fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Lustrzanka cyfrowa do 3tyś zł?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
forys
fotografia cyfrowa
2006-11-11 11:56:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam wszystkich!

Mam pytanie, poniewaz mało się znam na sprzecie, a chce sobie sprawic dobrą lustrzankę cyfrową, która byłaby najlepsza? Myślałem o Sony Alfa, ale jedyne czym się sugerowałem to była cena.

Jestem początkujacym amatorem, dużo czytam książek o fotografii i robię zdjęcia canonem EOS ELAN II E i wszystko było by dobrze, gdyby nie to że wywoływanie filmów jest dość kosztowne i po drugie proces wywoływania trwa dość długo, a żeby wreszcie zdobic dobre zdjęcie musiałbym przeznaczyć na to conajmniej pare miesiecy. Sztuka jest bardzo tródna, a cyfrakiem myśle że szybciej mógłbym się uczyć.

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek rady, pozdrawiam i z góry dziękuję!
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-11-11 12:00:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jesli robiles juz Canonem to kup cos z Canona np 400D w tej cenie
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-11-11 12:16:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeżeli nowy to jak napisał calme proponowałbym Canona 400D który jest obecnie najnowszą konstrukcją. Nie ma sensu chyba ponownie rozpetywać wojny systemów bo kazdy z nich ma i wady i zalety. Jeżeli używany to może warto pomyśleć nad 20D ewentualnie 350D plus jakieś szkiełko.
fotografia cyfrowa
shaddixx
fotografia cyfrowa
2006-11-11 12:23:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dokladnie, 8 a 10 Mpix to nie jest odczuwalna róznica.
fotografia cyfrowa
Cyganski
fotografia cyfrowa
2006-11-11 13:07:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mam Conon 350D i jestem bardzo zadowolony, kwestią są tylko szkiełka ja mam narazie standardowy obiektyw, ale jeśli masz 3tyś to polecam go i zostanie ci jeszcze na jakieś szkiełko.:)

fotografia cyfrowa
knietek
fotografia cyfrowa
2006-12-08 16:28:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli chcesz zaczą pstrykać tak na serio to zacznij przemyślenia od obiektywów, które będziesz musiał kupić. Czasami szkiełka kosztują tyle samo albo i więcej niż sama puszka. Ja rozejrzałbym się za czymś w okolicach 2300PLN i dokupił jakieś fajne szkiełko lub lampę. A o kicie do kanona lepiej już zapomnij. PORAŻKA
fotografia cyfrowa
smash86
fotografia cyfrowa
2006-12-08 17:56:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pentax mowisz:-) a ciekawe jakie szkla kupisz jesli chcesz tylko m42 to prosze ale porównaj sobie dostepnosc i wybór szkiel canona i pentaxa na wyzszej pólce niemowie o sloikach;-)
fotografia cyfrowa
smash86
fotografia cyfrowa
2006-12-08 17:56:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sorki walnolem tematy
fotografia cyfrowa
knietek
fotografia cyfrowa
2006-12-09 11:39:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W sumie dobrze że wtrąciłeś temat PENTAXA. Ja kupuję K100D. A co do szkieł z wyższej półki to trzeba poczekać na nowości do lutego. Wyjdą 3 dedykowane do nowej kadyszki. Poza tym optycznie i cenowo to chyba tylko OLEK oferuje dobrą jakość w przyzwoitej cenie.
fotografia cyfrowa
WILCZEWSKI
fotografia cyfrowa
2006-12-09 12:46:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Olympus paniczu, ja uzywam i nie narzekam :)
fotografia cyfrowa
epos
fotografia cyfrowa
2006-12-09 12:47:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zdecydowanie polecam Canona 400D (jeżeli chodzi o tą kase), 350 D też jest dobry ale co najważniesze to kupuj z odpowiednim szkłem, "KIT" 18-55 to taki do nauki i sam sie przekonasz, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Posiadam też 350D ale męczy mnie ten mały wizjer (w 400D jest już 2,5") i jestem właśnie w trakcie wymiany na 30D.
fotografia cyfrowa
epos
fotografia cyfrowa
2006-12-09 12:55:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Żeby nie być gołosłownym to zobacz jaka jest tutaj cena 400D.......http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?name=Canon-EOS-400D-KIT&idt=15074&
Zresztą polecam ich.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
niuniu72
fotografia cyfrowa
2006-12-09 15:59:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak masz mozliwośc ściagnij sobie z japonii 350D (Ich nazwa handlowa Kiss Digital N) za ok 1650zł z kitem, 400D (Kiss Digital D) ok 2250zł z kitem. Jedynym mankamentem jest brak gwarancji na europę choć producent dodaje garancję światową (w polsce nieakceptowalną - zgroza). Pzdr
fotografia cyfrowa
darekbertz
fotografia cyfrowa
2006-12-09 18:16:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikona d70s do 3000zł bedziesz miał juz z całkiem przyzwoitym szkiełkiem. jak ja przymierzałem sie do kupna lustra to ktoś mi napisał: idź do sklepu i ten który bedzie najlepiej Ci leżał w łapach bedzie najlepszy i potem bedziesz z niego zadowolony ( nie bierłem pod uwage zadnych wynalazków typu samsung, sony itp) kupiłem d70s i jestem zadowolony kawał aparatu i w łapach dobrze leży.
fotografia cyfrowa
fotorobren
fotografia cyfrowa
2006-12-10 15:35:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Puszka ma mniejsze znaczenie niż szklarnia, każdym z apartów jaki tu został wymieniony zrobisz dobre zdjęcie o ile nie podepniesz kiepskiego szkła.
Pytanie co chciałbyś focić portret, sport , krajobraz ? Do każdego są inne obiektywy no i ceny również . Masz Canona więc wybór masz łatwiejszy.
fotografia cyfrowa
Martine
fotografia cyfrowa
2006-12-14 16:22:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w sumie dobrze, że odnalazłam tutaj taki topik, bo mam dokładnie taki sam problem. od dłuższego czasu przymierzam się do kupna lustrzanki do tej właśnie kwoty, myślałam o Canonie 400d, jako, że dotąd fotografowałam analogiem EOS 300, z którego byłam bardzo zadowolona. nie znam się za bardzo na sprzęcie... :( polecacie kupno korpusu od 400d + jaki obiektyw? nie mam pojęcia, czy obiektyw od standardowego EOSa 300 będzie kompatybilny z lustrzanką? z góry bardzo dziękuję za pomoc.
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-12-14 19:36:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@hobbes - ciiii, jeszcze kilka takich postów i ceny nie będą tak atrakcyjne ;-)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa