: http://www.cyberfoto.pl/pytania-o-osprzet/67459-tanie-filtry-polaryzacyjne-co-wybrac.htm . Można się z niego paru rzeczy dowiedzieć, znaleźć kolejne linki. Kiedy interesowałem się tymi fltrami polecono mi pewien sklep, faktycznie były w nim dobre ceny, oraz miał wiele pozytywnych opinii na forum, do tego chyba tylko jeden inny sklep miał w ofercie liniowe filtry Marumi.

Lepiej zweryfikuj sam to, co napisałem. ;)
fotografia cyfrowa
browarek
fotografia cyfrowa
2006-10-30 23:13:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
photoM, czemu Marumi zwyczajny a nie WPC?
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa