fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Canon 33V a 30V
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
needle
fotografia cyfrowa
2008-07-23 06:32:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zamierzam kupic ktorys z wyzej wymienionych tylko nie wiem ktory z nich wybrac, i licze na to ze obiektywni pomoga. Nie moglem sie doszukac roznic procz tego ze 30V jest wyposarzony w funkcje DATE czyli jezeli nie myle sie w datownik (czyli cos co w instrukcji opisane jest "znajdz w menu aparatu funkcje wyłacz, wybierz ja przyciskiem OK i nigdy nie wlaczaj:) i Eye control, a 33V nie. I tu tez sie pojawia nastepne pytanie co to jest ten "eye control"-w niektórych modelach - ustawianie ostrości na podstawie tego, na co patrzy oko fotografującego?? Czyli o co chodzi na chlopski rozum bo chyba soczewki do oka scalonej z procesorem AF aparatu nie dostane :PP Jezeli mozna po krotce wytlumaczyc co to jest i jezeli ktos moze zna inne roznice to bede wdzieczny :)
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-07-23 08:53:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kiedyś miałem podobny problem. Było to na etapie wyboru systemu Nikon (F80) vs Canon (30V/33V). Z tego co pamiętam to stwierdziłem wtedy, że ta zabawka z eye control nie poprawia funkcjonalności body. P.S. Wybór padł na F80 ;)
fotografia cyfrowa
przemhb
fotografia cyfrowa
2008-07-23 09:05:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wybierając pomiędzy 30V i 33V zdecydowałbym się na 30V. Tylko z.w. na wybór punktu AF okiem. To dobry system. Może nie działał idealnie, ale czasem mógłby się przydać. Szkoda, że Canon zaniechał jego rozwoju. 30V miał ostatnią jego wersję. W poprzednich był problem po zmianie kadru na pionowy. 30V był pod tym względem poprawiony. Różnica w cenie pewnie jest znikoma, więc...

Korpusy te różniły się faktycznie tylko eye control i datownikiem.

Do tej pory posiadam 30V. Wybierałem spośród tej samej grupy co slawomirek.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa