fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zenitar 16mm
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2009-01-22 21:25:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Problem leży w tym, że obiektyw nie ostrzy na nieskończoności. Czy ktoś zna w Warszawie jakiegoś magika, który potrafi usprawnić to szkiełko?
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2009-01-22 22:00:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmmm.... Z jakim sprzętem - Nikonem, Canonem, innym? przez przejściówkę, czy z odpowiednim mocowaniem?
Mam i czasem używam z Nikonem - bez żadnej przejściówki, bo mój jest z odpowiednim bagnetem - i nie mam takiego problemu...
Wydaje mi się, że każdy zakład optyczny, który potrafi przerobić mocowanie poprawi Ci to, a prawie każdy to potrafi... W Stodole kiedyś był taki magik, który robił takie rzeczy z postradzieckimi obiektywami m42... jak znajdę adres to Ci wyślę, ale mała szansa, że jeszcze go mam...
fotografia cyfrowa
yrb
fotografia cyfrowa
2009-01-23 08:41:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moja żona używa zenitara 16mm z canonem - zenitar z bagnetem (nie m42 przez przejsciowke) i wszystko jest ok. Może trafiłeś na taki egzemplarz? Spotkalem sie tez z opiniami, ze bez filtra nie ostrzy na nieskonczonosc ale nie potwierdzil tego egzemplarz mojej zony.
fotografia cyfrowa
Jergus
fotografia cyfrowa
2009-01-23 10:30:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Miałem ten sam problem z Minolta - rozwiazaem go w amatorski sposob, miedzy korpus aparatu a przejsciowke m42 wlozylek wyciete kółko cienkiego papieru.
Problemem jest po prostu zbyt mała grubosc przejsciowki - czasem wystarczy kupic inna troche grubsza - zwiekszy odlegosc obrazowa i po problemie.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-01-23 14:10:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jegrus, jesteś w błędzie
fotografia cyfrowa
Kukasz
fotografia cyfrowa
2009-01-23 17:16:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken, napisz lepiej jaki masz aparat. I czy tego zenitara masz z mocowaniem m42 czy juz dedykowanym do body. Bo to jest tak ze m42 do canona pasuje bez problemu poprzez zwykly konwerter, z nikonem trza miec juz konwerter z soczewka zeby ostrzyl w nieskonczonosc.
fotografia cyfrowa
tomek77
fotografia cyfrowa
2009-01-23 19:04:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jergus, obstawiałbym raczej, że przejściówka jest za gruba.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2009-01-23 20:05:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To jest zenitar z dorobionym bagnetem do nikona.
fotografia cyfrowa
Jergus
fotografia cyfrowa
2009-01-24 10:04:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Musza sie przyanac do bledu... wczoraj jak pisalem mialem niestety goraczke asprawa zzenitarem byla dosc dawno i teraz sobie dokladnie przyponiale sprawe.
Kartke usialem wlozyc bo przejsciowka byla za cienka i aparta nie chcial robic zdjec ze zbyt malej odlegloosci obiektywu od lustra i usiale podlozyc kartke a wtedy przestal on ostrzyc na nieskonczosci.
Przepraszam za wprowadzenie w blad i dziekuje za zwrocenie uwagi. pozdrawiam.

p.s.Twoja wypowiedz Roa byla taka głęboka i jasna...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa