fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
[Kupię] Filtr polaryzacyjny 77mm
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
kadir
fotografia cyfrowa
2008-03-30 21:15:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam
kupię filtr polaryzacyjny 77mm
1.Marumi CPL DHG
lub
2.Marumi CPL WPC
lub
3.B+W POL-CIR MRC(ew. slim )

Oczywiście w bardzo dobrym stanie i rozsądnej cenie.
michalan@o2.pl lub GG: 929202
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-03-30 21:23:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
poweim ze dobry wybor... ale mojego nie odsprzedam :)
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-03-30 21:24:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.raysfoto.pl/
fotografia cyfrowa
kadir
fotografia cyfrowa
2008-03-30 22:36:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
352 zł w Raysfoto...duuużo :/
http://www.foto-net.pl/sklep/produkt17831-Marumi-CPL-DHG-77mm.html?FNS=d8c64426b3a5bcaea767952f05bcda41
tu jest dużo taniej ;)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-03-30 23:10:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no dobra to sprzedam mojgo - 550zl
fotografia cyfrowa
kadir
fotografia cyfrowa
2008-03-31 14:30:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co to za filtr??;) jakiś drogawy ;P
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-03-31 15:02:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale fajny ;)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-03-31 15:03:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ty jeszcze szukasz...!!! bierz co znalazles - marumi polecam uzywam slima
fotografia cyfrowa
kadir
fotografia cyfrowa
2008-03-31 18:58:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no szukam ;) liczę, że może uda się wyrwać B+W z powłokami ;) mogę przeznaczyć na filtr ok 300 a koszt B+W to 400 zł :/ dodatkowo jakoś bardzo mi się nie spieszy ;)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-03-31 22:44:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kadir - marumi ma ten plus, ze jako slim posiada dwa gwinty. Inne slimy tego nie maja.
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2008-04-01 09:42:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hoya czarny pro 1 (nie digital) jest slim i ma dwa gwinty, wersja digital rownież slim i również ma dwa dwinty - wszyscy powoli zaczynają robic dwa gwinty :).
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2008-04-01 09:42:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale uważać trzeba bo poprzednie wersje nie miały dwóch gwintów.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-04-01 10:32:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jan - ale kupujemy przede wszystkim dla jakosci, wiec hoya odpada.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-04-01 10:32:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kadir - Helipoan, B&W, marumi. Reszte zostaw :)
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2008-04-01 19:30:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
svolken - z tą jakością to chyba odrobinkę przesadziłeś, coś czuję że zaczynamy mówić o subiektywnych odczuciach kupujących, hoya pro1 to topowa jakość i topowa cena, no chyba ze pojedziemy z heliopanem
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-04-01 20:54:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jan - typowa jakosc i typowa cena?? wiec pewnie do typowego obiektywu...

tak czy inaczej jakosci polara hoya i marumi nie mozesz porownywac... aczkolwiek wiem ze sa jeszcze gorsze ;)

a jesli nie mowimy o subiektywnych odczuciach to jak porownujesz ich jakosc??
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-04-01 21:07:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
używam Hoya S-HMC zamiennie z Heliopanem (szkła Kaseman) i... nie bardzo widać różnicę. Pewnie testy pokażą wyższość Heliopana ale czy dla przeciętnej optyki różnica będzie warta różnicy w cenie?
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-04-01 21:09:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przeciętnej optyki -> miałem na myśli zoom ze stałym światłem :)
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2008-04-01 21:55:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo - pozwolę sobie przepisać ceny z mojego ulubione źródła z nazwą na literę a: Marumi DHG SLIM 338zł, Marumi WPC SLIM 358zł, Hoya HMC Super Pro 1 395zł ja osobiście nie widzę istotnych różnic cenowych dzisiaj są takie jutro mogą być inne, jeśli jakieś są to filtry marumi są odrobinę tańsze, co do jakości to proponuję żebyś zaprezentował jakieś ujęcie (tu żartuję wybacz proszę) - może zobaczę różnicę lub test może uwierzę :))) uważam że jakość zawsze można porównywać, używałeś obu w tej wersji o której piszę? co do testów to optyczne.pl zrobiło test filtrów UV (wiem że to nie to samo ale jakieś odniesienie co do jakości jest) trzy pierwsze miejsca zajęły filtry Hoya a od Marumi lepszy był nawet Hama HTMC czyli jak widzisz w testach jak potrzeba można znaleść potwierdzenie KAŻDEJ DOWOLNEJ TEZY (zgodnie ze słowami klasyka - "nieważne kto głosuje ważne kto głosy liczy") - dodam tylko że filry heliopana wypadły jeszcze gorzej w tym teście :)))). Co do testów własnych to niestety nie mam żadnego stołogniskowego obiektywu o średnicy fitru 77mm ale czasami zakładam tą fatalną hoyję :) na Canona 70-200 2.8 IS i nie zauważyłem jakiegoś szczególnego pogorszenia jakości, ale z drugiej strony nie oglądam moich zdjęć zbyt dokładnie - zwykle mają mnóstwo wad bardziej rzucających się w oczy :)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-04-01 23:20:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
uzywalem marumi z moja sigma 70-200, co prawda byla to wersja digital, ale nie bylem zadowolony, jakosc kiepskiego szkla spadala znacznie - ostrzenie w ruchomy punkt spadalo srednio o 1/5, wiec zmienilem filtr na marumi i tych problemow juz nie zauwazylem,

typowo subiektywne roznice to czyszczenie - hoy'a pod tym wzgledem byla beznadziejna - marumi juz jest calkiem przyzwoite,
pewnie duzo racji jest w tym ze odczucia sa subiektywne,

ucieszyles mnie ze z canonem 70-200 nie widzisz szczegolnego pogorszenia jakosci na hoyą bo wlasnie sobie sprawilem takie szkielko tylko bez IS wiec mam nadzieje ze z marumi tez bedzie podobnie ;)

fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2008-04-01 23:21:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oczywiscie mialo byc - uzywalem hoye digital...
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2008-04-02 12:00:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No i tu zaczynamy mówić ludzkim głosem bo to wygląda ANALOGICZNIE do moich doświadczeń - byłem szczęśliwym posiadaczem pro 1 digital cpl o mniejszej średnicy - mechanicznie bardzo mi się podobał (nawet bardziej niż droższy nie digital), optycznie też nie mogłem się dopatrzyć czegoś szczególnego na zdjęciach, ale polaryzator był jakiś dziwaczny tak jakby miał widoczny wzorek? albo cos? to raczej wpływało na moje samopoczucie niż na moje zdjęcia, nic takiego nie widzę na pro 1 (nie digital) - kupiłem jak mi się średnica obiektywu zwiększyła. wersja digital jest jednak wersją budżetową o conajmniej 25% tańszą (co było dla mnie decydującym czynnikiem pierwszego zakupu), hoya nie chce nic KONKRETNEGO np. ile ma warstw powiedzieć - tylko bełkot marketingowy na temat optymalizacji pod sprzęt cyfrowy - zaletą jest sensowna cena za filtr w wersji slim. co do czyszczenia to W PEŁNI się z tobą zgadzam czyszczenie wersji digital jest KOSZMARNE, wersja nie digital czyści się o niebo lepiej wedle mojego pewnie subiektywnego odczucia, myślę że z marumi będzie dobrze ;)
fotografia cyfrowa
kadir
fotografia cyfrowa
2008-04-02 15:10:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobra Panowie,starczy tego dywagowania :P za 220 zł wyrwałem nowy filtr Marumi CPL DHG ;-) Widziałem fotografie z tym filtrem i moim szkłem(znaczy takim jak moje ;) , Minolta 17-35) i byłem pod dużym wrażeniem :) więć ogłoszenie już nieaktualne ;) pozdrawiam !! :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa