fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czyszczenie filtrów żywicznych
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-12-27 19:26:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moje pytanko: jak czyścicie filtry połówkowe z żywicy np. taki Hitech? Czyściłem już mydłem, Mr Muscle oraz płynem do optyki opartym na alkoholu (filtr nie rozpuścił się na szczęście ;) i efekty są niewielkie.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-12-27 20:25:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A jak się żywicą brudzi filtry? ;)
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-12-27 20:35:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobra, dobra, bez takich ;)
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2008-12-27 20:43:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszelkie powierzchnie optyczne, w przypadku silniejszego zabrudzenia (np. ślady palców, ciapki od kropel deszczu itp.) czyszczę bibułkami OLYMPUSa i płynem LENS CLEANER firmy Cokin. Jest to tzw. 'miękki detergent' usuwa zabrudzenia nie pozostawiając żadnych smug.
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-12-27 20:46:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
slawomirek - wszystko zależy od tego co poprzyklejałeś do tych filtrów. Jeżeli są to zabrudzenia standardowe, czyli odciski paluchów, zacieki po zaschniętej wodzie (np. jeziornej) to musi wystarczyć ciepła woda + zwykły Ludwik do garów. Ważniejsze od tego czym myjesz jest to czym wycierasz. Wszystkie te pseudo szmateczki do optyki można sobie wsadzić... Wysokiej jakości bawełna a najlepiej firmowa ściereczka do filtrów Lee.
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-12-27 20:48:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie ma co przejmować się włoskami pozostającymi po wycieraniu. Te można spokojnie zdmuchnąć gruchą.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-12-27 23:35:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To dziwne, bo o ile ślady wody schodzą bez problemu, to odciski palców już nie bardzo, a nie zwykłem operować filtrami z kanapką w ręku... Zainteresuje się tym cleanerem Cokina.
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2008-12-27 23:52:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A mikrofibra od optyka nie działa?
Zejdą jak ręką odjął ;)
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-12-27 23:57:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam różne ściereczki do szkieł, ale nie chcę nic na siłę, żeby nie porysować. Być może jest to kwestia materiału zastosowanego do produkcji tych filtrów. Tak czasem bywa, np. filtry firmy Hoya czyści się koszmarnie.
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2008-12-28 00:08:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cokina czyściłem ściereczką do okularów, z L też tak robię - działa. Oczywiście te ściereczki też trzeba czyścić (pranko po 2-3 czyszczeniach).
Filtry Hoya są zaś hoya warte, to może dlatego? ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa