fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Konkurs - regulamin
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
mjasiewicz
fotografia cyfrowa
2008-07-03 13:04:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy organizator konkursu może żądać co następuje:
"Przesłanie prac na konkurs, niezależnie od jego formy, jest zgodą autora na PRZEKAZANIE PRAW AUTORSKICH do zdjęć... . Uczestnicy konkursu wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych oraz opublikowanie imion i nazwisk wraz z publikacją zdjęć w druku w wydawnictwach .... oraz na stronie intranetowej. W przypadku wykorzystania zdjęć, za zgodą autora w wydawnictwach komercyjnych, honoraria będą wypłacane według stawek obowiązujących w tych wydawnictwach"

Czy nie jest tak, że własność intelektualna jest zawsze własnością autora? A przekazać można np prawo do publikacji czy wykorzystania?
fotografia cyfrowa
Barbara_W
fotografia cyfrowa
2008-07-03 13:37:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Też już się kiedyś spotkałam z takim stwierdzeniem w czasie konkursu. Jak to przeczytałam to zrezygnowałam z uczestnictwa. Nie jestem prawnikiem i nie znam się ale jeśli chodzi o publikację to nie miałam nic przeciwko temu ale z tymi prawami autorskimi to już była lekka przesada. Zawsze wydawało mi się, że nie da się przekazać praw autorskich osobie trzeciej, ewentualnie może mieć prawo do publikacji itp. a autor zachowuje prawa autorskie. I tu się pojawia pytanie czy z muzyką jest podobnie? Ponieważ o sprzedaży prawach autorskich piosenek już słyszałam.
fotografia cyfrowa
bregu
fotografia cyfrowa
2008-07-03 15:15:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zdaje sie ze sa autorskie prawa majatkowe [i te mozna przekazac] i autorskie prawa osobiste [nie da sie zmienic autora dziela] - jedne sie da odstapic a drugich nie - czyli autor zawsze jest autorem ale nie zawsze na tym zarobi
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa