fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
20d problem przy niższej temperaturze
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
mjasiewicz
fotografia cyfrowa
2009-01-30 14:06:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak od około 8 stopni na zewnątrz w dól pojawia sie problem z migawką. Niezależnie od ustawień pracuje wolno (tak na ucho 1/5s) i wywala komunikat err99. Po rozgrzaniu korpusu przy ciele;] albo dmuchawą w aucie problem znika i przez kilkanaście minut można focić nawet na mrozie..Ma ktos jakiś pomysł? Smarowanie w serwisie może pomóc?
fotografia cyfrowa
bregu
fotografia cyfrowa
2009-01-30 14:43:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm - nie mam pojecia czy smarowanie moze pomoc - na dwoje babka... - natomiast przynajmniej dwoma roznymi modealmi "dwudziestek" robilem ujecia na mrozie w okolicach 25 stopni ponizej zera i problemu z migawka nie bylo - natomiast pojawial sie problem z pradem :)

moze byc to wina samego body i tu nie mam pojecia czy to jest "usuwalne" - ale moze byc tez problem ze szklem podpietym - sprawdzales z innym szklem? - znam kilka przypadkow kiedy to wlasnie stara i mocno przykurzona "szklarnia" powodowala err99 [choc nie wiem jak do tego sie ma to co slyszysz "na ucho"?]
fotografia cyfrowa
mjasiewicz
fotografia cyfrowa
2009-01-30 14:49:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie, problem ewidentnie dotyczy body i niskiej temperatury. Całą poprzednią zimę fociłem na mrozie i problemów nie było.. A err99 moze wskazywać na każdą możliwą usterkę wg manuala i sieci..
fotografia cyfrowa
bregu
fotografia cyfrowa
2009-01-30 14:54:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no to niestety nie mam pomyslow wiecej - dla spokoju ducha poczyscilbym styki i z ciekawosci zajrzal do srodka - ale to raczej nie to - w takim razie moze pozostawac jedynie niestety zytnia albo jesli masz blizej to berlin

aha - wpadlo mi jeszcze do glowy ze moze migawka sie konczy bo licznik jej sie zbliza do magicznej liczby okolo 50tys klatek - choc tu nie ma reguly
fotografia cyfrowa
bregu
fotografia cyfrowa
2009-01-30 15:00:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moze mozna tez zainstalowac jeszcze raz firmware - jak wiadomo soft potrafi sie czasem bez przyczyny skopac :)
fotografia cyfrowa
mjasiewicz
fotografia cyfrowa
2009-01-30 15:11:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki Bregu za zainteresowanie tematem..Ale gdyby to był soft, styki itp, to nie wchodziłby w grę czynnik niskiej temperatury. A że wchodzi - to pewne;]] Kurcze, może faktycznie migawka pada..swoje odrobiła.. Zawiozę do krakowa na Żytnią, niech zobaczą, czy jest co reanimować..
fotografia cyfrowa
bregu
fotografia cyfrowa
2009-01-30 15:13:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moment moment - nie wiem jak w krakowie ale mowiac o zytniej mialem na mysli warszawe :)
fotografia cyfrowa
mjasiewicz
fotografia cyfrowa
2009-01-30 15:15:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aaaa, Czapskich oczywiście, nie Żytnia. ..co wódka robi z człowieka...;]]
fotografia cyfrowa
bregu
fotografia cyfrowa
2009-01-30 15:16:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
;)))
fotografia cyfrowa
doktorwycior
fotografia cyfrowa
2009-01-30 15:59:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mijasiewicz , z tego co napisałeś wydaje mi się iż problem dotyczy listków przysłony w obiektywie a nie migawki
miałem kiedyś identyczny efekt z tamronem podpiętym do 300D
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
mjasiewicz
fotografia cyfrowa
2009-01-30 17:28:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm. I co było objawem? Wolne działanie migawki? Raczej to nie będzie to, bo przysłonę zmienia bez problemu w całym zakresie, dopiero w momencie naciśnięcia migawki wywala error i muszę go zresetować, poczym wszystko jest ok do ponownego naciśnięcia migawki. Fot nie zapisuje. Tylko ten dźwięk wolnej migawki i err99...
fotografia cyfrowa
elka2009
fotografia cyfrowa
2009-01-30 17:55:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
miałam identyczny problem,
okazało się ze to obiektyw dogorywał,
dzieje się to z każdym szkłem ???
fotografia cyfrowa
mjasiewicz
fotografia cyfrowa
2009-01-30 17:59:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
będę sprawdzał. Ale , w mordę, wydaje mi się to nieprawdopodobne.. Co ma przysłona do migawki?? dziwo.. dzięki;]
fotografia cyfrowa
mjasiewicz
fotografia cyfrowa
2009-01-30 18:16:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
heh, nabiera to cech pradopodobieństwa. Przypatrzyłem się, że przysłona przymyka się do określonej wartości dopiero w momencie naświetlania. Myślałem, że to jest tak jak w analogu;] tak więc faktycznie problem z przysłoną może wychodzić dopiero podczas naciśnięcia migawki. Wielkie dzięki wszystkim.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-01-30 20:47:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie ma za co :)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2009-01-30 21:13:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak to - nie ma?! Jest! :o)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa