fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Stare fotki
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-04-10 17:03:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam kilkanaście może ok. 30 starych fotek tzn. z jakimś carskim wojskiem rok ok. 1920 ruska stacja kolejowa , defilada wojska itp. Ponadto jedna fotka z Cyrku Staniewskich . przedwojenna itp.
Co mogę z nimi zrobić ? ma ktoś pomysł ? może komuś podarować , może gdzieś wstawić ? nie mam pomysłu .
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-10 17:06:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Orginały zatrzymaj dla siebie, a z nich zrób reprodukcję i zorganizuj wystawę. Jeśli są na tyle ciekawe to może nawet jakaś galeria zainteresuje się projektem. Oczywiście wszystko społecznie dla dobra sztuki, historii itp. ;)
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-04-10 17:08:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wielkość fotek 7/10 cm więc to chyba na wystawę się nie nadaje , ciekawe ile kosztuje zeskanowanie takiej fotki ?
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-10 17:12:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że zinterpolować dałoby radę na tyle, żeby minimalna strata jakości nie wpłynęła na odbiór. Są wystawy z formatami 20x30 - czemu by nie spróbować?

fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-04-10 17:16:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Własnie - można powiększy A sterylna jakość po stuleciu nie jest rzeczą najważniejszą. Warto spróbować!!!
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-04-10 21:45:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wrzucaj!
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-04-10 22:02:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A jak to się ma do regulaminu? Ostatecznie odżałuję parę groszy na skan i jakoś obrobię albo mi ktoś pomoże obrobić i co dalej ? Pamiętam że na jakimś portalu ktoś wstawiał zdjęcia dziadka , do czasu . jak już zgromadził kilkadziesiąt moderator skasował fotki i zablokował konto.
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-04-10 22:09:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
muszą Ci udowodnić, że nie jest Twoje
wrzucaj ;)

a jak skasują Twoje konto, to będziemy się zastaniawać co zrobić z tym fantem ;))
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2008-04-11 00:46:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kodek, ZCTW, po 70 latach, czyli od 1990 zdjęcia te są w domenie publicznej.

PS. Na natomiast na tym innym portalu o którym mówisz (nazwy nie wymienię ;-)), autor uzyskał od administratora zgodę na odstępstwo od regulaminu, tyle że moderatorzy o tym nie wiedzieli. Pewien nadgorliwiec (pseudonimu też nie wymienię ;-)) zgłosił "naruszenie regulaminu" i zdj. wyleciały wraz z autorem. Po zadymie jaka przetoczyła się przez forum konto przywrócono, ale co się dalej działo tego już nie śledziłem - autor chyba się zmył (nie dziwię mu się...).
Więc należałoby dobrze sprawę takiej publikacji uzgodnić z administracją. To znaczy uzgodnić lepiej niż tam ;-)
fotografia cyfrowa
maryjane
fotografia cyfrowa
2008-04-11 12:22:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trurl nie jest do konca tak jak mowisz z tymi 70ma latami. otoz prawa autorskie przechodza automatycznie na spokrewnionego (lub wydawnictwo dystrybutora itd.) oczywiscie musialby sie ktos z rodziny fotografa znalezc a wtedy moglby zakwestionowac prawa autorskie. trzeba uwazac chociaz oczywiscie warto opublikowac tym bardziej ze nie robi sie tego dla zysku i z zastrzezeniem autorskim
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-11 14:30:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
70 lat - jest to okres, po którym przepada prawo majątkowe i/lub autorskie (chyba te drugie) autora...ale licząc od dnia jego śmierci.
fotografia cyfrowa
maryjane
fotografia cyfrowa
2008-04-11 16:26:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wlasnie chodzi o to, ze nie przepada, a przechodzi np. w wypadku wydania ksiazki na wydawce, ktory placi tantiemy rodzinie po smierci autora (oczywiscie jest to najczesciej spotykany model). prawo autorskie jest dziedziczne i tyle. w wypadku zdjecia, ktore zostalo sprzedane np. gazecie, owa posiada prawa autorskie, pomimo ze autor nie zyje od 70ciu lat.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-11 16:42:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rozdz. 4
Art.36
Z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie, autorksie prawa majątkowe gasną z upływem lat siedemdziesięciu:
1) od śmierci twórcy, a do utworów wspólautorskich - od śmierci współtwórcy, który przeżył pozostałych;
2) w odniesieniu do utworu, którego twórca nie jest znany - od daty pierwszego rozpowszechnienia, chyba że pseudonim nie pozostawia wątpliwości co do tożsamości autora lub jeżeli autor ujawnił swoją tożsamość;
3) w odniesieniu do utworu, do którego autorskie prawa majątkowe przysługują z mocy ustawy innej osobie niż twórca - od daty rozpowszechnienia utworu, a gdy utwór nie został rozpowszechniony - od daty jego ustalenia;
4) ten tyczy się czegoś innego.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-11 16:43:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czyli pkt. 3 sugeruje prawa dzidziczne (np.).
Pytanie tylko, czy ktoś się do tego przyzna.
fotografia cyfrowa
maryjane
fotografia cyfrowa
2008-04-11 16:54:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jezeli zalozymy ze wystawa przyniesie rozglos zdjeciom, to moze znajdzie sie potomek, ktory bedzie posiadal negatywy pradziadka i po temacie. zdjecia nie mialy wydawcy, wiec mozemy zalozyc ze tylko dziedziczenie praw autorskich wchodzi w gre. oczywiscie tutaj sa publikowane nie w celach komercyjnych wiec nie powinno byc problemu... chyba ze ze strony wlasciciela portalu.
pzdr.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-11 16:57:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To mógłoby być naprawdę fajne przedsięwzięcie. Zebrać zdjęcia "bez właściciela", wypromować te zdjęcia i liczyć na to, że znajdą się właściciele, a co za tym idzie - pozna się autorów.
Jakby co, ja chętnie wezmę w czymś takim udział. :)
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-04-11 17:05:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fotki kupiłem 20 lat temu na starociach na Kole w paczce z kilkoma setkami widokówek .
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-11 17:07:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rozumiem, że sprzedający nie znał ich pochodzenia.(?)
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-04-11 17:16:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to było pudełko po butach , fotki pomiędzy widokówkami groch z kapustą . kupiłem całość bez targowania wyszło kilka groszy za widokówkę . o fotkach nie było mowy .
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-04-11 17:20:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z tego co widzę na Allegro to majątku nie zrobię
http://allegro.pl/26102_antykwariat_stara_fotografia.html
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-11 17:22:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kodek - a po co to sprzedawać???
ale jeśli chcesz...to ja je chętnie kupię od Ciebie.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa