fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zepsuty obiektyw Canon 17-85 is usm
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Ice
fotografia cyfrowa
2008-12-14 12:40:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ratunku - chyba mi się obiektyw zepsuł - podczas zmiany ogniskowej zatrzymał mi się na 50mm i zostały mi ogniskowe tylko od tych 50 do 85mm. Podczas zmniejszania na 50mm się blokuje i czuje wyraźny opór - nie chce na siłę czegoś w środku połamać. Co może być powodem i jak to naprawić - miał ktoś już z czymś takim do czynienia ? Autofocus i stabilizacja działają bez problemu - próbowałem przełączać te dwie opcje mając nadzieję, że coś się odblokuje i nic. :(
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2008-12-14 12:51:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przyczyn moze bac tyle,jak u glupiego czapek-najprawdopodobniej wada jest mechaniczna,cos tam miedzy zeby wpadlo.mozesz taka probe zrobic,nastaw na av,przyslona maksymalna(cos okolo22-32, nie wiem ile ten akurat ma) i ponaciskaj na przycisk-kontrola przyslony,tak to sie chyba nazywa,canon ma to pod przyciskiem od lampy.moze zadziala,ale jak uslyszysz,ze cos tam skrzypi,to lepiej zaprzestan tego,i do servisu.ten sposob jest najlepszy,jak sie fokus nie chce ustawic. Pozdr.............
fotografia cyfrowa
Ice
fotografia cyfrowa
2008-12-14 16:43:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki - chyba mi serwis pozostał...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa