fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
zdjęcia z lapmą
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
maciek_de
fotografia cyfrowa
2006-11-09 10:47:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam mały rebusik. Nie bardzo wiem jak robić zdjęcia z zew. lampą, tak aby jej światło nie "zabijało" kolorowego światła zastanego.
Przykład: wczoraj robiłem zdjęcia na imprezie (duża sala bankietowa), gdzie za sceną był wielki ekran, na którym pojawiały się różnokolorowe wizualizacje. Gdy fociłem go bez lampy to kolory były wiernie zachowane (aczkolwiek ciężko było o super ostrość, bo mimo dużego iso aparat ustawiał stosunkowo długie czasy-generalnie było ciemno). Gdy waliłem w jego stronę zdjęcie z lampą - ekran robił sie biały i znikały kolory/wizualizacja.

Podobna sprawa była w czasie pokazu mody - gdy modelki chodziły po wybiegu były oświetlane różnokolorowymi światłami (czerwień, fiolet itd.). Robiąc im zdjęcia bez lampy kolory były ładnie widoczne (ale znowu pojawiał się kłopot z ostrością)...gdy strzelała lampa kolorem dominującym stawało się "blade" światło lampy .... światło było odbijane od sufitu.


Jakieś pomysły?? Używam eos 350 + 430 EX
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-11-09 10:52:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli się nie mylę, z lampą możesz sobie pozwolić na używanie dłuższych czasów. Siła błysku powinna być wtedy słabsza, wystarczająca do zamrożenia ruchu, ale nie dominująca, co pozwoli zachować kolorystykę otoczenia.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-11-09 11:04:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
maciek_de - pomyś lampa ma temperaturę ok 5500K światło kolorowe w zalezności od koloru ..... to tak jakbyś miał czerwoną ścianę zamalował ją na biało, zrobił zdjęcie i pytał dlaczego nie widac czerwieni?

Jest taki trick, że ustawiasz sobie ekspozycję na światło zastane w manualu i doświetlasz lampą ze zmiejszona o ok 1Ev - 1,6 Ev siła błysku.
Jest trick drugi, że ustawiasz ekspozycję na -0,6 do -1 Ev a lampa błyskasz na automatyce.

W zależności od potrzeb pierwszy tric daje poprawne naświetlenie sceni i delikatnie podkreśli to co w zasięgu lampy, drugi słuzy np do robienia zdjęć osobie na tle jakiegoś wydarzenia.
fotografia cyfrowa
maciek_de
fotografia cyfrowa
2006-11-09 11:34:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki - będę musiał poćwiczyć.
fotografia cyfrowa
Kosafwc
fotografia cyfrowa
2007-02-03 18:46:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Magus, zakłądajac ze mam analoga i zewnetrzna lampę, to jakie mniej więcej czasy polecasz na uzyskiwanie podobnego efktu? No i rozumiem ze EV u siebie reguluje zamkniecem przyslony? Z tego co gdzies tam w jakiejs ksiazce czytalem to lampa działa na 60 to znaczy jedna szescdziesiata sekundy?
fotografia cyfrowa
fotorobren
fotografia cyfrowa
2007-02-15 10:55:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja robię to następująco , palnik w górę lub pod lekkim kątem , błysk na drugą kurtynę. Czas (odpowiednio długi) dobrany w zależności od wydarzenia, wiadomo - sceny bardziej dynamiczne wymagają skrócenia czasu. Przy dobrze dobranym czasie można uzyskać fajne efekty z pokazanym ruchem.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-15 11:05:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki za przypomnienie o kurtynkach ;D
fotografia cyfrowa
fotorobren
fotografia cyfrowa
2007-02-15 13:58:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ależ proszę bardzo , jak mogę to pomogę :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa