fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Drukarka 'foto'
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
lst
fotografia cyfrowa
2008-07-21 14:12:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a) jaka drukarke polecacie do fotografi ? nacisk klade na cene materialow exploatacyjnych, nie zalezy mi na bajerach w stylu czytnika kart itp. czy Canon IP4500 jest najlepsza opcja w tym przedziale cenowym (okolo 300 pln) ?

b) jak wyglada sprawa z trwaloscia drukowanych fotek ? jakis specjalny papier ?

c) jak wychodzi cenowo drukowanie ? oplaca sie inwestowac w drukarke ?
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-07-21 15:09:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam IP4500 i jestem zadowolony. Przeszedłem z Epsona ze względu na niższe koszty wydruku.
Jakość jest OK, oczywiście papier wyłącznie do celów fotograficznych. Koszty są zależne od tego, za ile możesz kupić papier i atrament. Stosowanie jakichkolwiek zamienników mija się z celem, chyba że masz możliwość utworzenia w sposób profesjonalny nowego profilu. Inaczej w żaden sposób nie dojdziesz do ładu z kolorami.
Czy się opłaca? To zależy, co kto lubi... :-)
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-07-21 15:25:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Im mniej płacisz na początku tym więcej kosztuje cię drukowanie
Jesli chcesz drukować dużo to pewnie lepiej kupić drukarkę z 6-7 pojemnikami na tusz
(epson iles tam....cena koło 2000)

Koszty druku w "normalnych" formatach (10X15, 15X21) na pewno wyjdą wyższe niż w labie
przy duzych formatach podobno się opłaca, ponieważ laby stosują ceny zaporowe.
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-21 19:19:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak wydrukować duży format z małej drukarki. No bo A4 to chyba dużym formatem nie jest?
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-21 19:20:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Drukarka z możliwością drukowania fotografii się oczywiście przydaje. Ale szczerze - powiesilibyście na ścianie fotki z drukarki?
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2008-07-21 19:52:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a) Do 300zł nie ma IMHO niczego co można by nazwać "drukarką fotograficzną" (chodzi o powtarzalność wydruków np. po wymianie tuszu).
b) Epsonowski UltraChrome (tusz pigmentowy): 20 lat. Tusze barwnikowe blakną już po około roku pobytu wydruku w pomieszczeniu odwiedzanym przez słońce.
c) Nie opłaca się w żadnym formacie.
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-07-21 19:53:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo
dobre drukarki (chociażby epson r1900- cena ok 1800) drukują do formatu a3+
a to juz całkiem spory obrazek.
A fotki (kolor) z drukarek spokojnie wiszą na niejednej wystawie, zresztą nie wiem
czy jest jakaś sensowna alternatywa jeśli chcesz coś w super jakości w kolorze.

fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-21 20:46:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gsowa, oczywiście, że jest - dobry lab
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-07-22 00:29:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gsowa: o powiększalniku zapomniałeś!
Choć ostatnio widziałem wydruki, które (zwłaszcza bw.) ........ no i certyfikat do tego jakowyś dają - prawie na wieczność, przynajmniej jeśli o mnie chodzi :)
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-07-22 16:10:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jurek
jeśli chodzi o BW, to drukarki gonią tradycyjne metody, ale
kolor.....raczej krokusem nie wywołasz
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-07-22 16:17:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gsowa - krokusem można zrobić dowolne powiększenie. To kwestia optyki i pomysłowości. Wystarczy odkręcić powiększalnik od jego stolika i przykręcić np do krawędzi blatu stołu. Eeeeh - dawniej, gdy nie wszystko można było kupić, pomysłowość zastępowała gotowe produkty. Teraz gotowe produkty zastępują myślenie :)))))
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-07-22 17:14:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lolo
ale krokusem koloru chyba nie robiłes?
jesli tak to chylę czoła
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-07-22 18:57:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Krokusem wiele nie zrobisz ale spróbuj Durst'a z optyką Rodenstocka lub Scheidera.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2008-07-22 19:41:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Robienie kolorowych odbitek tradycyjnymi metodami w warunkach domowych jest bez sensu. Z resztą tradycyjnie wywoływany papier już dawno pozostał daleko w tyle za drukiem atramentowym i sublimacyjnym, choćby pod względem trwałości a zwłaszcza zakresu odwzorowywanych barw:

Epson Stylus Photo 2200/2100: http://www.drycreekphoto.com/tools/printer_gamuts/vrml/epson/epson-2200-gamuts.htm
Fuji Frontier: http://www.drycreekphoto.com/tools/printer_gamuts/vrml/fuji/frontier-370-gamuts.htm

Tradycyjny papier po prostu odpada w przedbiegach, a ile jeszcze trzeba się z nim napaprać...
fotografia cyfrowa
emilia28
fotografia cyfrowa
2008-08-18 17:30:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam dylemat...czy kupić drukarkę Epsona R1900, czy może Hp 9180gp?W Hp jest możliwoś zastosowania wielu nośników, nieco tańsze materiały eksploatacyjne, możliwość zastosowania wysokiej gramatury papieru.W Epsonie zapewniają o lepszej jakości wydruku foto, ale z kolei dopuszczalna gramatura fapieru foto to 255g/m2.Każda z drukarek ma 8 osobnych zasobnków z tuszem, oraz możliwość wydruku do A3+.Jak się ma gramatura papieru do jakości wydruku fotografi?Którą z drukarek wybrać?Proszę o pomoc i radę.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję...:)))
Emilia
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-08-18 18:20:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mam R1900, daje naprawde zywe kolory, z dobrym polyskiem. Efekt jest zdecydowanie lepszy niz z labu albo powiekszalnika.. Cartridge kupuje w Stanach, wychodza okolo 8 euro/sztuke z przesylka. Przedtem mialem Epsona 2200 i wydruki byly gorsze, choc to niby wyzsza polka, tusze w r1900 daja zdecydowanie zywsze kolory.
fotografia cyfrowa
emilia28
fotografia cyfrowa
2008-08-18 19:47:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A mógłbyś mi podać stronę gdzie kupujesz cartridge?I jaki jest czas przesyłki?
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-08-18 21:33:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kupuje je na Ebay od Pani ktora ma na imie Jaine. Bardzo sympatyczna i solidna Pani. Ostatnim razem do Paryza cardridge przyjechaly w ciagu 7 dni od daty zakupu. Tu jest link:

http://cgi.ebay.fr/8-Genuine-Epson-R1900-printer-ink-T0870-T0879-T087120_W0QQitemZ270265692002QQihZ017QQcategoryZ51289QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262

Zauwaz ze w pudelku z lakierem jest 4 cardridge.
fotografia cyfrowa
lolo
fotografia cyfrowa
2008-08-18 23:43:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hobbes - mam duży dom, garaż i 1500m2 ogrodu :)) Miejsce się znajdzie nawet na lambdę z sigmą.. Ewentualnie postawię szopę :PPPP
Ja jestem niezbyt przychylnie nastawiony do drukowania na amatorskich, czy półprofesjonalnych drukarkach zdjęć, szczególnie tych, które mają byc komuś pokazywane. Oszczędzamy na filmach, wołaniu filmów, tradycyjnym przenoszeniu na papier... no bo mamy syfrę.. To choć nie oszczędzajmy na produkcji odbitek - nie warto. Taką do prezentacji na wystawie, i tak trzeba zrobić w profesjonalnym labie na sprzęcie, na który nas nie stać...
fotografia cyfrowa
emilia28
fotografia cyfrowa
2008-08-26 23:16:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
.....zdecydowałam się na Epsona R1900....drukuję na nim od kilku godzin i jak narazie mam mieszane uczucia. W zaszdzie nie jest żle, ale spodziewałam się czegoś więcej.W formacie A3 wychodzą na wydruku świetne foty typu "krajobraz" i "architektura".Mam problem z wydrukiem portretu...twarze takie jakieś w nienaturalnej kolorystyce- tłumacze to moją niewiedzą, mając nadzieję, że bedzie ok :).Dziękuję za pomoc, radę i zainteresowanie postem.
Pozdrawiam
Emilia :)

Ps....walczę dalej :(......
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-08-27 01:10:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
walcz i relacjonuj jak postępy (myślałem wlasnie nad tym modelem)
fotografia cyfrowa
emilia28
fotografia cyfrowa
2008-09-03 13:22:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a więc........ :).............
Drukowałam fotki w wielkości A 3+ z zastosowaniem papieru Epsona.Wyszły fantastycznie!!! Świetne odwzorowanie barw na papierze-gramatura 255.Ale gdy użyłam papieru Hp o tej samej gram. to wyszło kiepsko.Na początku pobawiłam się trochę i drogą prób i błędów wydrukowałam to samo zdjęcie w formacie 13x18 w kilku wersjach. Jestem amatorem...niestety...ale to co mnbie przeraża w tej drukarce to jej wielkość.Coś czuję, ze w sypialni będę spała niedługo sama, albo w objęciach drukarki.Faktycznie duża.Ale czego się nie robi z miłości :).Muszę jeszcze poszukać w necie szczegółowych informacji, ponieważ do drukarki nic nie załaczono....
Tak technicznie: cicha praca sprzętu,łatwa obsługa,cena rozsądna-zapłaciłam 1500 zł.
Pozdr. Emilia
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2008-09-03 18:43:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Emilia: i tak nikt Ci nie uwierzy ;-)
PS. Tetenal Spectra Jet Photo Glossy 272g (inne także) dorównuje jakością papierowi Epsona, a jest nieco tańszy. HP i Canson - out.
fotografia cyfrowa
emilia28
fotografia cyfrowa
2008-09-20 02:28:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W to, że będę sama spała- co niestety stało sie faktem (:, o czym świadczy moja obecność o tej porze w necie w "namiętnych" objęciach drukarki......Drukarka+sterta paieru+sterta zdjęć=jednoosobowa sypialnia :).
Ps.Nazwę papieru spisuję i wyszukuję pzdr....;)
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-11-19 11:24:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Epson

Zacząłem drukować epsonem.
Pytanie może śmieszne, ale nie wyczytałem nigdzie następującej kwestii :
Gdy kończy się tusz w którymś z pojemników w trakcie drukowania dużego zdjecia
co się dzieje ? Drukarka zatrzyma drukowanie i będzie można wymienić pojemnik?
Wczoraj drukowałem a3 i w kawałek zdjęcia nie został zadrukowany
choć w sumie niby jakaś resztka szarego tuszu była.



fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa