fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zestaw N vs C
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
CrX
fotografia cyfrowa
2008-12-26 17:17:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikon
D300 - Tokina 12-24 F4 / Nikkor 24-70 mm F2.8G / Nikkor 80-200MM F2.8

Canon
50D - Canon 10-22 3,5-4,5 / Canon EF 24-70 mm F2.8 / Canon EF 70-200 F2.8

Zastosowanie:
Półprofesjonalne - fotografie do książek ( krajobrazy/zwierzęta/architektura )

Będę wdzięczny za każdą opinię/radę !

Pozdrawiam !
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-12-26 17:30:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zestaw nr 1, ale jako pierwszy obiektyw Nikkor 12-24 F4 IF ED :)

Zresztą oba zestawy to jedno i to samo. Różnic w zdjęciach nie będzie. Weź doręki, popatrz, wybierz to co Ci się bardziej podoba.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-12-26 17:32:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No może D300 dłużej pociągnie, bo jak by nie patrzeć Nikon deklaruje 50% więcej wyzwoleń migawki niż Canon. Choć nie wiadomo ile w tym prawdy :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2008-12-26 18:05:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikon
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2008-12-26 18:23:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tych dwoch zdecydoanie nikon, jak juz Canon to... 40D.
fotografia cyfrowa
benzyl
fotografia cyfrowa
2008-12-26 18:30:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
D300 lepszy jest od 50d, wiec z tych dwóch nikon
fotografia cyfrowa
Helem
fotografia cyfrowa
2008-12-26 18:38:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak z ciekawości zapytam w czym D300 jest lepsze niż 50D ?? :))))
Ja bym brał Canona... bo szkła które zaproponowałeś są lepsze niż w zestawie Nikona.
fotografia cyfrowa
Kukasz
fotografia cyfrowa
2008-12-26 18:47:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak juz ktos powiedzial, roznicy w zdjeciach nie bedzie, pomacaj i zdecyduj co ci lepiej lezy w dloni.
fotografia cyfrowa
Zemun
fotografia cyfrowa
2008-12-26 19:36:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mimo, że jestem posiadaczem systemu Canon to zdecydowanie polecam zestaw 1.
fotografia cyfrowa
CrX
fotografia cyfrowa
2008-12-26 20:00:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niestety na zestaw muszę przeznaczyć ograniczona ilość gotówki.
Nikkor 12-24 F4 IF ED nie wchodzi póki co w grę gdyż podwyższa stawkę o ponad 2k

Również skłaniałem się ku 1 zestawowi gdyż wybrane szkła z systemu C to dość "leciwe" konstrukcje.
Natomiast aby zmieścić sie cenowo musiałem pojśc na kompromis i zamiast 70-200 F2.8 obciąłem zakres tym wekiem ( 80-200 ) ;)
Wielu z was poleca Nikona... z jakiś szczególnych względów ?
Skoro "surówka" z obu będzie podobna... w czym sęk ? ;)

P.S.
Ergonomia obu jest mi że tak powiem " na rękę " wiec samo macanie nie daje mi odpowiedzi ;)

Dziękuje za każdą opinię !
fotografia cyfrowa
dazz
fotografia cyfrowa
2008-12-26 20:20:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
leciwe szkła są prawie zawsze lepsze niż nowe odpowiedniki
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2008-12-26 20:42:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Helem
2008-12-26 18:38:10 fotografia cyfrowa
"Ja bym brał Canona... bo szkła które zaproponowałeś są lepsze niż w zestawie Nikona." Nikkor 24-70 mm F2.8G bije na głowę odpowiednik w systemie Canona..
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-12-26 20:48:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ Calme w tym zestawieniu akurat jest 2-1 dla Canona bo zarówno szeroki Canon jest lepszy niż Tokina tak i tele bije na głowę Nikkora, a zdecydowanie większa różnica jest pomiędzy c70-200/2,8 i n80-200 niż pomiędzy c24-70/2,8 i n24-70/2,8
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-12-26 20:58:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pod względem optyki zaproponowany zestaw Canona jest o 3/4 półki wyżej.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2008-12-26 21:44:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli to jest Nikkor AFS 80-200 to praktycznie różnice są bardzo nikłe jeśli chodzi o plastykę i bokeh mz.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2008-12-26 22:38:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ps. co do tokiny oczywiście się zgadzam z Wami - wydaje mi się ogólnie, że jeśli oba zestawy wychodzą podobnie cenowo to już tylko i wyłącznie od Autora wątku i jego osobistych preferencji zależy wybór. Bo w zasadzie czy zestaw z nikonem czy z canonem pozwala na zrobienie porządnych zdjęć ;) Choć jeśli jak widzę te oświadczenie o półprofesjonalnym wykorzystaniu to się tak zastanawiam - po co się Autor nas pyta co wybrać :) Wszak półprofesjonalista ;) powinien wiedzieć czego oczekuje od sprzętu.....
fotografia cyfrowa
y4k
fotografia cyfrowa
2008-12-26 22:43:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie mogę patrzeć na te wasze spory n vs c! Zaraz mi ktoś napisze żebym nie patrzył i niby to będzie śmieszne ... ale prawda jest taka że to co wy tu wypisujecie to jest śmieszne. Zrobić dwa takie same zdjęcia nikonem i kanonem i tak nikt nie rozpozna różnicy! W nikonie podoba mi się ten AF zaś w kanonie pikselki które notabene na pewno by się przydały do takiej roboty jak napisałeś, zresztą jeżeli obraz jakość obrazu jest bardzo dobra to czemu nie mieć więcej piksli? które można sobie w fajny sposób wykorzystać?
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-12-26 22:45:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to że ktoś czegoś nie widzi, nie oznacza, że tego czegoś nie ma :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2008-12-26 22:53:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Więc właśnie dlatego mówię to Autor powinien wiedzieć czego chce a nie pytać się o zestawy ;')
fotografia cyfrowa
MzT
fotografia cyfrowa
2008-12-26 23:01:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lubie takie dyskusje o sprzecie. Zawsze prowadza do... niczego :)
To dokladnie jak dewagacje na temat wyzszosci Swiat.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2008-12-26 23:09:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rozmowy o sprzęcie nie są przestępstwem więc nie popadajmy w paranoje ;) To fakt, że dobry kierowca nie musi być dobrym mechanikiem ale jeśli zna się to też nie zaszkodzi :)
Dlatego o danym szkle, czy puszce z chęcią zawsze można wymienić zdanie. Natomiast dla mnie jest trochę dziwne, że ktoś kto zamierza się półprofesjonalnie zajmować danym tematem nie odrobił lekcji podstawowej jaką jest lektura forum, testów i obejrzenie sampli na temat danego szkła..
fotografia cyfrowa
MzT
fotografia cyfrowa
2008-12-26 23:20:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Totez mowie. Rozmowy w stylu: "Ktory lepszy?" prowadzone nad sprzetem bardzo zblizonym (technicznie, cenowo) troche traci sens. Obiektywizm poszczegolnych postow, w 90% mierzyc mozna preferencjami ich autorow. Wszak kazda sroczka... :)
Nie smie twierdzic, ze przestepstwem sa pogawedki na temat sprzetu. Niemniej raczej na pewno nie beda prowadzic do jednoznacznej odpowiedzi, jaka zapewne Autor ptania chcial uslyszec (tudziez przeczytac).
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2008-12-26 23:24:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak więc drogi Autorze posłuchaj głosu wewnętrznego rozsądku i sam osądź co dla Ciebie będzie najlepsze ;)
fotografia cyfrowa
CrX
fotografia cyfrowa
2008-12-26 23:49:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Panowie...
Rozumiem że nie sposób uniknąć czasem gorzkich porównań które mogą być niesmakiem dla innych.
Nie miałem na celu rozpoczynania jakiś walk czy bójek... :)

"Choć jeśli jak widzę te oświadczenie o półprofesjonalnym wykorzystaniu to się tak zastanawiam - po co się Autor nas pyta co wybrać :) Wszak półprofesjonalista ;) powinien wiedzieć czego oczekuje od sprzętu..."

A czy półprofesionalista nie może już o nic zapytać ? :)
Nie uważam się za mistrza w tej dziedzinie ale entry level mam za sobą... jako takie pojęcie mam a że dostałem przedział finansowy taki jaki dostałem + oczekiwania względem zakresów, skleciłem dwa zestawy i jak normalny człowiek chciałem się poradzić kogoś kto na przykład miał styczność z w/w szkłami itd. :)
Przez kilka lat pracowałem na z Canonem na szkłach które nie należały o najlepszych.
Jeżeli chodzi o Nikona to raz "weselnie" D300 z 12-24 ;) i nic poza tym...

Dlatego zakładając wątek miałem dylemat.
Bo po takim dość poważnym wejściu, zwiąże się z systemem na na prawdę długi czas...
Sama jakość optyki i elastyczność puszek jest ważna. Nie mniej jednak składając zestaw starałem się dobrać na tyle sprawnie by nie odbiegała ona tak bardzo w obu systemach.

50D to dość nowa konstrukcja... jeśli chodzi o szklarnie to słyszałem ze 24-70 trafiają się trefne egzemplarze ( wiadomo coś o MkII ? )... 70-200 do nowych także nie należy choć tu zdania sa raczej pozytywne.
D300 również zbiera pozytywne opinie ( prócz WB podobno ) jeżeli chodzi o szkła to musiałem naprawdę "pociąć" listę życzeń i brać krótszego 80-200 zamiast 70-200 by zmieścić się w budżecie
Oba systemy w teorii są kuszące, nie wiem jak będzie w praktyce i jak bardzo z czasem rozwój szklarni sprawi ze będę zadowolony z wyboru.

Dlatego sprawa jest naprawdę ciężka a wolałem poradzić się kogoś kto ma to co w spisie na co dzień a nie tak jak ja kiedyś okazyjnie.
"Więc właśnie dlatego mówię to Autor powinien wiedzieć czego chce a nie pytać się o zestawy"
Autor wie czego chce,sam to napisał... nie wie tylko która droga najlepiej do tego dojść ;)

P.S.
Nadal nie wstydzę się ze zapytałem ;)
i przepraszam jeśli sprawiłem tym komuś kłopot...




fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-12-27 00:43:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To detale. Ciekawe natomiast, czy jesteś zadowolony z odpowiedzi... Pomijając fakt, że są jeszcze inne systemy, obiektywy, aparaty... :o)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa