fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Jakie akcesoria do lampy błyskowej?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2008-08-23 15:00:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zamierzam zamówić lampe błyskową Speedlite 580 EX II do Canona EOS 20D, z tego co się zorientowałem sam lampa to jeszcze nie wszystko co jest potrzebne, więc mam pytanie,
co warto do niej dokupić ? zastanawiam się np. nad szyna kątową

http://www.e-hama.pl/index.php?p90,szyna-katowa-do-lampy-blyskowej-skladana-do-90

Lampe kupuję głównie z powodu ślubu na który zostałem zaproszony jako gość, nie jako fotograf,
a że będzie to wesele mojej chrześnicy, więc chciałbym zrobić jakieś w miarę przyzwoite fotki.
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2008-08-23 16:26:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobrze sie zastanawiasz , ale to co pokazales , to jeszcze nie jest to :)nazwy firmy nie pamietam , ale jest taki braket , gdzie lampa jest nad aparatem , nawet jak aparat przeniesiesz w pion to nadal lampa jest nad aparatem , unikasz w ten sposob cieni bocznych ktore sa obrzydliwe w fotografii ,
Jak chcesz wiecej niz jedna lampa potrzebne sa kontrole najlepiej bezprzewodowe , monopady i extra lampy :)
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2008-08-23 17:02:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aż tak bardzo nie chciałbym się obwieszać sprzętem, na wesele został wynajęty fotograf, ja raczej będę pełnił role gościa, poza tym portrety i wszystko co związane z fotografią w pomieszczeniach to nie moja działka, więc wolałbym nie wydawać bez sensu pieniędzy na rzeczy których raczej nie będę w przyszłości zbyt często używał, tym bardziej że budżet mam ograniczony do 600euro a sam lampa to już 350, niemniej jednak chciałby skompletować jakieś niezbędnie minimum do tej lampy…
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2008-08-23 18:29:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
300 $ zaplacilem za braket i sanie , w zupelnosci wystarczy :) tylko , czy w PL znajdziesz takie cudo , to juz nie wiem :(
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2008-08-23 18:48:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zakupy będę robił w Niemczech, myślałem też ewentualnie o jakiś nasadkach na lampę i dodatkowym akumulatorze...
Dzięki za info ;)
fotografia cyfrowa
Ice
fotografia cyfrowa
2008-08-23 20:41:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
35zł - dyfuzor
50zł - 4 dobre dodatkowe akumulatorki
mz wystarczy w zupełności.
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2008-08-23 20:50:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jezeli o akumulatorki chodzi to polecam Sanyo Eneloop
http://www.eneloop.info/home_pl.html
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2008-08-23 20:54:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie wiem jak często zamierzasz używać lampy, ale jeśli okazjonalnie (takie wnioski wyciągam z twojej wypowiedzi, w której mówisz, że nie chcesz wywalać kasy na coś czego nie będziesz używał często) to mz może warto rozważyć zakup dwukrotnie tańszej, a doskonałej 430EX. Sam kiedyś rozważałem kupno 580, ale po zarobieniu jakiegoś wesela czy komunii pożyczoną 430 zrezygnowałem. 430 ma co prawda mniejszą moc, ale do wesel wystarcza aż nadto.
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2008-08-23 21:03:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ant_z, wywnioskowałeś dobrze, i skoro twierdzisz że 430 zdaje egzamin na takich imprezach, to rzeczywiście może na nią sie zdecyduje, generalnie z tego co znalazłem w sieci na różnych forach, to najczęściej pojawiającą sie radą było kupno lamy o jak największej mocy, dla tego wybór padł na 580....
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-08-23 21:17:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja od siebie polecę 430 II. Wszystkie funkcje różniące ją od jedynki można o kant D rozbić, ale system mocowania jest naprawde wygodny.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2008-08-23 21:23:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Andres: przy okazji zapytam 'z innej beczki' nieco... czy orientujesz się, czy lampy dedykowane do dawnego analogowego systemu EOS będą współpracowały z cyfrą Canona?
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2008-08-23 21:26:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres, a co do tej lamy jeszcze zabierasz ze sobą? ;)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-08-23 21:27:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie wiem jak jest z napięciem na stopce bo w starych może być za wysokie napięcie. Wiadomo że ttl powinien działać.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-08-23 21:32:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zapas baterii : nie wiem jak to jest ale wydaje mi się że 580 pomimo większej mocy na tych samych bateriach więcej błyska od 430. warto mieć spory zapas. Sanyo eneloop to jest najlepszy obecnie wybór.

stofen dyfuzor: są różne dyfuzory do lamp, ale większość tanich z czasem się przebarwia, przez co światło zmienia temperaturę barwową. Stofen się nie przebarwia ale jest też najdroższy

olałbym na twoim miejscu bracket. jes to przydatna rzecz, ale przy Twoim sposobie używania wywalasz kasę, a i tak najlepiej szukać odbicia światła
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2008-08-23 21:43:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzięki za porady :)
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2008-08-23 23:31:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fakt faktem, ale nie zawsze jest mozliwosc odbicia swiatla... ale w sumie lepiej dolozyc ta kase i zamiast stofena zainwestowac w jakiegos lightsphere czy tam whale tail... zawsze jakies ciekawe wyjście, a bawilem sie tym wynalazkiem i powiem szczerze - swietna sprawa :) tyle ze tutaj tak samo jak w przypadku normalnych dyfuzorow... zadne zamienniki tylko jak lightsphere to tylko od Garego. troche trzeba zabulic, ale lepsze to niz pakowac kase w szyny kątowe :)
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2008-08-23 23:32:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bo do szyny przeciez dochodzi jeszcze kabel do polaczenia z lampą... a taki z przeniesieniem ttl'a to droga sprawa
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2008-08-24 14:39:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Nawrot, poczytałem trochę w sieci na temat tego wynalazku, Gary Fong Lightsphere II
http://store.garyfonginc.com/licl.html

i jak na razie znalazłem same pozytywne opinie, na tyle pozytywne że jestem już prawie zdecydowany na zakup tego zestawu,

http://skocz.pl/GaryFongLight

jeszcze jak by ktoś zechciał się wypowiedzieć na temat tego czy taki komplet wystarczy do imprez typu śluby i tym podobnych?

pytam, ponieważ zastanawiam się jeszcze nad takim nakładkami jak te;

Lumiquest Big Bounce
http://www.pstryk.pl/details:3580/lumiquest+big+bounce

Lumiquest UltraBounce
http://www.pstryk.pl/details:3578/lumiquest+ultrabounce

Lumiquest Ultrasoft
http://www.pstryk.pl/details:3579/lumiquest+ultrasoft

a może macie jakieś inne propozycje? ;)
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2008-08-24 18:43:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co do lumiquesta to wiem o nim tylko z opinii w necie... wiec raczej nic od siebie nie jestem w stanie napisac. jakbym mial strzelac który wybrać w ciemno nie majac kontaktu z jednym postawilbym na lightsphere ;) wiecej dyfuzorowych wynalazków raczej nie znam. oprocz dmuchanego ktory nadaje się jedynie jako materac wodny dla lalek i nic wiecej.
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2008-08-24 19:33:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja na twoim miejscu kupil bym 430,w zupelnosci wystarczy,jesli chodzi o jakies tam upiekszacze,softy,omnibonce....to juz zalezy od sytuacji,gdzie te fotki beda robione-w kosciele sie to przyda,ale na weselu wystarczy palnik do gory.nie wiem ile fotek na takich imprezach wykonales,bo ten typ fotografii do latwach nienalezy.kazdy ma jakies swoje tajemnice,jeden kombinuje z ISO,inny z mocniejszymim lampami-akumulatory wystarcza na pareset zdjec,ale jakis tam zapas sie przydaje.co do lampy 580,to jest bardzo droga,i w fotografii amatorskiej nie bedzie wykorzystana do maksimum(jej najwieksza zaleta jest szybkosc ladowania,bardzo potrzebna przy fotografii reporterskiej) a na takiej imprezie na jaka idziesz,bedziesz mial sporo czasu miedzy ujeciami,nooo chyba,ze sie goscie weselni pobija,to wtedy byla by lepsza 580.tak o tym pisze,bo jak bys kupil 430,to w przyszlosci mozesz dokupic jeszcze jedna 430 i wyzwalacz ste-2,to mozesz sie w studio pobawic(jakies tam parasole,statywy-wszystko tanie jest) a koszt tego wszystkiego tylko minimalnie przekroczy koszt 580. Pozdr.....................
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2008-08-24 19:57:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i jeszcze cos-GaryFongLight-ten typ odradzam,lezy u mnie w szafie prawie nieuzywany,jest za ciezki,jak juz to Sto-fen Omni-Bounce,ale orginalne,koszt okolo 20 euro. Pozdr...............
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2008-08-24 20:00:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak uzupełnię, z mojego doświadczenia 430 ładuje się błyskawicznie, bez problemu radzi sobie błyskami w 5kl/s w 20D, a na weselu raczej szybciej nie trzeba :) poradzi sobie i z bijatyką :D
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2008-08-24 20:44:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dworek... co ty gadasz... przeciez stofen sie do lightsphere sie nie umywa... ciezki? w porownaniu do lampy to raczej nie za bardzo. zupelnie sie nie zgodze. a swiatlo przy braku mozliwosci odbicia od sufitu czy sciany o wiele wiele lepsze. swoja droga... skoro lezy Ci w szafie to moze chcesz sprzedac? :)

co do porownania 430 do 580... w sumie jakbym mial 2gi raz wybierac to tez wybralbym to co mam czyli 580... lampa jest rzecza ktorej raczej nie zmienisz, a jezeli nawet to chyba za dlugi dlugi czas. warto dolozyc troche kasy, a jezeli chociaz raz wieksza moc sie przyda (np. do odbicia od jakiejs dalekiej sciany) to nie bedziesz zalowal. w koncu to nie tak duza roznica cenowa. chyba ze rozpatrujemy EXII
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2008-08-24 21:11:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzięki wszystkim za pomoc, zamówienie już poszło, zdecydowałem się na Canon Speedlite 580EX II, ale głównie tylko dla tego że znalazłem ją w podobnej cenie do 430 czyli za 241euro,

http://www.homecultures.de/product_info.php?products_id=702

do tego zamówiłem 3 komplety akumulatorków z ładowarką (Sanyo Eneloop) i ten zestaw
Gary Fong Lightsphere II Inverted Dome Flash Diffusion Pro Combo System (Incl. P2 & C2 + Accessories)
jeśli się nie sprawdzi, to najwyżej sprzedam ;)
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2008-08-24 21:20:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pożyczysz?? :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa