fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
robienie odbitek - internet
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-03-29 21:18:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem.....popatrz w ustawieniach bo moze GIMP ma wgranie profilu....moze jpk poradzi bo chyba zna gimba dobrze.
fotografia cyfrowa
regis
fotografia cyfrowa
2008-03-29 21:22:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wielkie dzięki vodek za tego linka :)
Jak za taki format to niezła taniocha.
Jak u nich z jakością i wiernością kolorów ?
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-03-29 21:33:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak dla mnie jakosc oraz odwzorowanie koloru bez zarzutu, porownywalem z duzo drozszym, uchadzacym za jednen z najlepszych labow w UK-loxley (http://www.loxleycolour.com/) i szczerze powiedziawszy nie zauwazylem roznic:),
fotografia cyfrowa
regis
fotografia cyfrowa
2008-03-29 21:37:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No - Loxleya to mam tu na miejscu :)
Jakość u nich faktycznie bardzo dobra (+ szereg różnych dodatkowych bajerów) ale raz, że ceny mają duuuużo wyższe a dwa to brak profili do maszyn :/
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-03-30 13:46:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
keda, zależy do czego porównujesz
fotografia cyfrowa
regis
fotografia cyfrowa
2008-04-08 12:02:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vodek - zamówiłem sobie jakieś 20 odbitek w tym labie który podawałeś no i właśnie do mnie dotarły.
Nie powiem - jakość jest naprawdę super (wierność kolorów i kontrastów na bardzo dobrym poziomie).
Tyczy się to zarówno zdjęć kolorowych jak i B/W czy innych tonowanych (tu już widać, że jest minimalnie gorzej od dobrych wydruków atramentowych)
Do tego szybkość realizacji zamówienia na duży plus.
Póki co testowałem tylko odbitki na papierze "lustre" (masz porównanie do Glossy ?)
Trochę mnie zdziwiło, że maszyna minimalnie (ale jednak) obcina zdjęcia.
Przygotowałem je w dokładnie takim wymiarze jak powinienem (czyli przykładowo 15"x10"@300dpi), zaznaczyłem tam opcję by ewentualne puste miejsca wypełnić na czarno a i tak troszkę zostało obcięte (kilka mm).
Pytałem gościa o przyczynę to stwierdził, że to może być wina zastosowanego przeze mnie skalowania (opcja Image Size w PS).
Niby zgoda, ale jak w innym przypadku mam przygotować zdjęcie pod konkretny wymiar ? :D
Rozumiem, gdybym skalował bez zachowania proporcji pikseli, ale tak ... :)
Tak czy siak - lab wart polecenia.
Dzięki jeszcze raz za namiar na nich
Pozdr
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-04-08 12:29:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
regis, chyba zawsze minimalnie się gubi w zdjęciu brzegi, chyba, że z ramkowaniem zrobisz.
fotografia cyfrowa
regis
fotografia cyfrowa
2008-04-08 13:46:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
M - hmm, niekoniecznie. To chyba zależy od konkretnego labu i stosowanej aparatury. Korzystając z wcześniej wspomnianego LoxleyColour czegoś takiego nie zauważyłem. Zrobię jeszcze kilka prób tu i tam i zobaczę co wyjdzie :)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-04-08 19:29:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja robilem tam tylko 18x12 (biale paski gora dol) albo kwadraty 12x12 i nie zauwazylem zeby cos obcieli;), chociaz suwmiarka nie sprawdzalem...
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa