fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
szybka odpowiedz
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-02-16 00:33:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hej
jak kupuje canona drukarke czy zazwyczaj kartridze sa juz dodane czy nie ?

plizz szybko mi odpowiedziec, dzieki wielkie
fotografia cyfrowa
chalcedon
fotografia cyfrowa
2009-02-16 01:05:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
startowe, czyli takie, jakby ich nie bylo
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2009-02-16 10:38:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cacy , jesli chcesz drukowac zdjecia i drukowac duzo to zasugeruje Ci Epsona R285. Można dokupić do niego system zasilania ciągłego a wtedy komplet tuszy w butelkach po 100ml kosztuje 150 zł. IMHO warte uwagi.
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-02-16 18:06:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
duzo to nie, co nieraz bede chcial druknac jakies zdjecia. napewno w maju bede musial druknac ponad setke zdjec ale wiesz, podobno jak sie nie drukuje za duzo to po epsonach :)
to mnie wlasnie martwi
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-02-16 18:19:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no i canon ma wieksza rozdzielczosc drukowania
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2009-02-18 14:51:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co to znaczy "po epsonach" ;)
co najwyżej ci tusz przyschnie na głowicy
jesli stosujesz zamienniki
ale to nie koniec świata
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-02-18 15:20:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gsowa, koniec świata to może nie jest, ale koniec drukarki na pewno. Moją R200 wyrzuciłem do śmieci, bo za wymianę głowic w drukarce za 290 zł serwis chciał 240.

A na zamiennikach kompletnie rozjeżdża się profil. Zdjęcia o mocnej kolorystyce jeszcze jakoś wyglądają, ale te z subtelnymi przejściami tonalnymi nie dają się oglądać.
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2009-02-18 15:42:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale już system ciągłego zasilania działa podobno ok (nie testowałem jeszcze)

oj chyba muszę coś druknąć bo drukarka stoi 2 tyg bez pracy

fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-02-18 18:31:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no wlasnie, lec i drukuj :)
powiedzcie mi jaka rozdzielczosc maja fotolaby ?
ja potrzebujer troche lepszej ale bez szalu :)
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-02-18 18:38:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a wlasnie i czmu np nie : HP Photosmart D5460, parametry podobne do canona ?

Wiem ze Laptopy i Kompy HP to najgorsze z mozliwych ale drukarki podobno sa dobre, co wy na to ?
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2009-02-18 18:48:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk , czy probowales profilowac moze pod zamienniki i pod konkretny rodzaj papieru ? Bo z tego co wiem , to trzeba sprofilowac w jakiejs firmie , ktora dziala na zasadzie drukujesz cos na papierze na ktorym zamierzasz drukowac, odsylasz , placisz kolo 100 zl i wzamian dostajesz mailem profil pod drukarke , tusz i papier. Wyczytane , nie sprawdzone.
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-02-18 22:21:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobra, kto ma drukarke z czytnikiem kart ?
jak probuje druknac cos z karty pamieci ale wczesniej obrobione w photoshopie to ni hu hu.

co jest ?

ej madrale dwac odpowiedz
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-02-18 22:55:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jaka wiocha, jak drukuje zdjecia z karty ta sa ciemne i kolory nedzne :)

nie badzcie obojetne, pomozta :)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-02-19 08:18:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie drukuj z karty, nie masz żadnego wpływu na to, co się wydrukuje.
Teoretycznie za jakość wydruku odpowiadają ustawienia sterownika i tam naprawdę warto pogrzebać, ale mimo to każdy program wprowadza jakąś własną indywidualność. Na tych samych ustawieniach inaczej wygląda wydruk zdjęcia z IrfanView, inaczej z generycznego podglądu zdjęć w Windows, inaczej z GIMP'a, a jeszcze inaczej z PhotoShopa. A na dodatek większość producentów drukarek oferuje własny program do formatowania wydruku - z ramką, bez ramki, bez marginesów itp. Jedyne wyjście to poeksperymentować i wybrać sobie taki sposób drukowania, jaki najbardziej Ci odpowiada.

Poza tym zdjęcie trzeba do wydruku odpowiednio przygotować, jeżeli uda Ci się zrobić takie, żeby samo z siebie miało już odpowiedni kontrast, balans i nasycenie - to tylko przez przypadek.

@ederlezi, oczywiście, że próbowałem. Pracuję w firmie "papierowej", więc siłą rzeczy związanej z poligrafią i mamy tu naprawdę dobrych specjalistów od kalibracji. Kolorowe jeszcze jakoś wyglądały, ale przy B&W widać było lekko za zielone cienie i nieco purpurowe światła - na oryginałach ten efekt nie występował.
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-02-19 18:08:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki jpk
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2009-02-20 12:06:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@jpk , czytalem gdzies , ze zeby drukowac ladnie zdjecia w BW dobrze jest miec jakies specjalne 3 pojemniki do BW. Bylbys uprzejmy w tej kwestii sie wypowiedziec ?
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-02-20 13:32:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie mam, niestety, osobistego doświadczenia w tej kwestii.
Z tego, co wiem, w wydrukach B&W najlepiej się sprawuje Epson. Do modeli 1280 i 2200 można zamontować 6 pojemników z tuszem o różnym stopniu szarości i na papierze o odpowiedniej powierzchni efekt jest praktycznie nie do odróżnienia w porównaniu do odbitki tradycyjnej. Wymaga to oczywiście odpowiedniego oprogramowania, które powoduje, że przy zadrukowywaniu jasnej szarości drukarka używa jasnoszarego tuszu, a nie musi rozrzedzać gęstości kropek stawianych czarnym tuszem.
Taki zestaw nazywa się UltraTone i jest robiony w wersji 4 lub 6-cio pojemnikowej: http://www.inksupply.com/bwpage.cfm
Nie mam tylko pojęcia ile to kosztuje i czy w ogóle jest w Polsce dostępne... :-)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa