fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Koncowe przemyslenia
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-07-10 09:17:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po dwuletniem pobycie na tym portalu mocno rozwazam odejscie z niego.
Dlaczego tak chce uczynic???? Juz tlumacze:
- portal stal sie miejscem niekulturalnym. Zaczelo sie szerzyc tu prostactwo i brak kultury. W odpowiedzi na jeden watek na forum dostalem odpowiedz typu "a co mam cie przyjaznie lizac po rowie". Po pierwsze nie rozumiem takiego sposobu wyrazania mysli. Po drugie jest to czyste chamstwo.
- wiele osob(nazwisk nie bede przytaczal) nie potrafi sie dokladnie wypowiedziec pod fotografiami ktore sa tu wstawiane.Portal taki jak ten w zalozeniu powinien byc miejscem gdzie rzeczowo i w ciekawy sposob. Postawic zero (0) lub jeden (1) pod dana praca to zadna sztuka, sztuka jest naswietlic autorowi pracy dlaczego tak sie uczynilo.
- Kolejny powod tego ze chce odejsc to to ze administrator ma portal gdzies. Wiele razy zwracalem sie do administracji aby wyjasnili mi pare to spraw. Nigdy sie nie doczekalem odpowiedzi. u tu widac jaki przyklad daje administarcja nam uzytkownika portalu. Jaki zarzadca portalu, taki caly portal.
-Po pobycie tu stwierdzilem ze odmozdzylem sie calkowicie w zakresie fotografii. Zaczalem starac sie robic takie fotografie aby sie podobaly na portalu. A to juz jest zle.
-kolejna sprawa ktora mi sie bardzo nie podoba to system kont premium. Wynika z tego ze wlasciciel portalu juz na wstepie dzieli uzytkownikow na lepszych ( tych co placa i maja gwiazdke) i tych gorszych co wspomnianej gwiazdki nie maja. Zauwazylem tez ze u osob ktore maja konto premium pojawia sie znacznie wiecej wpisow pod fotografiami i oceny tez sa tam wyzsze, mimi ze fotografie wcale nie sa najlepsze. W miejscu takim jak to wszystcy powinni byc rowni a nie dzieleni na tych co placa i maja i na tych co nie placa i w efekcie nie maja.

Tak wiec po wielu przemysleniach planuje odejscie z tego miejsca.
Na koniec pragne serdecznie pogratulowac administarcji i zarzadcy portalu ze sprawadzili go po poziomu szumowiny.Przez was z portalu tego odeszlo wiele wartociowych osob, oraz napewno odejda kolejne w niedalekiej przyszlosci.

Pozdrawiam serdecznie
fotografia cyfrowa
kaja_
fotografia cyfrowa
2008-07-10 09:31:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
podpisuje sie obiema rekami pod tum co napisales Szymon..
fotografia cyfrowa
Anita_K
fotografia cyfrowa
2008-07-10 09:50:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szymon, naprawde uwazasz, ze osoby z wykupionym kontem otrzymuja lepsze oceny? Mysle, ze jestes w bledzie...Poza tym, mozna miec konto premium i zdecydowac sie nie umieszczac gwiazdki obok nazwiska i wtedy co? Wciaz jakies dobre duszki (oplacane) wystawiaja lepsze oceny?
Jesli chodzi o oplacanie konta premium to akurat OB nie jest jedynym portalem fot., ktory tak robi. Bylam tutaj zanim powstalo konto premium...nie jestem za ani przeciw, ale jesli juz ktos placi to chyba musi otrzymac cos w zamian. Jesli postulujesz za zniesieniem platnych kont to chyba takie cos nie przejdzie...z roznych wzgledow ;)

Co do reszty... zgadzam sie z Toba w duzej mierze. (Choc przyznam sie, ze coraz rzadziej pisze komentarze.)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-07-10 09:54:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szymonie, bez urazy, ale piszesz nieprawdę. Twoje spostrzeżenie dotyczące ilości komentarzy i wysokości wystawianych ocen jest wyssane z palca, przecież komentują i oceniają użytkownicy, a nie administracja!
Być może twoje wrażenie wynika z tego, że konto premium wykupili ci, dla których fotografia stanowi coś więcej niż urozmaicenie niedzielnego spaceru, a fakt, że Twoim zdaniem te zdjęcia nie są w niczym lepsze jest może spowodowany Twoimi preferencjami.

Poza tym z uporem godnym lepszej sprawy uznajesz 1 za ocenę negatywną, ciekawe dlaczego nie domagasz się uzasadnienia dla 4.

MI portal odpowiada i MOJA oceny pracy administracji jest pozytywna. Jeżeli otrzymujesz mało kulturalne odpowiedzi, to zastanów się najpierw, czy przypadkiem nie dałeś komuś do tego pretekstu. Ja też zaraz będę miał 2 lata na Ob, wystawiłem więcej zdjęć, napisałem dużo więcej komentarzy i nieporównywalnie częściej udzielałem się na forum. I nigdy, powtarzam NIGDY, nie otrzymałem odpowiedzi, którą mógłbym z czystym sumieniem zakwalifikować do "chamskich" (chcąc być w zgodzie z prawdą muszę dodać, że był kiedyś jeden taki przypadek, ale ten komentarz zniknął szybciej, niż zdążyłem kliknąć na koszyczek, uważam go więc za niebyły). Również wystawione przeze mnie oceny 0 i -1 NIGDY nie skończyły się odwetem.

Wartościowe osoby odchodzą, wartościowe osoby przychodzą... Przez te dwa lata ilość użytkowników portalu wzrosła z niecałych 4000 do prawie 20000, czyli pięciokrotnie. Większość stanowią osoby mało zaawansowane, wystawiające bezkrytycznie wszystko, co sfotografują. czego więc byś się spodziewał po ŚREDNIM poziomie zdjęć? Ale czy jest to JAKIKOLWIEK powód do stresu i narzekania? Czy ilość dobrych zdjęć zmalała? Nie, tylko trochę trudniej je znaleźć, ale dla chcącego...

Dodam jeszcze na koniec, że starałem się zawsze barć udział w życiu portalu w sensie POZYTYWNYM i taką Twoją uśrednioną opinią o tej społeczności czuję się mocno urażony osobiście. Będę się więc dalej taplał w tej "szumowinie" i na dodatek będę to robił z przyjemnością. A jeżeli TY tej przyjemności nie potrafisz odnaleźć, to już jest TWÓJ problem.

Na szczęści nikt Cię do tego nie będzie zmuszał.
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-07-10 10:05:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przemilcze to co napisales jpk
fotografia cyfrowa
Anita_K
fotografia cyfrowa
2008-07-10 10:14:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oj, Szymonie...w jakim celu zalozyles ten watek? Nie wszyscy musza zgadzac sie z Twoja opinia. Nie wydaje mi sie, zeby jpk urazil Cie w czymkolwiek, ot kazdy ma inne zdanie...Wciaz nie zadzam sie z Twoja teoria o lepszym traktowaniu osob z kontem premium (mowie o ocenach i ilosci komentarzy).
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-07-10 10:51:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie mowi ze jpk mnie urazil. Nikt tez nie musi sie zgadzac z moja opinia. Zalozylem ten watek po to aby najzwyczajniej po ludzku podzielic sie z wami moimi przemysleniami. Czy to cos zlego????? A zdania swojego nie zmienie!!!!!!
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-14 11:42:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak powiedział mędrzec - ryba psuje się odgłowy. Wielu jego akolitów, następców, interpretatorów i bałwochwalców zastanawiało się przez lata, czym jest ta odgłowa. Na dodatek mędrzec się pomylił. Ryba - jak każde truchło psuje się od flaków. Jacy są użytkownicy, taki i portal. Nie zmienisz użytkowników, administracja także niewiele może tu zrobic. Jedyne co mozna, to póki czas - zalać trupa formaliną i zakonserwować w stanie, w jakim jest.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa