fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Plagiat a sprawa łosia
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
gozdawa5
fotografia cyfrowa
2009-02-25 19:27:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zwracam się do osób które może już miały do czynienia z takim problemem.
W jaki sposób można w miarę skutecznie walczyć z plagiatem swoich prac/treści/dzieł?
Czy po prostu olać takiego łosia i żyć dalej?
Zawężając sprawę, chodzi o stronę www.
www.antas.com.pl i porównajcie do tego www.fotoandrzejzawadzki.pl

co jest najśmieszniejsze w tym wszystkim, koleś sam prosił o rade jak zbudować stronę www, bo bardzo mu się styl mojej podoba, i po 2 tyg jego wytężonej pracy: zonk!

po krótkiej rozmowie z podróbką made in china, autor oznajmił że jak ja chcę to moe pozmieniać u siebie żeby nie przypominała jego (sic!) oraz wydał oświadczenie "pisz gdzie chcesz mam to w du......"

prostactwo, kozactwo i brawura na całego.
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2009-02-25 19:44:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A na czym ma polegać ten plagiat ... bo ja tu widzę dwie różne strony internetowe, jedyne podobieństwo to układ 'do lewej', ale takich stron w sieci jest tysiące
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2009-02-25 19:47:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za bardzo bym się sprawą nie przejmował. Twoja strona jest w moim odczuciu znacznie lepsza (czytaj - bardziej elegancka). Podobieństwa są w układzie strony, natomiast cała reszta w przypadku konkurenta mizernie wypada.
W necie są tysiące galerii fotograficznych i pewne podobieństwa są nieuniknione.
Nie lubię plagiatu, ale jeszcze bardziej nie lubię chamstwa, ale to już na inną rozmowę.
fotografia cyfrowa
gozdawa5
fotografia cyfrowa
2009-02-25 20:10:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wiecie, sprawa wygladała tak:
koleś napisał że bardzo mu sie podoba moja, jak to zrobić , sprawy html, itp. po 2 tyg koleś publikuje stronę i co? strona główna jest na tej samej zasadzie, przyciski sa o tych samych tytułach i kolejności. zobaczcie jego "makro" i na dole info o wyróżnionej fotografii , a na moja architekturę i info także. ta sama czcionka, zdanie,itp. po prostuu skopiował to ode mnie i wkleił do siebie, nie trudząc się nawet o zmianę czcionki. mogę wymienić jeszcze za 10 takich szczegółów.

a to że jest mizerna to wiem.
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2009-02-25 20:13:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gozdawa5: moim zdaniem to przeginasz, takich stron jest tysiące i to nie ma żadnego znaczenia...
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2009-02-25 20:18:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@gozdawa5 - i jednej i drugiej stronie przydałoby się jeszcze sporo pracy, robię strony www od 2000 roku i stosuje w zasadzie tylko kilkanaście czcionek, tak jak większość ludzi którzy tym się zajmują, więc stron na których wykorzystywane są te same czcionki jest ogromna ilość, także podobnych układów i treści używanych w menu - jakbym chciał się każdą przejmować która wygląda podobnie do moich to nic innego bym nie robił tylko wojny toczył ........
fotografia cyfrowa
gozdawa5
fotografia cyfrowa
2009-02-25 20:25:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
po nagłośnieniu tej sprawy koleś zmienia swoją na łeb na szyje więc z każdą minutą może sie juz różnić
fotografia cyfrowa
gozdawa5
fotografia cyfrowa
2009-02-25 20:28:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i mam nadzieję że zmieni ja całkowicie, bo nagłośnienie tej sprawy przynosi oczekiwany sukces
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa