fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Pomocy w sprawie ustawienia pierścienia przesłony....
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-07-16 13:23:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam obecnie obiektyw 70-300 sigma i tam jest pierscien przesłony nie iwem jak ma być ustawiony... Na A czy może na najwiekszy otwor...? Cytuje! W trybach automatyki programowej (P) i priorytetu migawki (S) należy ustawić pierścień przesłony na najwieksza wartość... (najwieksza czyli...? 4...?) a nastepnie naciskając przycisk blokady przestawić puierscień na pozycje 'A' w trybach priorytetu przesłony(A) i manualnym (M) należy przywrócić normalną pozcję pierscienia inną niż 'A'... z tym że jak ustawie wtedy 22 16 czy cos w podobie aparat nie wyświetla F w ogóle tylko jak ustawię 4.... Jak to ma być w sumie to i na ustawieniu A jak i na $ mogę zmieniać w aparacie przesłone wiec o co chodzi... POMOCY!!!!
fotografia cyfrowa
chyzwar
fotografia cyfrowa
2008-07-16 13:27:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ustaw przsłonę na pierścieniu na max- czyli na f22-lub większą jeżeli jest i zablokuj takim języczkiem
po tym powinny normalnie działać wszystkie tryby pracy w korpusie
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-07-16 13:32:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czyli jade tak jak napisali na 22 naciskam pstryk i na A wchodze tam sie zablokuje i gra....?
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-07-16 13:33:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeszce jedno głupie pytanie Najwieksza wartość przesłony to 4 czyli najwiekszy otwor obiektywu czy moze 22...?
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:09:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
im mniejsza cyfra tym większa dziura :)

Na innej wattości, niż maksymalna i tak nie uda się włączyć blokady. Proponuję jednak trochę się wysilić i używać tego pierścienia, skoro już jest. Zrezygnować z automatyki na rzecz wiekszej, czy mniejszej ale WŁASNEJ optyki widzenia. Warto do tego troszkę choćby poeksperymentować. Co to za Nikon?
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:11:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehe - zajrzałem na inny watek - Pętak, nie Nikon tak?
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:32:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pentek ale przesłone da sie przymykać jak chce zobaczyc go ;) Z Tym że nie iwem jak aparat ustawić by można samemu ustawiać przesłone recznie...? Chyba tylko na migawke aparatem ;)
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:46:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie znam się na Pentaxach, zakładam, że oprócz trybu automatycznego masz także preselekcję czasu i preselekcję przesłony oraz tryb manualny. Nie lubię pełnego manualnego bo: a) jestem ciut przyślepy, b) - nie aż tak dobry by ocenić wszystkie parametry. Używam zazwyczaj trybu preselekcji przesłony - tzn do wartości przesłony aparat sam dobiera czas ekspozycji. Ustawiam sobie wybraną wartość, co daje mi (tak sobie wyobrażam bo nie zawsze zamiar przekłada mi się na efekt) możliwość panowania nad GO :)
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:48:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Z Tym że nie iwem jak aparat ustawić by można samemu ustawiać przesłone recznie...? "

3 prawo Murphy`ego: "Jeśli wszystko zawiedzie - przeczytaj instrukcję obsługi" :)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:50:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No tak ale nie musze przecież tym pierscieniem krecić w ogole ustawiłem go na 22 pozniej wcisnałem takie cuś i na 'A' sie zablokował... W aparacie moge wszystko albo tak jak mowisz ja najcześciej używam M ustawiam sobie czas migawki i przesłone tak jak chce za pomocom pokretełek czasem sama przesłone a aparat sam migawke.... Jak zwolnie pierscien aparat nie widzi przesłony chyba ze pierscien jest na 4 do 5,6 pozniej wyswietla gole F i nie da sie nic pstryknać....
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:55:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kurczę, nie bardzo rozumiem.
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 14:59:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To znaczy, ze obiektyw nie w pełni współpracuje z body :)

Tryb A jest przydatny do szybkich zdjęć, gdy nie ma czasu na odprawianie czarów przy aparacie. Jest jednak trochę tak, jakbyś sobie kupil "idiot-kamerę" tylko droższą i z lepszą optyką. Sprawdź, czy ta sigma jest kompatybilna z Twoim body, a problem się rozwiąże. Jeśli będziesz chciał jej używać, no to w trybie "auto" ..
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-07-16 15:17:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo a jak to sprawdzić...? Dla mnie to nie współpracuje do końca... Bo tak jak napisałem... Albo na A zablokowane i w aparacie moge się bawić przesłone sobie ustawić itd... Albo jak usttawie na 4 czy cos w tych okolicach to działa tak to nie woidzi... pierscien jest mały bardzo ciezko sie go przesuwa dla mnie manualnie to jest pokretłem w aparacie ustawic na LCD co chce i jak chce przymkne przesłone i widze GO powiedzmy ;)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2008-07-16 15:18:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przepraszam czy dobrze rozumiem, ale u mnie tryb A to priorytet przyslony i ja bym go nie nazwal "czyms w rodzaju idioten kamery", chyba ze mowisz o trybie polautomatycznym, ktory jednak takoz daje spora mozliwosc ingerencji w parametry foty, wiec...?
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-07-16 15:23:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dla mnie to na A to manual znaczy moge tam ustawić wszystko co chce... Wartość F migawke i sprawdzić GO a tym zakichanym pierscieniem jak ruszam nic nie gra ... Chyba ze gdzies okolo 4-56 moze czasem wiecej... Chyba ja czegos nie czaje...!!
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-07-16 15:26:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi, to Twoje szkło jest manualne?
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-16 15:29:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To się nie dogadalim. Zrozumiałem, że w Pentaxie tryb A to fulautomat, i w tym sensie bredziłem :)

Jak sprawdzić? Zajrzeć na stronę Pentaxa i poszukać jakie obiektywy współpracują z Twoim body :)
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-07-16 15:40:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi, instrukcja str 210
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-07-16 15:42:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co to znaczy to ze strony 210.....?
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-07-16 15:46:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czyli jak chce sobie krecic recznie to musze sobie w aparacie przestawic na permited czy cos tam... mam nadzieje ze jak kreciłem recznie bez tego przestawienia w menu nic sie nie zepsuło ;)
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-07-16 15:49:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Też przechodziłam przez to z manualnym obiektywem zanim doszłam, że trzeba przestawić.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-07-16 15:51:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale skoro mam nie manual.. to po co mam przestawiac...? W sumie? rozumiem ze to pozwala poprostu uaktywnic pierscien tak bym nim sam poruszał... ale szybciej bede mogl to w korpusie robic wiec jaki sens...?
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-07-16 16:00:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi, nie pytaj, ja nie wiem... ;-)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-07-16 17:09:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobrze że mi o tym powiedziałaś teraz jak znajde sobie manuala jasnego do portretów czyli jak dla mnie bede miał wszystko to bede wiedział gdzie to przestawic by gralo... :D
fotografia cyfrowa
onio
fotografia cyfrowa
2008-07-16 20:25:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
recznie mozna przysłone zmieniac tylko w pozycji"m" a przy każdej innej np "av" aparat otwiera maksymalnie przysłone.
ale gdy masz na obiektywie w pozycji "A" to mozesz ustawiać jaką chcesz przysłone
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa