fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
czas uciekac z portalu
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-06-01 22:50:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja tu wracam z tropikalnej wyspy podbudowany pięknem ciał i co widzę na pierwszej stronie?????????

dziś sobie odpuszczę tęsknotę za krajem.
fotografia cyfrowa
bingo100
fotografia cyfrowa
2008-06-01 22:55:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak czytam Wasze wypowiedzi i komentarze, i robi mi sie niedobrze. Portal nazywa sie OBIEKTYWNI. Tryskacie jadem na lewo i prawo, naprawde malo kogo stac na obiektywizm. Widzialem na tym portalu zdjecia nagich kobiet, w roznych pozach, w roznym kontekscie - malo komu to przeszkadzalo, pomimo takiego samego prawdopodobienstwa obejrzenia ich przez dzieci. Skad w Was nagle taki zapal do zniszczenia tej pracy? Normy spoleczne? Hipokryci! Ta kobieta zgodzila sie, by pozowac do tego zdjecia i serii innych (sa, razem z bardzo ciekawymi opisami na stronie autora) Jezeli jej nie przeszkadza temat ani ujecie, to jakim prawem Wy sie miotacie po calych Obiektywnych wysylajac autora do wszystkich diablow? Nie podoba sie, to nie ogladac. Proste.
Obroncy norm spolecznych za dyche...
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-06-01 22:57:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii. Ja też wyrażam swoją i robię to w sposób kulturalny.
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:00:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Właśnie...
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:02:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
joanna_ga: alez przeciez nie wyrazilas zadnej opinii : ))))

Nikt sie nie zastanowia nad tym, co wlasciwie wyraza twarz tej kobiety ... co ona mysli, czuje ...
Jakakolwiek proba dyskusji nie ma szans. Widzicie stara kobiete i reagujecie emocjonalnie.
Bez cienia chocby proby zastaniowienia sie i analizy.
Smutne.
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:03:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wkg, wyraziłam pod zdjęciem. Nie chce mi się tutaj powtarzać.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:06:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witku, przestałbyś się wygłupiać...

Ja naprawdę przeanalizowałem to zdjęcie i nawet pod pewnymi względami byłbym się w stanie zgodzić z Twoją wypowiedzią, natomiast podkreślam jeszcze raz: NIE NA TYM PORTALU.
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:06:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no wlasnie pod zdjeciem same ogolniki : )
moze po prostu ochlon przez moment, wroc do niego jutro i zastanow sie nad pytaniami ktore zadalem.
lepiej tak niz urzadzac nagonke : )
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:07:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zastanawiam się odkąd to zdjęcie się pojawiło, zapewniam...
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:14:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja też się zastanawiam odkąd ten Irys polecony przez większość z Was (a co może się myle?) pojawił się w VP obnażając śmieszność tej zakładki
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:16:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness, tak to działa na co dzień i figurują tam np zdjęcia bobasów polecane sobie nawzajem ;-)
fotografia cyfrowa
michal126
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:18:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A nie zastanawia Cię fakt , że zdjęcie z tak niską średnią widnieje na Vox Populi (mowa o gołej starszej Pani).
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:18:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
joanna_ga: no to juz jak sie zastanowisz to napisz co ona czuje ; )
Iness: smiesznosc nie smiesznosc, ale mi sie nigdy nie udalo ladnie sfocic takiego irysowego irysa : )
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:19:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w internecie pełno krąży podobnych zdjęć jako "żart".

fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:19:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk: nie wiem, kto sie tu wyglupia, szczegolnie, ze jestes w stanie sie zgodzic.
i co niby w m portalu jest takiego, ze nie mozna na nim zamieszczac spolecznie zaangazowanych zdjec ?
przeciez to nie jest Twoj portal i nie mozesz zabronic zamieszczania na nim ambitnej fotografii.
fotografia cyfrowa
bingo100
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:23:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
joanna_ga: (...) Ja też wyrażam swoją i robię to w sposób kulturalny.

Wlozylem w swojej opinii wszystkich do jednego worka, przepraszam. Nie bronie nikomu prawa do wyrazania opinii, tym bardziej w kulturalny sposob. Rzecz w tym, ze cala ta 'nagonka' nie prowadzi do niczego dobrego. A moze prowadzi? Czegos sie o sobie dowiemy. Skoro zdjecie jest na pierwszej stronie, znaczy ze uzytkownicy portalu tak wybrali i bylo ich wiecej niz tych, ktorych to w jakis sposob boli.
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:23:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wkg - ja też próbowałem się zastanowić nad tym o czym piszesz i też wróciłem do zdjęcia "jutro"... niestety, jeśli chodzi o to co czuje i myśli modelka, przychodzi mi do głowy tylko jedno - "mam nadzieję, że dostanę te 10 zł na chleb tak jak mi obiecał..." :( Nic innego nie potrafię... czy to znaczy, że jestem ograniczony?
Zajrzałem też na stronę autora, tam gdzie reklamuje książkę - są tam inne zdjęcia rozebranej starszej kobiety, które zupełnie inaczej odebrałem... na pewno w dużym stopniu opis do tamtych zdjęć pomaga zrozumieć co autor chciał przekazać... ale w przypadku zdjęcia, o którym dyskutujemy, nie wyobrażam sobie opisu usprawiedliwiającego ten sposób pokazania starości...
Ktoś pod zdjęciem zasugerował, że gdyby to była Doda, czy inna Barbie nie byłoby tylu sprzeciwów... a ja myślę, że wtedy administracja szybko usunęłaby fotkę z galerii...
fotografia cyfrowa
bingo100
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:26:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
raider: a ja myślę, że wtedy administracja szybko usunęłaby fotkę z galerii...

Co chyba daje dowod na to, ze zdjecie przedstawia jakies konkretne wartosci, walory artystyczne i mimo wszystko zasluguje na nazwanie go sztuka?
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:27:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale TA fotografia NARUSZA normy społeczne NIEZALEŻNIE od swojej wartości artystrycznej i emocjonalnej, co miałem przyjemność napisać już wcześniej. Jak mi powiesz, że można by to było to wydrukować i pokazać w dowolnym magazynie ilustrowanym to zapewniam Cię, że nie masz racji. Pracowałem swego czasu dość długo w wydawnictwie robiącym Playboy'a i CKM, i wiem, że ograniczenia tam obowiązujące nigdy by czegoś takiego nie przepuściły.

Pkt 12 regulaminu precyzuje te sprawy dość dokładnie, tak samo mógłbyś zadać pytanie KTO ma oceniać, czy zdjęcie obraża czyjeś uczucia religijne?
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:31:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobre pytanie: KTO ma to ocenić?
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:31:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bingo100 - niekoniecznie... nie wydaje mi się żeby sam fakt, że administracja nie wyrzuca fotki wystarczył do tego, żeby nazwać je sztuką...
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:38:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness, odpowiedź jest zadziwiająco prosta: użytkownicy.

Zgłoszenie kradzieży zdjęcia jest jednoznaczne i do udowodnienia.
Zgłoszenie obrazy uczuć religijnych jest już mniej jednożnaczne, ale - przynajmniej moim skromnym zdaniem - powinno zostać przez Administrację uwzględnione nawet w przypadku zgłoszenia przez JEDNĄ osobę. Dla ścisłości JA jestem ateistą...
Zgłoszenie naruszenia norm moralnych i społecznych - w przypadku tak dużej ilości zgłoszeń - powinno bez najmniejszych wątpliwości spowodować szybką reakcję Administracji.
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:39:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
raider kiedyś fotki czarnegokwadratu (zapomniałam jak się autor w realu nazywa) czy fetish wzbudzały takie emocje.
A administracja nie wywala bo:
(1) jest to dobra fotografia choć bardzo kontrowersyjna
(2) administracja ma wolne weekendy
(3) ruch pod fotą i wkoło niej jest rewelecajny a reklamodawca będzie zachwycony
(4) nie ma on-line moderatorów

Wybierz sobie odpowiedź jak w MILIONERACH ;) Masz 3 koła ratunkowe do wykorzystania.
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:40:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Etam narusza.
Kiedys kazda nagosc naruszala normy spoleczne, kiedys pocalunek w obrazie filmowym byl zakazany. I co ? Zycie poszlo dalej.
Nie mozna oceniac portalu foto miara takich wydawnictw jak Playboy, Hustler czy CKM. Tu chodzi o fotografie - tam o plastykowe dupcie dla plebsu i reklame. Samo porownanie nie wydaje mi sie zbyt smaczne. Sztuka nie jest, nie byla i nie bedzie masowa - sprobuj to zrozumiec.

Rozumiem digart - wlasnosc onetu ... siedza tam dzieciaki ( o czesto bardziej otwartych umyslach niz artysci z OB ) ale fakt - ich trzeba chronic. Tu wolno czasami sprowokowac, pomyslec, rozdraznic, zaniepokoic ... Wolno i trzeba.
Wierz mi ... nie tylko plastykowe Barbie zasluguja na pokazanie mimo, ze http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-305366.php bardziej trafia w OB-gusty.

Ale wierz mi ... na tym zycie sie nie konczy.


fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2008-06-01 23:42:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zaraz pekne ze smiechu ... "normy moralne i społeczne" ... pod tym haslem zdaje sie jechaly oszolomy z Inkwizycji ; ))))
Napiszcie, ze snie ; )
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa