fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Wywoływanie w punktach foto niewymiarowych zdjęć...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-08-13 21:26:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pomocy, byłem sobie wywołaćzdjęcia, które są poprzycinane przeze mnie i niestety format zdjęcia jaki jest taki jest co za tym idzie w pionie zdjęcie mam całę lecz punkt foto z moich zdjęć kadrowanych w kwadrat zrobił prostokąt przycinając sobie boki... Masakra wyszła :/ Jutro jadę tam zrobić roz....... Czy ktoś może doradzić jakiś punkt który sobie bedzie z tym radził lub co mam zrobić w takim przypadku...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-08-13 21:54:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W Poznaniu znam jeden zakład foto, który robi kwadraty
fotografia cyfrowa
Soofiteq
fotografia cyfrowa
2008-08-13 21:57:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
każdy zakład pracujący na tzw. digilabach [zwanych też "maszynach cyfrowych", dawniej były "analogowe"] ma soft do robienia kwadratów i innych nietypowych rozdzielczości. Tzw. Pełen kadr przycięty. Wtedy dostajesz co dajesz.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-08-13 22:13:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rozumiem że to musi być wyspecjalizowany punkt? Nie taki zwyklak kodak czy coś...
fotografia cyfrowa
Soofiteq
fotografia cyfrowa
2008-08-13 22:26:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mówię - prawie każdy. Tylko musisz powiedzieć dokładnie o co Ci chodzi i nie będzie zmartwień.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-08-13 22:32:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziękuje, jutro tak uczynię i mam nadzieję że nie będzie zmartwień ;)
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2008-08-13 22:34:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To nie łatwiej w psie ustawić sobie obrazek np 10,2x15,2 i na niego nanieść zdjęcie-kwadrat a potem w domku gilotyną sobie przyciąć? ;)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-08-13 22:37:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale to tak na prawdę czodzi mi o to że nie do końca to kwadrat... I czy takie foto punkt zrobi mi takie odbitki? Czy właśnie sam będę musiał sobie przyciąć w domku gilotyną? Czy ktoś zna jakiś dobry punkt, internetowy cobym mogł wysłać tam foto do wywołania?
fotografia cyfrowa
needle
fotografia cyfrowa
2008-08-13 22:50:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No coz rozne sa formaty papieru foto. A cennik jest staly w zaleznosci od tego ile tego papieru uzyte zostanie. Ja zawsze wywoluje u tego samego fotografa jezeli masz nietypowy format to mowisz zeby wywolal na wiekszym i zazwyczaj powinni miec gilotyne :) i sobie przycinasz XD juz mi sie zdarzylo. A oporogramowanie do tych maszyn tak jak mowil wyzej pan Soofiteq ma mozliwosc kadrowania zdjecia, dodawania ramki jakiej grubosci zechcesz i wielu innych opcji wiec nie ma tak ze jak masz format 10x15 to terzeba zdjecie ktore zapelni caly format :) Na Twoim miejscu tez bym zrobil Roz.... XD
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-08-13 22:52:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No wlasnie i tak ta piekielna maszyna mi poprzycinała wedlug swojego uznania... Teraz tego dopilnuje zrobie wieksze najwyzej nie zapełnie calego formatu 10-15 ;) obojetne ale nic ze zdjęcia nie stracę...
fotografia cyfrowa
Soofiteq
fotografia cyfrowa
2008-08-14 07:43:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie ma z tym żadnego problemu - Będziesz miał szerokość zdjęcia 10cm a długość zależnie od rozdzielczości. pzry 1100 na 1100 będziesz miał 10 na 10 cm, pzry 2100 na 1400 - 10x15cm. Proste jak... no wiadomo jak proste. Lepiej osobiście idź i pogadaj - pzrecież nie powiedzą Ci, ze zrobią jak nie będą wiedzieli jak - a to naprawdę, jedno kliknięcie na maszynie jest. A to co dostałeś to Autokadrowanie centralne, czyli ścina krawdzie, żeby było 10x15 dokładnie. Cewe domyślnie robi kadr pzrycięty z wysyłkowo/internetowych - oni dla rossmana wykonują usługi foto.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa