fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nikon D90 - w Internecie huczy od plotek
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2008-08-14 20:03:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-08-14 21:43:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a tym da się robić zdjęcia?
:)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2008-08-14 22:00:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Żeby utzrymac pozycję na rynku muszą w końcu wypuścic nowy model zamiast D80, dla mnie to dobrze bo chcę ze dwie 80 kupic to będą tańsze jak wyjdzie coś nowego :)
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-08-14 22:29:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesli d90 bedzie mial tak jak d80 8-bitowy przetwornik ktory przepala najmniejsze kontrasty, a z niebem to juz wogule sobie nie radzi, to szkoda na niego chocby 10 zlotych.
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2008-08-14 22:36:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andresz zrobiłem 80 całą masę zdjęc nie zauważyłem tego o czym piszesz

np. ta fotka http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-204818.php jest robiona 80 z kitem 18 - 135 bez żadnych filtrów i niebo wygląda chyba normalnie
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-08-14 22:38:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
miales wlaczony d-max?
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2008-08-14 22:42:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to znaczy ........... ja aparat ustawiam ręcznie w menu, nie zostawiam ustawień fabrycznych ...... zresztą wszystkie fotki robię na manualu, i poprawiam wskazania ekspozycji jakie daje aparat w zależności od otoczenia i pogody wg. własnych doświadczeń .........
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2008-08-14 22:46:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zresztą ok. 100 zdjęc opublikowane jako ostatnie w moim PF było robione 80 w różnych warunkach oświetleniowych, nawet na iso 1000 i jakoś nie miałem najmniejszych problemów z jakością fotek ........
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-08-14 22:47:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tam jest ten program po podciagania fotek, chyba sie nazywa d-max, on troche pomaga na kontrasty, ale strasznie ciagnie szumy
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2008-08-14 22:54:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andresz, ja jak się uczyłem fotografowac to szczytem marzeń był Zenit z selenowym światłomierzem, który wskazywał wszystko tylko nie właściwe warunki ekspozycji, więc jak chciało się miec dobre zdjęcia trzeba było wyrabiac 'oko', i tak jakoś mi do dziś zostało, nie używam żadnych 'programów' w aparacie, tylko autofokus [ jeżeli fotki są dynamiczne ] i pomiar światła - po za tym polegam na doświadczeniu poprawiając to co aparat wskaże, oczywiście trzeba aparat dobrze poznac jak się zachowuje w różnych warunkach oświetleniowych .........
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:03:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mnie jak mialem d80, wiekszosc zdjec wychodzila z przepalonym niebem, zmniejszanie swiatla powodowalo utrate szczegolow w cieniach, sutuacje ratowal ten d-max ale nie podobaly mi szumy. W koncu go sprzedalem d80 i kupilem d300, w nim nie ma takiego zjawiska, matryca 14 bitowa ma duzo wiekszy "dynamic range", - zakres tolerowanych kontrastow.
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:06:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
może miałeś jakiś problem z aparatem, bo ja na 80 zrobiłem kilkadziesiąt tysięcy fotek i nie miałem najmniejszego problemu z uzyskaniem odpowiedniej jakości ........
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:07:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesli chodzi o ustawienia manualne i ich dostosowywanie do kazdego zdjecia to mnie to nie bawi, dobry pomiar matrycowy powinien zrobic ta robote sam, ja czasami moge sobe wybrac przyslone albo czas, jezeli zalezy mi na glebi ostrosci albo zdjecie jest w ruchu. Fakt ze w d80 trzeba bylo troche pomiachac zeby poprawic rezultaty, ale ja nie mam serca do takich manewrow.
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:08:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja nim zrobilem chyba ze 100 fotek i mialem go dosc
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:12:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:07:38 fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesli chodzi o ustawienia manualne i ich dostosowywanie do kazdego zdjecia to mnie to nie bawi, dobry pomiar matrycowy powinien zrobic ta robote sam, ja czasami moge sobe wybrac przyslone albo czas, jezeli zalezy mi na glebi ostrosci albo zdjecie jest w ruchu. Fakt ze w d80 trzeba bylo troche pomiachac zeby poprawic rezultaty, ale ja nie mam serca do takich manewrow.

Właśnie z myślą o takich użytkownikach jest na pokrętle programów, zielony prostokącik. Rozumiem że D300 to tak dla szpanu używasz?? :)))))
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:21:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andresz - to Ty musisz wiedziec jak ma wyglądac zdjęcie a nie aparat, aparat to tylko narzędzie które ma zarejestrowac fotkę, pomiar matrycowy ja też stosuję ale często trzeba go poprawiac żeby zdjęcie wyglądało odpowiednio .......... zresztą ponad dwadzieścia lat temu pomiar matrycowy nie istniał i zdjęcia też się robiło .... czasami nawet lepsze jak teraz na aparatach które mają w środku komputer prawie jak F16 :)
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:29:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotografix, moje slajdy z Praktici robione 20 lat ze staloogniskowymi obiektywami temu przewyzszaja jakoscia te z d300, tam nawet nie bylo pokretla korekcji naswietlania, nie bylo potrzeby takiego pokretla.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:41:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
iii... przecież kręcenie tymi pokrętłami to 3/4 radości fotografowania
a pozostałe 1/4 to potrząsanie koreksem
:-)
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:43:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najwiecej radosci z fotografowania jest wtedy kiedy sie koreks przy potrzasaniu otworzy
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:45:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andresz (23:43:56) - a to chyba specjalnie spreparowany ;-)
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:46:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
spreparowany przez konkurencje
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:48:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andresz (23:46:30) - konkurencję syfo... tfu! ...syfrową
;->
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:50:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
phi, to zadna komkurencja
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:51:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MartaW - ja niektórych 'programów' w d80 i d200 to nawet nie sprawdzałem czy działają, nie miałem takiej potrzeby .... zresztą ja już taki jestem, na reportaże zabieram najczęściej zamiast lampy sb800 metz'a 45 i to tego najstarszego CT-1, to jest dopiero frajda z fotografowania takim sprzętem ......
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-08-14 23:59:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotografix (23:51:31) - ... użyty nieopatrznie w M-3 ściany przepala ;-)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa