fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Wystarczy pudełko kredek żeby sie uśmiechnęło - Zbiurka dla dzieci z Liubcova w Rumunii.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
KRATKA
fotografia cyfrowa
2008-04-17 12:02:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cześć,
Nie bardzo wiedziałam gdzie wpisać się ze swoim postulatem więc napoczynam nowy wątek.
Kilka tygodni temu przemknęłam (to dobre słowo) przez Rumunię wraz z plenerem zorganizowanym przez moją szkołę. Zobaczyłam kawałek pięknego świata i poznałam ludzi z sercem na dłoniach. Wiem że to co piszę może nijak się ma do tych "prawd" które znacie o tym kraju.
Są tam setki, tysiące dzieci które tak samo jak nasze Polskie dzieci maja marzenia, bawią się, śmieją, krzyczą, płaczą i uczą się świata.
Odwiedziliśmy w trakcie naszej podróży małą wioskę Liubcova, spędziliśmy tam jeden dzień, dzieci zaciekawione naszą obecnością nie odstępowały nas na krok bardzo je wszyscy polubiliśmy.
Dlatego postanowiliśmy zrobić im niespodziankę, proszę was również o pomoc w tym przedsięwzięciu. Sądzę że wielu z was stać na pudełko kredek, kolorowy długopis, albo piłkę do nogi. Chcemy przygotować paczkę dla tych dzieci z pomocami szkolnymi, zabawkami.
W wielu z was obudzi sie pytanie: czemu mam pomagać jakimś dzieciom nie wiadomo gdzie, skoro w Polsce jest tysiące dzieci które potrzebują pomocy?
odpowiedź jest prosta: bo jest ku temu okazja.

Osoby chętne do przekazania jakiegokolwiek drobiazgu proszę o kontakt mailowy.
agnieszka.kratka@gmail.com

Akcja trwa do 25 maja.









fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2008-04-17 12:33:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zrzucicie się po 100 z tej waszej szkoły, skoro przyszła wam do głowy taka akcja... (było was tam pewnie z 20 osób) i za zrzutę nakupujcie tyle prezentów ile trzeba :) a nie zawracacie głowę mailami :) i wysyłaniem prezentów. po takiej zrzucie starczy prezentów dla małej wioski dzieciaków. pozdrawiam
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-04-17 13:13:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zbiórka przez ó ;-) litości...
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2008-04-17 13:18:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
odbierz maila ;)
fotografia cyfrowa
KRATKA
fotografia cyfrowa
2008-04-17 13:28:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zover - jeśli nie masz nic mądrzejszego do powiedzenia to lepiej zajmij się komentowaniem zdjęć.
joanna_ga - wybacz! mnie wychował las :P :)
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2008-04-17 13:58:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kratka... uważasz, że moja rada nie jest mądra :) może nie jest tak 'szumna' jak twoje zawołanie o prezenty, ale za to skuteczna i przejrzysta :) boli cię stówa? :) czy to za mało? czy chodzi ci o to, żeby o waszej akcji usłyszał 'świat', bo jeśli chcesz pomóc dzieciakom, to pozbieraj kilka stów (w szkole) i wyślij dzieciakom kredki i nie rób tyle niepotrzebnego szumu :)
fotografia cyfrowa
KRATKA
fotografia cyfrowa
2008-04-17 14:11:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zover - Nie boli, jeśli bardzo chcesz wiedzieć wydałam w tej kwestii nie jedną.
Ten post nie powstał po to żebyś wypowiadał swoje zdanie na temat tego co inni mogą zrobić tylko co możesz zrobić TY. Jeśli możesz tylko pogadać to polecam nowe fotografie które pojawiły sie dziś w galerii.
Jeśli nie rozumiesz o co mi chodzi to trudno. taki "lajf".
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-17 14:12:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zover - przecież KRATKA do niczego Cię nie zmusza. I dlaczego tak Cię boli, że się z takim pomysłem wychyla? Skąd pewność, że stówek nie bedzie? Bedą stówki, a poza nimi jeszcze może coś dodatkowego?
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2008-04-17 14:16:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ok ok, rozumiem, bardzo szczytna akcja.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-17 14:17:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
uu - zawiało cynizmem.
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2008-04-17 14:22:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
może trochę, jakoś nie lubię 'lansów' pod przykrywką szczytnych celów (w dzisiejszym rozległym i komercyjnym świecie, są organizacje społeczne, celowe, które zajmują się taki sprawami, można się do nich zgłosić, jako wolontariusz np, albo zbierać dla nich środki, albo zaproponować im akcją, albo założyć taką organizacją) a tego typu akcje na portalach przypominają mi efekt motyla... krótkotrwałe i nic nie znaczące wzruszenia nastolatek (sory), po drugiej stronie kuli ziemskiej ten efekt motyla nie wywołuje jednak niczego poza wzruszeniem powiek.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-17 14:43:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że nie warto kierować się tym co się dzieje po drugiej stronie, jak to wygląda tam i czy jest to wielka akcja, oficjalna fundacja, czy też coś jeszcze innego. Choć te "wielkie" też jakoś zaczynały.
Bez wnikania - albo ma się gerst, albo nie. Bez wnikania do pewnych granic oczywiście. Zawsze może być to "naciąg" ;)
I nie odbierałbym tego jako lans. Sądzę, że KRATKA ma się przed kim lansować poza siecią. ;)
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-04-17 15:01:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie kupowac dzieciom kredek. moje dzieci @a będzie ich niebawem trójka@ z precyzją jak w NASA obrysowują wszystko dookoła w domu oprócz kartki. kredki to szaleństwo.

idea oczywiście słuszna. każda chęc pomocy jest wykładnikiem wrażliwej duszy. brawo:)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-17 15:04:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mimosa - jesteś niewrażliwy na sztukę. i to sztukę własnych dzieci.
każda taka ściana to unikat. :)
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-04-17 15:08:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj bardzo jestem wrażliwy i nawet doceniam i daję cukierki. ee nie, teraz są kindery na topie.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-17 15:10:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To bądź tak dobry dla dzieci i powiedz im, że ściany mogą potraktować Kinderami. Dodatkowo daj im kilka Kinderowych jajek do rozbicia o ścianę. ;)
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-04-17 15:12:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ty masz dobre podejście wychowawcze. własnie mi niania rezygnuje bo już z diabłem nie może dac rady.
chcesz się zatrudnic:P
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-17 15:21:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To zależy czy chcesz diabła zanielić, czy chcesz zdiablić jeszcze bardziej. Ma to znaczenie przy wycenie, przy ew. zatrudnieinu. ;)
fotografia cyfrowa
tt73
fotografia cyfrowa
2008-04-17 15:30:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wszystko jedno
czy są to dzieci rumuńskie, chińskie czy polskie
trzeba pomagać i już!

Kratka - napisałam do Ciebie na gmailowy adres


:o)
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-04-17 15:43:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oczywiście, że nie pomozesz wszystkim. to jest nieosiągalne a krzywda dzieci zawsze wynika z braku odpowiedzialności dorosłych. niewielki procent dzieci w Polsce może miec tak źle jak np w Afryce. Byłem i widziałem na własne oczy.

jednak z drugiej strony, z mojego doświadczenia, trudno znaleźc dobre dziecko wtedy gdy ma wszystko:)
fotografia cyfrowa
tt73
fotografia cyfrowa
2008-04-17 15:44:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
DarekKuzma
wiem, że w Polsce bywa żałośnie
nie znaczy to jednak
żeby nie pomagać gdzie indziej
najważniejsza jest aktywność
najgorsza - bierność
tak czy inaczej
dzieci są dziećmi
i w każdym punkcie naszego globu
potrzebują naszej (dorosłej) opieki
trzeba reagować wszędzie
i w Krakowie i w wiosce Liubcova i w Paryżu i gdzie się tylko da!

pozdrawiam


:o)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-04-17 17:36:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Każda tego typu akcja przynosi pozytywne wartości. Mniejsze, lub większe, ale zawsze.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-04-17 17:56:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
podobnie jak z pogodą :-)
fotografia cyfrowa
Cris70
fotografia cyfrowa
2008-04-17 17:57:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystko ok ,tylko pytam się ile ten temat ma wspolnego z tym co nazywa sie fotografią?
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2008-04-17 17:59:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cris - wątek jest w hyde parku /Swobodne pogaduszki o wszystkim i o niczym/
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa