fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Serwis Tamron vs. Sigma
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
stereo
fotografia cyfrowa
2008-07-17 16:46:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam, jako że przymierzam się zdo zakupu jednego z tych obiektywów: sigma 24 70 f2.8 ex dg macro lub Tamron AF SP 28-75 f/2.8 XR Di LD Aspherical (IF). Z tego co się naczytałem troszke lepiej wypada tamron, ale myślę, że różnica optyczna nie będzie jak dla mnie jakaś wielka, więc nie odrzucam sigmy.

Bardziej mnie jednak nurtuje pytanie - co z ewentualnym serwisem? Dużo czytałem ale o serwisie sigmy nikt nie wspominał (może się nie psuje?:P). Za to o tamronie - nic dobrego nie czytałem. Podczas gwarancji naprawa ciągnie się miesiącami, po gwaranci naprawa graniczy z cudem, a zaraz po zakończeniu gwarancji obiektyw sie sypie - tyle wyczytalem na różnych forach (tym, cyberfoto, digart, canonboard, itp.). Jak to jest w przypadku sugmy? Mieszkam we wrocławiu, tam jest sigma pro-centrum, coś to da? (jeżeli chodzi o ff/bf, to i tak będę w sklepie testował, więc róznicy nie ma).

Co do gabarytów, przyznam, że cięższa sigma bardziej do mnie przemawia, niż plastikowy tamron. I też słyszałem raz dobre opinie o af w sigmie, raz w tamronie, więc tego nie biorę pod uwagę;)

Podsumowując - lepiej brać minimalnie lepszego optycznie tamrona i modlić się co wieczór, żeby następnego dnia działał? Czy troszke goraszą sigmę.....no i właśnie? Mieć spokój? Czy też nie można? A no i do sigmy brał bym gwarancję 3+2. Ktoś pomoże? Z góry dzięki ;)

A właśnie, przy okazji - tokina robi obiektywy pod bagnet pentaxa?:)
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2008-07-17 16:49:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mam tego tamrona jakies poltora roku, dziala dobrze i sie nie psuje narazie. Ostrzy ok.
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-07-17 16:59:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
używam trzech Tamronów (90/2,8 17-50/2,8 28-75/2,8). Najstarszy kupiony w 2001r. pozostałe prawie dwa lata. Do głowy mi nie przyszło zastanawiać się czy zadziałają. Może skargi na usterki dotyczyły tańszych seri super-zoomów? Gdybyś zdecydował sie na zakup sprawdź AF, bo tutaj rzeczywiście bywa, że trafia albo przed albo za i z każdym aparatem inaczej(podobno). W sklepie (sklepach) można to bez problemu sprawdzić. :)
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-07-17 17:06:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja używam sigmy, obecnie 3 szkła serii EX, każde ma 3-letnią gwarancję( opcjonalnie 5 lat), na razie się nie sypie więc serwisu nie sprawdziłem, ale z opinii jakie znam, to naprawiają szybko i bez komplikacji, z focusem zero problemów (ff/bf)- podpinam pod system Nikona
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa